Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Хвороби та шкідники картоплі.

Неінфекційні хвороби

Шкідники та інфекційні хвороби Хвороби від неправильного зберігання


Городні рослини, як і будь-які інші живі організми, можуть хворіти різними хворобами, інфекційними та неінфекційними. Часто вони страждають від великої кількості шкідників. У результаті різко знижуються врожаї (аж до повного знищення), погіршується якість продукції. Овочівники-аматори повинні знати хоча б елементарні прийоми боротьби з хворобами та шкідниками городніх рослин.

При цьому треба мати на увазі, що дуже часто ознаки різних хвороб можуть бути подібними. Тому не можна робити висновок про ту чи іншу хворобу лише за однією ознакою - потрібно намагатися отримати як можна більше інформації про неї. Інакше може виявитися, що заходи, спрямовані на лікування рослин, не тільки не принесуть користь, а й завдадуть шкоди.
Хвороби рослин можна підрозділити на дві великі групи: неінфекційні, зумовлені несприятливими умовами середовища проживання цих рослин (знижені або підвищені температури, нестача або надлишок вологи, поживних елементів тощо), та інфекційні - викликані хвороботворними мікроорганізмами (вірусами, грибками й ін) .


НЕІНФЕКЦІЙНІ ХВОРОБИ КАРТОПЛІ


Дуже часто зміна зовнішнього вигляду рослин обумовлено неправильним доглядом і несприятливими умовами зовнішнього середовища. Це виражається у зміні забарвлення листя у скручуванні їх, в'яненні, передчасному спаді. Причини тут можуть бути дуже різноманітні. Розглянемо деякі з них.


- На бульбі картоплі утворюються округлі вирости різної величини (дітки); може бути переростання насіннєвих бульб: замість паростків з вічка утворюються бульби.

- несприятливі умови росту та розвитку. Це буває при посадці картоплі в сирий і холодний грунт, при чергуванні сприятливих і несприятливих умов розвитку рослин, при нестачі повітря під час зберігання насіння.


- Усередині бульби картоплі утворюються порожнечі різної форми; стінки дупла покриті шкіркою світло-коричневого кольору; бульба може загнити, якщо у дупла є вихід до поверхні; частіше уражаються великі бульби

- надлишок грунтової вологи та азоту.


- У період вегетації на бульбах виникають тріщини. Такі бульби картоплі нестійкі до хвороб і погано зберігаються. Тріщини з'являються при зміні посушливих і дощових періодів, від чого в рослину нерівномірно надходять поживні речовини.


- Якщо бульби картоплі довго перебувають на світлі, вони зеленіють, в такій картоплі утворюється отрута (соланін); бульби не годяться в їжу, але добре зберігаються і використовуються тільки на насіння - погане підгортання, тривала просушування бульб на сонці при прибиранні.

 

   

Зрозуміло, що причини цих хвороб городник-аматор не завжди може усунути, проте знання їх і облік необхідні. Деякі хвороби рослин обумовлені незбалансованим харчуванням. Так, іноді на родючому грунті у рослин можуть виявлятися ознаки голодування. Це походить від того, що співвідношення поживних елементів у грунті не оптимальні - якогось компоненту не вистачає, або, навпаки, він знаходиться в надлишку. Рослини реагують на це зміною забарвлення, форми і т.д.


ЗОВНІШНІ ОЗНАКИ недоліки основних елементів живлення рослин.

Лікувальні властивості картоплі
Картопля в народній медицині
Картопляні дієти


- Рослина низькоросла, листя і стебла дрібні, світло-зелені, пізніше майже жовті, часточки листа неправильні.
Урожай сильно знижується - нестача азоту.


-Листя на стеблі розташовуються під гострим кутом, зростання гички сильно ослаблене; голодування особливо сильно проявляється в період бутонізації та цвітіння; часто листя жовтіє і набувають сірого відтіноку; на кінцях нижніх листків з'являється вузька майже чорна смуга, тканина відмирає і загортається вгору; нижнє листя може опадати; врожай різко скорочується - нестача фосфору.


- На розрізі бульби видно іржаво-коричневі плями різної форми і величини; щільність цієї тканини така ж, як і здорової частини бульби; з'являється в полі, при зберіганні не прогресує; частіше розвивається на легких грунтах і в посушливі роки; в бульбах низький вміст крохмалю і аскорбінової кислоти - нестача фосфору.


- Листя темно-зелені, зморшкуваті, мляві по краях, між жилками з'являються плями кольору бронзи; пізніше листя жовтіє, починаючи від країв; міжвузля у верхній частині рослини коротшають: слабо розвиваються коренева система і бульби; рослини передчасно засихають; врожай значно знижується - нестача калію.


- Тканина листа, прилегла до жилок, набуває фіолетового відтінку, потім плями робляться бурими, листя ламкі, опадають, вада проявляється частіше на легких землях - нестача магнію.


При нестачі будь-якого елемента досить швидкого ефекту можна домогтися застосуванням позакореневого підживлення, однак при цьому треба строго стежити за концентрацією підкормових розчину, щоб не спалити листя. Одночасно відсутній елемент вноситься в грунт, але також без надлишку. Інакше можна отримати зворотний ефект.
При отруєнні рослин добривами внаслідок високої концентрації грунтового розчину вони мають тонкі стебла з закрученими темнозабарвленими листям (як при недоліку вологи), легко уражуються хворобами, в'януть. Рослини зупиняються в рості, можлива загибель.
При засоленні грунту не можна підгортати рослини. Треба вносити в грунт розрихлюючі матеріали: пісок, торф, тирса та ін

Шкідники та інфекційні хвороби далі>>>

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

 Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved