Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Обробка грунту для посадки картоплі

Існує кілька способів для обробки грунту, їх вибір  залежить від його  фізичного стану і механічного складу. При цьому необхідно також враховувати чергування культур в сівозміні, погодні умови та наявність бур'янів (їх види і ступінь поширення).
Кращими попередниками картоплі на городі є бобові, огірки і капуста, припустимі  морква і буряк. Добре росте картопля на ділянках після суниці, малини. Неможна  садити картоплю після томатів, а також недалеко від них – велика небезпека зараження фітофторою.
Можна вирощувати картоплю на одній ділянці городу кілька років поспіль і отримувати незмінно гарні врожаї. Однак якщо є можливість, то «Дислокацію» краще міняти, так як при незмінного вирощуванні  варто побоюватися розповсюдження хвороб. Якщо немає можливості чергувати культури, то необхідно щороку вносити в грунт добрива і особливу увагу звертати на своєчасну і ретельну боротьбу з хворобами картоплі і її шкідниками.
Важливо правильно вибрати сорт картоплі з урахуванням типу грунту  вашої ділянки і проводити заходи щодо поліпшення його  якості.
Щоб грунт був пухким, його необхідно обробляти. Вибір правильної системи обробки призведе до підвищення урожайності картоплі. Детальніше ми зупинюся на цьому питанні  в статтях, де розповідатиметься про передпосівній та осінній підготовці  грунту. Необхідно правильно підійти до розв'язання низки інших питань, наприклад до вапнуванню грунту з урахуванням біології цієї культури і поширення хвороб, зокрема парші. Для цих цілей краще використовувати доломітове борошно. В випадку вапнування слід вносити під картоплю підвищені дози калію.
Ще одна проблема при обробітку картоплі - посушливі роки.Недобір урожаю через нестачу вологи в період утворення бульб відбувається в середньому чотири рази за десять років.
Тому, щоб підтримувати оптимальну вологість у період вегетації, необхідно провести 3-4 рясних поливу, роз приділивши  їх так: до появи бутонів - 1 -2 поливи і в період  цвітіння - 1-2 поливи.
Як  вже говорилося, для картоплі дуже важлива висока повітряпроникність
грунту. Від  доступу кисню до кореневої системи багато в чому залежать смакові якості і розсипчастість бульб. Тим часом коренева система картоплі споживає в кілька разів більше кисню, ніж інші рослини (на 1 г сухої речовини  близько 1 мг). Такі комфортні умови можна забезпечити лише на структурних високородючих або на легких грунтах. А ось в умовах надмірної вологості, якими характеризуються важкі глинисті грунти, кисню, як правило, не вистачає. Щоб поліпшити їх структуру, ніяк не обійтися без рясного внесення гною, компосту та піску. Саме тому треба розглядати весняну обробку грунту, що проводиться безпосередньо перед посадкою, в тісному зв'язку з осінньою (основний) підготовкою.

Обробку грунту під картоплю зазвичай починають осені, після збирання врожаю інших культур.
Навесні обробляти грунт слід з урахуванням її якості і погоди. Справа в тому, що навіть на одній ділянці грунт може бути  неоднорідним. Визначити механічний склад грунту можна у простий старий сільський спосіб. Візьміть жменю землі і скачайте кульку. Якщо кулька розсипається - грунт
піщаний; якщо кулька скочується, але з нього не виходить циліндрик - грунт супіщаний; з кульки виходить циліндрик -грунт глинистий; циліндрик при згинанні розтріскується –  суглинки: з ціліндрика легко виходять кільця та джгути - грунт глинистий (важкий).


Піщані і супіщані грунти в суху погоду рихлять без обертання  пласта на глибину близько 15 см.
Супіщані і легкі суглинисті грунти в суху весну погоду розпушують  без відвалу або скопати вилами, призначений для перекопки, без обертання пласта.
Суглинні грунти з великою кількістю дерну і надлишковою  вологістю обробляють двічі. Перший раз. коли грунт підсохне, його  розпушують на глибину близько 15 см, а в другий – напередодні посадки глибоко перекопуючи на повний багнет лопати.
Після перекопки ділянку розрівнюють граблями. Якщо зима була сніжна і холодна, ранньою весною роблять осушувальні канавки для відводу зайвої води. Такі ж канавки роблять на ділянках з важкими, сильно зволоженими  грунтами. Крім того, на таких ділянках восени роблять гряди, щоб навесні грунт раніше і краще підсихав.
Важкі суглинні грунти в сиру весну краще перекопати двічі: перший - на повну глибину орного шару, другий -через тиждень на дві третини повної глибини і без обертання пласта. Якщо взимку і навесні випадає мало опадів, грунт рихлять  без глибокого перекопування.
Незважаючи на те що картопля краще, ніж інші культури, переносить кислі грунти, оптимальною для неї реакцією середовища є слабокисле. Тому середньо - і сильно кислі грунти  перед посадкою картоплі треба вапнувати.
Для того щоб правильно визначитися з технологією весняної (передпосівної) обробки грунту, необхідно пам'ятати, що


Цілями цієї підготовки є:
• створення глибокого пухкого шару грунту;
• накопичення і збереження вологи;
• знищення максимальної кількості насіння і шкідливих бурянів;
• профілактика та знищення шкідників та збудників хвороб картоплі;
• внесення добрив в грунт, ретельне перемішування, закладання на потрібну глибину.
Отже, підводимо підсумок:
картопля може успішно рости і давати високі врожаї на будь-яких грунтах при виконанні відповідних  умов, головним из яких є, крім гарної  (не надмірної, а нормальною) повітропроникності і вологопровідності, не надто високий показник кислої і лужної реакції. Винятком можуть стати сильновязкі, надто зволожені і солончакові грунти, а також сипучі піски. Але при потребі ситуації їх теж можна поліпшити. Ваше бажання і успіхи селекціонерів - і ви щасливий власник високого врожаю смачної картоплі!

 

   

 

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved