Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Курячий послід як добриво

 Курячий послід, як добриво, використовується практично всіма городниками. Але, багато городників, використавши курячий послід, як добриво, один раз, надалі відмовляються від його використання, оскільки обпікаються, як в прямому, так і в переносному сенсі.
   Курячий послід є самим азотовмісними органічними добривом серед усіх видів, що виділяються домашньою птицею. Але, в процесі зберігання, азот з курячого посліду розкладається на аміак, після чого послід із добрива перетворюється на отруту. Для того, щоб в курячому посліді азот зберігався якомога довше, в пташниках в якості підстилки рекомендується використовувати торф'яний дрібняк, який  перешкоджає швидкому висиханню посліду і збереженню в ньому азотвмісних речовин.
   Для того, щоб азот з курячого посліду не перетворювався в аміак, рекомендується його висушувати на повітрі, застосовуючи пересипання
курячого посліду торфом. Висушений таким чином курячий послід можна зберігати в пластикових ящиках або бочках, але обов'язковою умовою для нормального зберігання курячого посліду є забезпечення постійного доступу свіжого повітря до висушеного курячого посліду,  можна домогтися, зробивши дірки в кришці ящика або бочки.

   

Курячий послід в якості добрива не рекомендується використовувати в свіжому вигляді, оскільки рослини можуть отримати опіки, що може призвести до повної загибелі всіх рослин. При використанні ж курячого посліду в сухому вигляді його рекомендується ретельно подрібнювати і максимально змішувати з землею або перегноєм. 
   Оптимальною нормою внесення під овочеві культури сухого посліду є не більше 50 грам на один метр квадратний. Але найоптимальнішим варіантом буде використання курячого посліду в якості рідкої підгодівлі. Розчини з курячого посліду готуються дуже просто, головне в цій справі - не жаліти води. У розчин, який готується зі свіжого посліду води потрібно більше, ніж в розчин, що готується з сухого курячого посліду. На одну частину свіжого курячого посліду необхідно взяти від 15 до 20 частин води. Вміст ємності, в якій Ви готують розчин курячого посліду, необхідно ретельно перемішувати. Тримати курячий послід в ємності довше двох днів не рекомендується, тому що при тривалому наполяганні з курячого посліду знову ж виділяється аміак. Отриманим розчином удобрюють городні культури з розрахунку одне відро на один квадратний метр.

   Є й інший спосіб застосування курячого посліду як добрива. Ємність наповнюють курячим послідом на одну третину. Обсяг, що залишився доповнюють водою і, помішуючи, доводять курячий послід до напіврідкого стану. Потім беруть одну частину отриманого розчину і розводять його ще раз чотирма частинами води і лише після цього розчин готовий до застосування на городі. Вносити отриманий розчин необхідно теж з розрахунку одне відро на один метр квадратний.

   Коли городник зібрався використовувати у себе на городі будь пташиний послід як добриво, то головне, що йому необхідно запам'ятати, так це те, що при внесенні цих добрив самим головним правилом повинна стати обережність. Адже від надмірного внесення курячого або будь-якого іншого пташиного посліду рослини можуть дуже сильно постраждати і тоді замість користі городник завдасть своєму городу тільки шкоду.

 

Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved