Головна
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Особливості вирощування брюссельської капусти.

Брюссельська капустаБрюссельська капуста відрізняється дуже високими смаковими та поживними якостями, але у любителів ця культура не поширена.

Брюссельська капуста виглядає достатньо  незвично поряд зі  своїми  капустяними  родичами  - її високе стебло просто обліплене безліччю мініатюрних  качанчиків. Вони - справжня  джерело вітамінів і мінералів, які підвищують  імунітет, зміцнюють серцевий  м'яз, стінки судин і кісткову тканину, регулюють обмін речовин, стимулюють загоєння ран. А ще високий вміст  антиоксидантів допомагає знизити  ризик захворювання раком (при постійному споживанні).
Використовують брюссельську  капусту і в якості низькокалорійного
продукту.

Де краще саджати брюссельську капусту


Ця капуста дає гарні врожаї на відкритих сонячних ділянках або при невеликих затіненнях. Грунт  полюбляє  родючий, багатий  кальцієм. Органіку бажано вносити на ділянку восени, так як свіже  добриво може затримати розвиток  качанчиків. Також восени при перекопуванні  вносять у грунт вапно. Насіння проростає при 2-3 ° С, при 18-20 сходи з'являються на третій-четвертий день. Культура витримує заморозки до -8 ...- 10 ° С, тобто більш холодостійка, ніж білокачанна капуста. Оптимальна для неї температура 15-18 ° С, при 25 і вище в затіненні затримується формування рослини і знижується якість врожаю.


Брюссельську капусту сіють 10-15 квітня на добре освітленому, обігрівається сонцем місці під плівку, а розсаду висаджують з 1-10 червня на грядку, на якій вирощували помідори, огірки або бобові культури. Добрива не додають. Якщо грядку роблять знову, потрібно на 1 м2 додати 1 відро перегною, півсклянки нітрофоска і 0,5-літрову банку деревної золи або крейди.
Грядку з добривами перекопують, рівняють і поливають розчином марганцевокислого калію (1,5 г на 10 л води) з розрахунку 3-4 л на 1 м2. Схема посадки розсади у фазі 3-5 листків 60x60 см. Щоб прискорити зростання качанчиків, верхівку стебла обламують, роблячи це, коли частина качанчиків вже розвинена.

   


Брюссельська капустаБрюссельська капуста росте повільно (вегетація 140-160 днів), тому в її міжряддях доцільно вирощувати ранні томати, огірки та інші овочі.
Догляд за брюссельської капустою такий же, як і за цвітною, за винятком підгортання - цю капусту не підгортають грунтом. В кінці серпня починають формуватися качанчики, потім листя жовтіє і відвалюються. Капусту прибирають до 1 листопада разом із стеблом. Зрубують стебла біля кореневої шийки, що залишилися на стеблі листя обламують.
Врожайність качанчиків з 1 м2-1, 5 кг. Стандартні качанчики - щільні, зелені. Разом зі стеблом їх можна зберігати до двох місяців в поліетиленових мішечках при температурі від 0 ° до 1,5 ° при вологості 90%. Без стебла ж вони швидко в'януть.
Період споживання брюссельської капусти подовжують, прікапивая рослина з корінням восени в підвалі, теплицях у зволожений грунт, де при 3-5 ° С формуються качанчики за рахунок поживних речовин стебла і листя.
У рік обробітку навесні вносять сечовину-14-23 г / м, суперфосфат простий - 30-45, хлорид калію - 4-5 г / м, або нітроамофоску - одну чайну ложку на дві лунки при посадці розсади, або одну з удобрювальних сумішей ( Зростання-1, Стимул-1, Ризьку або Гомельську) - 50-60 г/м2.


Підгодовують розсаду брюссельської капусти двічі: на початку появи другого листа і через тиждень після цього. Перший раз беруть 4 г сечовини, 20 суперфосфату і 10 г хлориду калію, другий - 2 г сечовини, 40 суперфосфату і 30 г хлориду калію. В обох випадках добрива розчиняють в 10 л води і витрачають, замінюючи полив.

Збирання  та зберігання врожаю  брюссельської капусти

Збирають урожай брбссельської капусти поступово, по мірі  дозрівання качанчиків. В кінці серпня -початку вересня, приблизно за місяць дозрізання урожаю пізніх сортів, верхівки ки рослин потрібно прищипнути, щоб  зупинити ріст стебла, а качанчики при цьому укрупняться. Якщо перед прищіпкою підгодувати капусту фосфором і калієм (30 г суперфосфату, 30 г сірчанокислого калію - на 10 л води), качанчики будуть щільнішими. Підгодівлю суміщають з поливом, кожна рослина має отримати 1,5 л живильної рідини.
Брюссельську капусту зберігають у прохолодному приміщенні , не знімаючи кочанчиків  зі стебел (відокремлені швидко в'януть). Можна прикопати рослини з корінням у підвалі - в такому вигляді вони ще й дорастять  плоди. У холодильнику брюссельська капуста може зберігатися 1,5-2 місяці (У щільному поліетиленовому пакеті), а в заморозці - до нового врожаю.


Сорти:
Сорти: Геркулес-1342 і Геркулес низький, Грунтова Грибовський.
Поширений середньопізній сорт Геркулес 1342.
На стеблі висотою 40-60 см і більше в пазухах листків, розвиваються 50-70 невеликих пухких і среднеплотних зелено-жовтих качанчиків масою 8-14 г кожен, із загальною масою 400-500 г, розташованих на стеблі у вигляді розширеного конуса.
Містить білка - 2,4-6,9%, вітаміну С - до 170 мг%. Поживність і смак високі. Від сходів до початку збору 110-120 днів, до масового збирання-135-165. Врожайність середня - 0,4-0,8 кг / м 2. Для зимового споживання рослина з качанчики викопують з грядки і прикопують в підвалі, містять при 0 ° С.
Вживають качанчики в тушкованому, вареному, консервованому вигляді.


 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

 

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2011 Кobzar All Rights Reserved