Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування цибулі

ЦибуляЦибуля отримала широку популярність завдяки високим смаковим якостям цибулини і трубчастого листя (пір'я), а також високої врожайності і можливості тривалого зберігання. В Україні повсюдно обробляють десятки гострих, напівгострих і солодких сортів ріпчастої цибулі.


При бажанні та вмінні цибулю можна вирощувати цілий рік, взимку - вдома на підвіконні, влітку - в городі.
 


Цибуля - не сама вибаглива культура, але все ж для її вирощування необхідні певні умови. Важливо, щоб грунт на грядках, де вирощується цибуля, був  пухким  і поживним. А також помірно вологі: сирі ділянки, на яких грунтові води знаходяться близько до поверхні, не підходять для цієї рослини. Засмічених ділянок ця культура відчайдушно не любить, тому боротьбу з бур'янами доведеться вести постійно.

Грунт для посадки цибулі варто підготувати з осені: при перекопуванні на глибину 15-20 см внести добре перепрілий гній або пташиний послід в розрахунку 3-4 кг на 1 м2. Свіжими гноєм або послідом грядки під цибулю не удобрюють. По-перше, це може стати причиною хвороб рослин, по-друге, з гноєм у грунт може потрапити велика кількість бур'янів, звільнитися від яких буде потім не так просто, по-третє, свіже добриво змусить рослини нарощувати надземну частину, внаслідок чого цибулини не зможуть добре визріти.

   

Якщо грунт  на ділянці кислий, хорошої цибулі  на ній не виростити: крім того, що рослини в таких умовах гірше засвоюють поживні речовини, вони частіше  захворюванням пероноспорозом (несправжньою борошнистою росою) і стають більш уразливими для шкідників. Кислий грунт вапнують восени. Потрібно мати на увазі, що змішувати внесення в грунт вапна і гною небажано: вміст азоту в добриві знизиться. Але можна застосувати для вапнування доломітове борошно, мелений вапняк, мелену крейду, деревну золу.

При весняному  перекопуванні залишиться внести комплексне мінеральне добриво (2-3 сірникових коробка на 1 м2). Якщо ви купуєте різні види добрив, на 1 м2 цибулевих грядок знадобиться по 1 ст. ложці селітри аміачної, суперфосфату і калійної солі. За тиждень до посадки або посіву ділянку бажано пролити розчином мідного купоросу (1 ст. Ложка на 10 л води). На 1 м2 використовують 2 л цього профілактичного засобу від грибних захворювань.

Кращі попередники  цибулі


Влаштовувати грядки для цибулі краще там, де минулого року вирощувалися капуста, томати, картопля, боби. Ділянка, яка була  зайнята будь-яким видом цибулі, не підходить: по-перше, через накопичені в землі хвороботворних бактерій та інших мікроорганізмів, а також шкідників, які «спеціалізуються» на цій культурі, по-друге, збіднення грунту елементами живлення, характерними для цибулевих рослин. Також цибулю не садять на грядках, де росли часник, морква, огірки.

Корисні статті

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved