Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Використання добрив при вирощуванні картоплі

Використання добрив при вирощуванні картоплі Урожай картоплі в значній мірі залежить від глибини оранки. Глибока оранка не тільки збільшує потужність шару грунту, в якому розвиваються бульби, але і забезпечує потім гарне підгортання. При дрібній оранці підгортання надзвичайно утруднене, а виконане погане  призводить до масового утворення дрібних бульб і розташуванню їх біля самої поверхні грунту, що сильно знижує врожай картоплі.
Пам'ятайте, що картопля не виносить свіжого гною, часто це веде до спалаху грибкових  захворювань.В середньому восени вносять на 1 кв. м 8-10 кг органіки. На бідних грунтах доза органічних добрив збільшується до 20 кг.Ефективність таких добрив зростає, якщо до них добавити 3-4 кг фосфорно-калійних   добрив на тонну гною. Фосфорні  та калійні добрива можна внести окремо, перед перекопкою , розкидавши близько 20 г суперфосфату, 25 г сульфату калію і калійної солі або хлористого калію. Застосування калію на ділянці робить картоплю розсипчастою.
Якщо у вас родючий, добре дренований, з великою кількістю дощових черв'яків грунт, то застосовується легка обробка грунту. Замість осіннього перекопування на місце посади
картоплі висаджують грунтопокривні рослини (ще по основній  культурі) для захисту від вимивання дощами поживні речовин восени і навесні. Ці рослини можуть служити сидератами. Їх перекопують по весні. Крім того, вони допомагають захистити  картоплю від нематоди.
У речі, сидерація - це заорювання зеленої маси Сидерація зелених  рослин (зеленого добрива) для збагачення грунту органічною речовиною , азотом та ін.. поживними елементами.
Навесні легкий  грунт розпушують вилами, тільки злегка змістивши пласт . Глибоке розпушування роблять так: вертикально встромляють вила, нахиляють на себе, потім, ще трохи вдавлюючи вила
в землю, відводять ручку вперед, зрушуючи пласт грунту від себе. Важкі грунти  перекопують класичним способом.
Ще раз відмітимо, що легка обробка грунту годиться тольки для окультуреної пухкої, добре дренованого, родючого грунту. Для грубих, схильних до закисання грунтів слід проводити підзимове перекопування грунту з внесенням великих доз органічних добрив для розвитку корисних грунтових мікроорганізмів.
Навесні, як тільки достигне грунт, ділянка перекопують на меншу глибину, ніж восени, попутно вибираючи корені бур'янів, личинок хруща і дротяника. Тут  потрібно  ретельно розпушувати грудки землі. Проводять глибоке рихлення, як описано вище. Далі рихлять поверхні сапкою
або культиватором приблизно на півштиха лопати, закладаючи  золу, компост, мінеральні добрива, перепрілий перегній. Грунт відразу розрівнюють граблями, щоб не пересихав. Тепер грунт на вашій ділянці насичена повітрям і удобрений.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

використання добривВикористання добрив при вирощуванні картоплі


Азот. Для росту і розвитку картоплі необхідно збільшити  кількість поживних речовин. У складі сухої  речовини картоплі налічується 26 різних хімічних елементів. Найбільшу потребу він відчуває в азоті,фосфорі, калії, кальції і магнії. Потреба в елементах харчування зростає в міру зростання гички і досягає свого максимуму  в фазі цвітіння.В цей час рослини споживають з грунту 60% азоту і фосфору і більше 50% калію. З початком відмирання  бадилля потреба в елементах харчування поступово зменшується і після її засихання припиняється.
У середньому для формування 1 т бульб рослини з грунту виноситься 5-6 кг азоту, 8-10 кг калію. 1,5-2 кг фосфору, близько 4 кг кальцію і 2 кг магнію. За зовнішніми ознаками рослини можна судити про недоліки того  чи іншого елемента живлення. При нестачі в грунті азоту підземні органи картоплі розвиваються слабо, листя набувають блідо-зеленого забарвлення і стирчать вгору, знижуються урожай і крохмалистисить бульб. При великій  кількості  азоту спостерігається надмірний ріст бадилля, затримується утворення  бульб і подовжується період вегетації .
Фосфор. Достатнє харчування фосфором сприяє покращенню  розвитку кореневої системи, раніше настає період  утворення бульб, збільшуються урожай і крохмальність бульб, поліпшуються їх лежкість і насіннєві якості. При недостачі фосфору затримується розвиток рослин, особливо цвітіння і дозрівання, сповільнюється ріст пагонів і коренів, листя дрібні і вузькі.
Калій відіграє велику роль у процесах фотосинтезу білковому та  вуглеводному обмінах, істотно впливає на врожай та  якість картоплі, підвищує стійкість до заморозків і хвороб. При нестачі калію листи здобувають бронзового забарвлення, стають зморшкуватими і передчасно відмирають , коренева система розвивається слабкіше, бульби набувають  видовженої  форми, бувають дрібними.
Для нормального росту і розвитку картоплі  і відповідно для  отримання високих урожаїв бульб життєво необхідні  такі елементи, як кальцій, магній, залізо, марганець,сірка, мідь, цинк.

   

Вимоги  картоплі до попередників у сівоозміни.


Вимоги  картоплі до попередників у сівозміни  залежності від типу грунтів і клімату. Кращими попередниками картоплі є зернові та зернобобові  культури, чистий пар, однорічні та багаторічні трави , кукурудза, капуста, огірки, столові коренеплоди. При відсутності  зрошуваних земель під картоплю відводять  чистий пар, що гарантує отримання стійких урожаїв. Кількість та види  обробки грунту залежать від його  типу, кліматичних умов та попередніх  культур. Вирішальну роль відіграє основна обробка грунту на глибину орного шару (22-25 см) плугом з передплужниками, слідом за збиранням попередньої  культури.
Перед посадкою проводиться глибоке розпушування пласкорізом на глибину орного шару. Своєчасна і якісна  основна обробка покращує агротехнічні властивості  тепловий, водний і повітряний режим, очища її від сміття.
Слід нагадати, що картопля сильно реагує на поліпшення умов харчування і проростання. Так, кожний повноцінний  центнер гною на сотку подовжує вегетацію на 1,5-2 дні. Тому коли на сотку вносять 300-350 кг гною (що цілком нормально і більш ніж достатньо), він збільшується на 5-7 днів.

Подібні статті

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved