Меню сайту
Овочі - статті, ідеї, пропозиції
|
Петрушка
посів, вирощування, збирання врожаю
Петрушка - цінна зеленна пряна культура. Вона прикрашає стіл у будь-який час року, причому високими смаковими достоїнствами володіють у неї як листя, так і коріння. Щіпка петрушки своїм ароматом чудово присмачує гарячі страви (борщ, супи, бульйони, борщі), надає приємний, присмак овочевим маринадам і консервам. У пошані у господинь також сушена петрушка - її листя і коріння.
Заготовлена про запас пряність надовго зберігає свій натуральний колір і запашний запах. У листі і коренеплодах її містяться солі калію, кальцію, фосфору, заліза і т. д. Особливий аромат петрушці надають ефірні олії. Листя є джерелом багатьох вітамінів: С, В1, К, РР, провітамін А та ін У коренеплодах міститься більше 7% вуглеводів.
У петрушки є два різновиди - коренева і листкова. З сортів кореневої петрушки найбільш поширені Цукрова, Урожайна; з листових - Звичайна листкова.
Петрушка більш холодостійка культура, ніж морква, і при хорошому укритті (опале листя, тирса, торф) вона може перезимовувати на грядЦі і давати рано навесні зелень. Петрушку, крім городу, можна вирощувати в осінньо-зимовий період в домашніх умовах на підвіконні, посадивши у горщики по 2 коренеплоди.
Рано навесні, у квітні, починають готувати грядку. При перекопуванні на 1 м2. додають 0,5 відра гнойового перегною. Якщо грунт глинистий, то вносять ще по дві літрові банки піску й тирси на 1 м2. З добрив вносять по 1 столовій ложці сульфату калію, подвійного суперфосфату, сечовини і 0,5 літрову банку золи. Перекопують грунт на грядці, вирівнюють і поливають розчином марганцевокислого калію (1,5 г на 10 л води), витрачаючи 3 л на 1 м2.
Насіння петрушки проростає дуже повільно. Для прискорення проростання їх потрібно замочити у вологій тканині, марлі і проростити при кімнатній температурі. На 6-й день, коли у 5-6% насіння з'явиться паросток, їх поміщають в холодильник (температура мінус - плюс 1-2 ° С) на 10-12 днів. При такій підготовці насіння сходи з'являються на 5-7-й день. Висівають пророслі насіння на грядку в борозенки, тільки у вологий грунт. Відстань між борозенками 45 см, між рослинами - 2-3 см.
Петрушку потрібно висівати на родючих грунтах, суглинних або супіщаних, рихлих. Протягом вегетації листові сорти слід підживлювати азотними добривами, а для вирощування коренеплодів - калієм і фосфором. Для отримання зелені можна петрушку висівати в кілька строків: рано навесні (друга половина квітня), влітку в першій декаді червня і восени під зиму (жовтень - листопад). За вегетацію петрушку 3-5 разів поливають залежно від погоди, знищують бур'яни і розпушують грунт у міжряддях після дощів і поливів.
Для отримання свого насіння петрушки потрібно зберегти коренеплоди, а навесні, числа 25 квітня, висадити 2-3 коренеплоду на грядку. При посадці потрібно намагатися, щоб верхня частина коренеплоду (по плічка) перебувала на рівні грунту. Висаджують коренеплоди один від одного на відстані 40 см, цвітіння рослин триває 35-46 днів. У міру дозрівання насіння швидко обсипаються, тому їх потрібно вчасно прибрати. Зберігають насіння в мішечку в приміщенні при температурі 18-20 ° С. При цьому способі зберігання схожість насіння підвищується.
Добавить свое объявление
Загрузка...
Петрушка в народній медицині
|
|