Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Хвороби та шкідники картоплі.

Неінфекційні хвороби

Шкідники та інфекційні хвороби Хвороби від неправильного зберігання

ЗАХИСТ РОСЛИН ВІД ШКІДНИКІВ І ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ФітофторозФітофтороз. Одна з найбільш поширених і шкодочинних хвороб. Втрати врожаю при сильному ураженні бадилля фітофторою досягають 70% і більше. Ознаки захворювання можуть виявлятися на листках, стеблах, бульбах, паростках.
Перші ознаки з'являються на нижніх або середніх листках куща
картоплі у вигляді невеликих темно-бурих розпливчастих плям зі світло-зеленою облямівкою. За теплої вологої погоди плями поширюються на всю поверхню листа, хвора тканина листа відмирає. Стебла, черешки, іноді бутони і ягоди покриваються суцільними коричневими смугами. У вологу погоду на нижньому боці аркуша по межі хворий і здорової тканини з'являється білий наліт спороношення павутиноподібного гриба. За цією ознакою безпомилково визначається фітофтороз. У суху погоду ці плями висихають.
ФітофтораНа бульбах утворюються сірувато-бурі, злегка вдавлені тверді плями що йдуть всередину бульби "язиками" гнилі. Хвороба швидко розвивається при вологій теплій погоді, і протягом декількох днів бадилля картоплі загниває. При настанні сухої погоди на стеблах можуть з'явитися свіже листя, але як тільки вологість повітря підвищиться, фітофтороз знову вражає рослини. Зараження відбувається при рясних дощах: спори гриба з вологою проникають у грунт і заражають картоплю. Часто бульби заражаються і при збиранні врожаю, коли вони стикаються з верхнім шаром грунту і з зараженої бадиллям.
Інфекція зберігається в бульбах і з насінням потрапляє в поле. На хворій насіннєвій бульбі уражені паростки можуть загинути ще до сходів.

   

 

Заходи боротьби: відбір здорового насіннєвого матеріалу; високе підгортання бадилля в рядках перед змиканням (чим ближче до поверхні грунту знаходяться бульби, тим швидше вони заражаються). Зараження бульб відбувається в основному від хворої бадилля, тому за кілька днів до збирання картоплі треба прибрати бадилля. Після прибирання бульби добре підсушити і відбракувати явно хворі. Садити картоплю слід на більш легких грунтах, а посилення калійного живлення (сульфат калію, деревна зола) підвищує стійкість рослин до фітофторозу.

Чорна паршаРизоктоніоз (чорна парша). Широко поширене грибкове захворювання. На кордоні стебла і кореня, біля самої землі, з'являється брудно-білий наліт грибниці, який обволікає стебло. На поверхні бульби утворюються тверді чорні наростиПарша, схожі на прилиплий грунт - це склероції гриба. Найчастіше вражаються паростки: на них утворюються коричневі виразки. Паростки відмирають, і картоплю або не сходить, або дає недружні пізні сходи. Урожай різко знижується.
Хвороба розвивається при високій вологості грунту і температурі 15 - 21 °. Інфекція зберігається на рослинних залишках і хворих бульбах.
Заходи боротьби: посадка здорового насіннєвого матеріалу; своєчасний догляд і прибирання. При пізньому збиранні зараження посилюється.


Кольцевая гнильКільцева гниль. Небезпечна бактеріальна хвороба, що вражає листя, стебла, столони і бульби. Частіше захворювання проявляєте в другій половині вегетації, після цвітіння. Окремі стебла в кущі в'януть, на кінцях часткою зів'ялого листя з'являються бурі плями. Пізніше в'яне вся рослина, стебла або згнивають в грунті, або з них виростають недорозвинені рослини.
Основне джерело зараження - хворі бульби.Гниль Від рослини до рослини хвороба передається при догляді. У суху спекотну погоду рослини гинуть швидше.
Заходи боротьби: прочищення посадок від хворих рослин; прибирання картоплі в суху погоду; запобігання бульб від механічних пошкоджень; виняток різання бульб перед посадкою; внесення підвищених доз калійних добрив, які підвищують стійкість картоплі до захворювань.

 

Поради з вирощування картоплі

7 способів підвищення врожайності картоплі

Як виростити великий урожай картоплі


ДротяникиДротяники - жовтуваті жорсткі черв'ячки довжиною до 3 см - личинки жуків-щелкунів (смугастого, темного, посівного, чорного, блискучого, степового, широкого, сибірського). Ці жуки, якщо їх покласти на спину, згинають головогруди, видаючи при цьому гучне клацання і швидко перевертаються на ноги. Цикл розвитку щелкунів розтягнутий. Час життя одного покоління 3-5 років. Дротяники всеїдні: харчуються підземними частинами багатьох рослин. Найпривабливіша для них рослина - пирій, але також поїдають і буряк, зернові культури, гречку. Можуть пошкоджувати бобові, льон, просо.
Дротяники легко пересуваються в грунті, переміщаючись до смачних підземних частин рослин або в напрямку ділянок з більш сприятливими для них умовами. Оптимальна вологість грунту для личинок 50% і температура +20 С. У сухому грунті багато личинок гине. При висиханні грунту вони можуть заглиблюватися до 1 м, при високій вологості - навпаки, підніматися до поверхні.

Дротяники пошкоджують бульби картоплі, проробляючи в них ходи. Пошкоджені бульби часто вражаються сухого та мокрого гнилями. Характер пошкоджень, що наносяться личинками щелкунов різних видів, подібний. У суху спекотну погоду проволочники особливо шкідливими.

Заходи боротьби: У боротьбі з цим шкідником можна використовувати принаду - скибочки картоплі, буряка чи моркви. У них встромляють дерев'яні палички і поміщають в грунт на глибину 7-10 см по три таких пастки на 1 кв.м. Зазвичай цим займаються навесні за 10-15 днів до посадки картоплі. Через кілька днів пастки викопують зі скупчилися на них комахами і спалюють у гасі.
Також допомагає рання осіння перекопка грунту: личинки при перекопуванні збирають і знищують. Ефективне дію надає вапнування кислих грунтів. Дротянка не любить грунтів з підвищеним Ph. Проте не перестарайтеся - підвищення Ph сприяє розвитку парші звичайної.

Часто дротянка зустрічається серед пирію, цей бур'ян необхідно знищувати. Ретельне розпушування грунту і знищення бур'янів, сприяє зменшенню чисельності шкідника.
Гусениці пошкоджують рослини і бульби. У період вегетації вони вбуравлюються в листя (рідше - в стебла і бульби) і відкладають яйця. У сховищах яйця відкладають на очі бульб. Гусениці що народжуються проробляють в них ходи. У пошкоджені тканини проникають різні мікроорганізми, викликаючи розвиток сухого та мокрого гнилей.
Надземну частину картоплі пошкоджують гусениці совки. У стеблах розвиваються два види совок: картопляна, вона ж болотна, або лілова яра, і звичайна серцеподібна. Ці комахи відчутної шкоди завдають в окремі роки, в основному на знижених, зволожених ділянках. Шкідливість совок висока, пошкоджені стебла можуть становити 20-30% загальної кількості. Стебла в'януть і засихають або переламуються в місцях, пошкоджених гусеницями.
Заходи боротьби: Для захисту картоплі від внутрістебельних совок застосовують комплекс профілактичних і винищувальних заходів. З хімічних засобів боротьби з гусеницями можна використовувати, наприклад, децис.


НематодиНематоди. Це небезпечний шкідник, який представляє собою майже мікроскопічний організм (величина менше 1 мм) з класу круглих черв'яків. Паразитує на коренях і бульбах картоплі. Уражені рослини відстають у рості, листя жовтіє і зморщуються. Бульби формуються дрібними або зовсім відсутні.
До кінця вегетації картоплі з тіл відмираючих самок на коренях і бульбах утворюються цисти кулястої форми коричневого кольору діаметром 1 мм. Вони заповнені тисячами яєць і личинок нематоди. Шкідник зимує в грунті в цистах, які зберігають життєдіяльність понад 10 років.

Нематода паразитує на коренях, бульбах і підземної частини стебел. Уражені рослини відстають у рості і в'януть. На сприйнятливих органах утворюються невеликі потовщення - гали, діаметром 0,5 - 1,5 мм., Які поступово збільшуються в розмірах, зливаються і викликають деформацію тканин. У пошкоджені тканини часто проникають патогенні мікроорганізми. викликаючи їх загнивання.
Заходи боротьби: Поширюється нематода з пошкодженими бульбами, зараженим грунтом, інвентарем, тарою, взуттям, водою, вітром. Придбані насінні бульби рекомендується ретельно мити щіткою в проточній воді, щоб не заносити цист з частинками зараженого грунту.
Біологічний цикл розвитку нематоди триває 60 днів. Тому ефективно вирощування ранніх сортів, що дозрівають через 50-55 днів після посадки, так як в цьому випадку нематода не встигає пройти цикл розвитку.
Пошкоджені картопляної нематодою рослини необхідно негайно видаляти. Для цього їх обережно викопують разом з бульбами та прилеглої до них грунтом, укладають у тару і виносять на край ділянки. Бульби ретельно очищають від землі і промивають; рослини з корінням спалюють.


КапустянкаКапустянка. Велике (до 50 мм у довжину) комаха бурого кольору, що має копальні лапки і короткі надкрила. Капустянка поширена широко й повсюдно. Шкодять доросла комаха і личинка. Прокладаючи біля поверхні грунту ходи, вони перегризають коріння і стебла рослин.
Капустянка спочатку з'являється на добре угноєні місцях ділянки, де завжди сиро, а потім, якщо з нею не вести боротьбу, розповзається по всьому городу й саду. На глибині близько 15 см капустянка влаштовує гнізда і раз на 3 тижні відкладає до 300 яєць, з яких через 20 днів з'являються маленькі капустянки.


Заходи боротьби: З ранньої весни і до настання справжньої зими для медведок роблять пастки: 1. На листи фанери, дошки накладають у різних місцях саду гній, куди капустянки і забираються. Раз на 2-3 тижні ці купи прибирають і спалюють, замінюючи їх новими.
2. Готують настій з гострого перцю: 200 г гострого перцю дрібно нарізають, заливають 10 літрами гарячої води і настоюють 3-4 години. Потім проціджують і додають 10 ложок меду. У пластикових пляшок відрізають дно і вкопують пляшку в землю, щоб краї її були на рівні грунту. Пляшки наповнюють настоєм наполовину, розподіляючи їх по ділянці, капустянки залучені запахом, заповзають у всередину, потім залишається тільки зібрати ці пляшки.
3. Хороші результати дає препарат Медветокс. Це готова приманка для медведок у вигляді гранул. Для його використання роблять борозни глибиною 3-4 см між грядками або навколо них. У них засинають гранули Медветокс. Потім борозни присипають землею і рясно поливають водою. Гранули не розпадаються у вологому грунті і зберігають свою дію більше 3-х тижнів. Однією гранули Медветокс достатньо, щоб капустянка загинула через кілька годин після з'їдання приманки.
Лікувальні властивості картоплі
Картопля в народній медицині
Картопляні дієти

Хвороби від неправильного зберігання далі>>>

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

Добавить свое объявление
Загрузка...

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved