Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Технологія вирощування гарбуза

ГарбузиГарбуз  відноситься до дієтичних продуктів завдяки вмісту в ньому цукрів, вітаміну С, каротину, клітковини, пектинових речовин, зольних елементів, органічних солей заліза, фосфору. Гарбуз використовується у вареному, смаженому, печеному, тушкованому вигляді, а також для приготування повидла, варення, маринадів. Багато сортів добре зберігаються в зимові і весняні місяці особливо якщо в період зростання використана правильна технологія вирощування гарбуза.

Рослина теплолюбива, високі врожаї дає на родючих, добре прогріваються сонцем місцях. На присадибних ділянках гарбуз часто розміщують з південного боку стін, щільних парканів, де створюються сприятливі умови для її росту і розвитку.

Технологія вирощування гарбуза.

Підготовка грядки.

   

Перед посівом ділянку, призначену під гарбуз, потрібно добре удобрити. На 1 м2 грядки вносять 2 відра перегною, піввідра деревної тирси, 1 склянка нітрофоски і 1 літрову банку деревної золи. Ділянку перекопують на глибину 50 см. Грядку роблять шириною 70 см, поливають гарячою водою (80 ° С). Насіння висівають з 10 по 15 травня, обов'язково під плівку, а 10-16 червня плівку прибирають. Лунки для посіву роблять уздовж грядки через 90 см, глибиною 6-7 см. У лунку сіють по 1-2 насінини. Після сходів одну рослину видаляють.
Підготовку насіння до посіву проводять так само, як і для насіння кабачків. Насіння гарбуза добре сіяти пророщеними у вологий теплий грунт.

Технологія вирощування гарбуза. Догляд за гарбузом.

Догляд за рослинами полягає насамперед у правильному їх формуванні. Головне стебло прищипують, коли він досягає 1,3-1,5 м, залишаючи 2 бокових втечі довжиною 60-70 см. На кожному пагоні формують 1 плід. Таким чином, всього на рослині залишають 3 плоди. Зайві пагони видаляють. Для прискорення наливу плодів залишені батоги можна пришпилити рогатинною паличкою з верби або дроту і зверху засипати шаром землі товщиною 6-7 см, щоб батоги вкоренилися. Під кожен плід підкладається фанерка, скло або інша підпора. Підживлення роблять з інтервалом 15-16 днів. У 10 л води розводять 1 л коров'яку і 2 ст. ложки нітрофоски, під кожну рослину виливають 8 л цього розчину.

У період росту плодів гарбуз рясно поливають раз на тиждень з розрахунку 20-30 л води на 1м2.

Технологія вирощування гарбуза має на увазі і правильне своєчасне прибирання. Дозрілі гарбузові плоди необхідно зрізати разом із плодоніжкою завдовжки 5-6 см. Правильно зрізана гарбуз краще і довше зберігається. Гарбуз добре зберігається при кімнатній температурі аж до весни, але краща температура зберігання 5-8 ° С.

Лікувальні властивості гарбуза

Догляд за гарбузом такий же, як і за огірками, з тією лише різницею, що норма поливу і підгодівлі збільшується в 2 рази.

Під час цвітіння потрібно додаткове запилення для запліднення зав'язей. У теплу сонячну погоду зривають чоловічу квітка, обривають жовтий віночок так, щоб оголилися тичинки, та торкаються ними до рильце жіночого напіввідкритої квітки. Всю процедуру слід проводити з особливою обережністю.
 

 Гарбуз сортиГарбуз. Сорти.
Атлант. Сорт пізньостиглий. Від повних сходів до технічної стиглості - 110-130 днів. Рослина плетиста, головна батіг - довгий. Плід округло-овальний, масою 20-50 кг. Поверхня плоду гладка або злегка сегментована, фон оранжевий. М'якоть жовто-оранжева, товста, щільна, ніжна, соковита, солодка. Кора товста.

Крихта. Сорт скоростиглий, від повних сходів до першого збору - 90-100 днів. Рослина середньої потужності, середньоплетиста. Плоди плоскоокруглої, масою 2-3 кг, ясно-сірого забарвлення. М'якоть яскраво-жовта, щільна, соковита, солодка. Смакові якості добрі, відмінно зберігається.

Великий Макс. Високоврожайний, пізньостиглий (130 днів, краще вирощувати в квітні розсадою). Плід великий, до 40 кг. Забарвлення шкірки рожево-помаранчеве м'якоть оранжева, солодке, щільне.

Мигдальний. Урожайний, м'якоть солодка, жовто-оранжева. Плоди оранжево-червоні, з поздовжніми смугами, масою 4-7 кг. Дозріває через 115-120 днів, добре зберігається.


Грибовський зимовий. Пізньостиглий, урожайний. Плід кулястий або сплюснутий, гладкий, сірий, без малюнка. М'якоть яєчно-жовта, щільна, ніжна, солодка, соковита, смачна. Зберігається добре.

Волзький сірий Скоростиглий, урожайний. Плід слабо-сплюснутий, світло-сірий, злегка зеленуватий. М'якоть яєчно-жовта і з помаранчевим відтінком, щільний, солодкий, соковитий, смачний. Сорт стійкий до грибкових захворювань, добре зберігається.

Лікувальні властивості гарбузів



Ліхтар. Дієтичний, для дитячого харчування. Маса до 5 кг. М'якоть соковита, ніжна, жовтого кольору. Плоди добре зберігаються.

Гарбуз в народній медицині





 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved