Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Голландська технологія вирощування картоплі.


голандська технологія вирощування картопліКартопля - культура пухких грунтів: до бульб повинні  безперешкодно надходити повітря і вода. Тому при її вирощуванні  необхідно створити оптимальні умови для розвитку потужної кореневої системи і надземної маси. Відмінною  особливістю голландської технології –  є скорочення  до мінімуму кількості механічних обробок при догляді за посадками.


Дуже важливий правильний розрахунок густоти посадки картоплі.Робимо  так. щоб на 1 кв. м розвивалося не менше 30 стебел.
Для цього після пророщування на посадку відбираємо  бульби, на яких проросло не менше п'яти очок (з них розвинуться п'ять основних стебел). На кожен квадратний метр висаджуємо 6 бульб.
Щоб обробити грунт  перед посадкою і сформувати гребінь,
голландська технологія передбачає застосування фрезерних знарядь. Всі переваги фрезерування прекрасно  знають городники, які використовують мотоблоки, оснащені фрезерними робочими органами, призначені  для неглибокого (20 см) розпушування грунту і його розрівнювання.

Добавить свое объявление
Загрузка...

Ними можна також закладати в грунт органічні та мінеральні  добрива, підгортати рослини, видаляти бур'яни та руйнувати грунтову кірку після дощу і поливу.Але в переважній  більшості нашим городникам доводиться сподіватися тільки на знаряддя  ручної праці.
Коли високий гребінь сформований, інших міжрядних
обробок грунту за голландською технологією не передбачається. Але якщо не застосовувати гербіциди проти бур'янів, то без міжрядного  розпушування і підгортання на наших городах ніяк не обійтися. При цьому просапувати  потрібно з великою обережністю, щоб не пошкодити кореневу систему рослин і не змістити вкорінені стебла. Велике значення має і ширина міжрядь. Голландські фермери садять картоплю з міжряддями  шириною 75 см. На наших посадках, на жаль, через  економію землі можна бачити вузькі (40-50 см) міжряддя. Це утрудняє підгортання рихлою грунту, і розвинене  коріння підрізається. В результаті рослини відстають у рості і розвитку.
Через нестачу грунту для підгортання бульби оголюються й зеленіють, що при вирощуванні продовольчої картоплі неприпустимо. Щоб отримати повноцінний  урожай, ширина міжрядь для ранніх сортів картоплі повинна становити 65 -70 см, для пізніх - 75-80 см.


Обов'язковий агроприйом на голландських посадках картоплі - обприскування рослин препаратами проти фітофторозу ,шкідливого захворювання, яке за 3-4 дні може погубити всі рослини. Картопляні поля обробляють 5-6 разів і 6ільше  в суворій послідовності препаратів, враховуючи ступінь розвитку хвороби. На жаль, завезені сорти голландської селекції не виправдали надій наших картоплярів по стійкості до фітофторозу, бо вона досягається не на основі імунітету, як передбачалося, а в результаті багаторазових хімічних обробок.
При вирощуванні посадкового матеріалу картоплі
голландська технологія передбачає заходи боротьби і з вірусними хворобами, які забирають 30-40% врожаю. Непрямий спосіб захисту від цих хвороб - знищення попелиці. Ці комахи, заселяють багато культур і бур'янів, заражають картоплю під  час вегетації, переносячи інфекцію від хворих рослин на здорові. Для обприскування картоплі проти попелиці використовують спеціальні хімічні препарати. Тим часом на наших полях основний спосіб боротьби з вірусними хворобами – видалення хворих рослин при прочистках. Але ось підходить пора збирання врожаю. Оскільки вся технологія вирощування картоплі заснована на створенні умов для швидкого зростання і розвитку рослин, голландські фермери прибирають бульби порівняно рано, і це запобігає зараженню їх фітофторозом та іншими хворробами. Так, на продовольчі цілі картопля викопують у кінці серпня і початку вересня.. Картоплю на насіння прибирають ще раніше: у липні - на початку серпня, а не в вересні  як це часто буває на наших полях.
Перед
прибиранням картоплі з поля обов'язково видаляють бадилля, бульби залишають в грунті ще на 10-12 днів залежно від призначення і сорту. Це сприяє її кращому дозріванню, швидкому  утворенню міцної шкірки, що знижує кількість механічних ушкоджень і підвищує збереження.
До речі, ніколи не використовуйте на посадку випадковий посадковий  матеріал низьких репродукцій.

   
Подібні статті

 

 


 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved