Головна   

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Альтернативні добрива.

Якщо у Вас є своя присадибна ділянка і Ви вирощуєте на ній будь-які сільськогосподарські культури, то, щоб Ви не робили, який-би родючим не був на Вашій ділянці грунт, Вам все одно, рано чи пізно, але доведеться зіткнутися з добривами. Не важливо, мінеральні це будуть добрива або ж органічні, але грунт на Вашій присадибній ділянці для отримання більш високих врожаїв удобрювати доведеться.

   Але останнім часом практично всі добрива стали дуже дорогими і майже недоступними для господарів присадибних ділянок. Адже якщо враховувати вартість добрив в собівартості отриманої продукції, то виходить, що дешевше буде піти на ринок і купити все готове. Але, як мовиться, голота на вигадку лиха! І почали садівники і городники експериментувати з альтернативними видами добрив.

   

Для початку давайте розберемося в цих самих альтернативних добривах, що до них відноситься? Віднести до альтернативних видів добрив можна всі відходи з Вашого кухонного столу. Зауважте, саме зі столу кухні, а не  з їдальні. Тобто, недоїдки в якості альтернативного добрива використовувати не вийде. Їх можна, звичайно, використовувати, але тільки після того, як вони побувають у компостній купі. А ось те, що залишилося від приготування їжі, і є тим самим альтернативним добривом.

   Але давайте про все по порядку. Виявляється, що не все так просто з цими самими альтернативними добривами, і те, що більшість садівників і городників вважають чудовим добривом  насправді таким не є. Будемо розбирати кожен альтернативних добриво зокрема. Отже, приступимо:


   Заварка чаю, кавова гуща. Багато городників вважають, що ці два відходи від відомих всім пристрастей дуже навіть непогано удобрюють грунт. Насправді вони є тільки хорошими наповнювачами грунту, здатними затримувати в грунті вологу, а як від добрив, користі від них немає ніякоої. Та й уявіть собі, скільки потрібно випити чаю або ж кави, щоб удобрити, скажімо, одну сотку Вашого городу? Навряд чи це кому під силу. Так, ці два джерела так званих альтернативних добрив можна використовувати, але тільки в квітникарстві і то, мабуть, тільки в балконному квітникарстві.

   Яєчна шкаралупа. Мабуть, ні для кого не секрет, що яєчна шкаралупа містить величезну кількість кальцію. Ось джерелом саме цього самого кальцію яєчна шкаралупа і може послужити. Хоча кальцій і не є таким вже першорядним добривом для нормального росту наших рослин. Інша справа фосфор, азот, калій. Але, якщо размолоту в порошок яєчну  шкаралупу використовувати разом з іншими мінеральними добривами, то це дасть певний позитивний результат. Використання мінеральних добрив підвищує кислотність грунту, а внесення розмолотої яєчної шкаралупи нейтралізує цю саму кислотність. Але при внесенні яєчної шкаралупи необхідно пам'ятати одне правило - яєчна шкаралупа розкладається дуже повільно і тому вносити її слід не дуже часто і в міру. В іншому випадку від застосування такого альтернативного добрива шкоди на Вашому городі буде більше, ніж користі.

   Цибулиння. Це теж скоріше не добриво, а засіб проти шкідників Вашого саду або городу. Та й скільки ж цибулі необхідно очистити, щоб назбирати необхідну кількість лушпиння для обробки нехай навіть самого маленького дачного садка? Але якщо у Вас все ж є така можливість, то Ви з успіхом можете використовувати  лушпиння. Для цього залийте лушпиння гарячою водою, прокип'ятіть кілька хвилин і дайте на протязі двох годин настоятися. Потім процідіть і можна використовувати. Розчин зберігати не можна, так що необхідно його використовувати відразу, за один прийом.

Добавить свое объявление
Загрузка...  

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved