Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції <

Осіння обробка грунту під картоплю

осіння обробка грунту під картоплюІ ось вся картопля прибрана. Урожай наступного року закладається саме тепер, восени, коли в нашому розпорядженні знаходиться  велика органічна маса: залишки гички, бульб, бур'яни ...
Осінь - це взагалі найкращий час для обробки грунту. Він повинен  залишатися на зиму оздоровленим і звільненим  від бур'янів. Перекопайте картопляну  ділянку на глибину неповного багнета лопати. При осінній обробці верхній шар грунту треба залишити у великих грудках. Якщо ви проведете осінню обробку ретельно і глибоко грунт  затримає осінні і зимові опади, а також  весняні талі води. Насичена  вологою земля взимку промерзне, а після розмерзання стане  пухкою, і її не доведеться копати, достатньо розпушити вилами. До того часу личинки шкідливих комах, що опинилися  на поверхні землі, вже загинуть. Якщо грунт за зиму сильно ущільнилася, то навесні досить перекопати землю на половину глибини осінньої обробки. У випадку якщо ви не проводили осінню обробку городу і вирішили обмежитися однією весняною, проведіть її так само, як рекомендується проводити обробку восени. При цьому важливо пам'ятати, що навесні великі грудки землі повинні бути ретельно розбиті залізними граблями.
Після картоплі в грунті залишається мало органічних залишків , так як під час росту він забирає звідти багато азоту і калію. Тому при вирощуванні картоплі необхідно використовувати  сівозміну. Багаторічні бобові трави або сидеральні  культури збагатять грунт органікою.
На жаль, картопля на дачних ділянках садять на одному і тому ж місці протягом декількох років, тому землі потрібен особливий догляд. З осені внесіть на кожні 10 кв. м учаску, призначеного під весняну посадку картоплі, 40 кг гною або компосту, а також одне відро деревної золи або 1 кг мінеральних добрив. Також можна внести подвійний суперфосфат (1,5-2 кг на сотку) і калій сірчанокислий (1 -1,5 кг на сотку).
Але врахуйте: якщо ви садите одну і ту ж культуру кілька  років поспіль, нехай навіть і вносите при ьому добрива, все одно грунт односторонньо виснажується. Щоб відновити родючість грунту після картоплі, краще всього внести коров'ячий або кінський гній і посадити гарбуз.

Як знищити буряни та хвороботворні бактерії.


Ще одна небезпека полягає в накопиченні хвороботворних бактерій і личинок шкідників, які облюбували ту або іншу культуру. Наприклад, після картоплі не рекомендується садити томат або перець і навпаки, так як всі вони відносяться до сімейства пасльонових і можуть захворіти фітофторою. Коли спори фітофтори потрапляють у грунт, то вони життєдіяльні ще кілька років. Вирощуючи на одному і тому ж місці культури, піддані фітофтори, ви тим самим допомагаєте поширенню цієї  хвороби. Та й  колорадський жук що прокинувся після зимової сплячки легко переключиться з томатів на картоплю.
Якщо за обмеженої площі ви змушені садити картопля після картоплі, то, коли закінчите прибирати бульби, відразу ж посійте проміжні хрестоцвіті  культури з коротким вегетаційним періодом, такі як рапс,редька олійна, гірчиця біла.Гірчиця лікує грунт: він  буде м'яким і ніжним . Навесні всю гірчицю заорати це і буде  добриво. Сіяти гірчицю потрібно , суцільним килимом.Таке добриво краще гною. Можна також  використовувати рослинну золу, однак і деревна підійде, головне - не використовуйте золу від хвойних.


Лущення


Є ще один прийом обробки грунту, який використовується після збору врожаю, щоб стимулювати проростання бур'янів перед основною оранкою, а також знищення комах шкідників на ранніх  стадіях їх розвитку. Надалі сходи цих бур'янів будуть знищені зяблевою оранкою. Для цього після збирання ранніх овочів у липні та серпні проводять одне-два лущення грунту. Лущення - це обробка грунту спеціальними знаряддями (лущильниками) на невелику глибину (8-12 см). Лущити  грунт треба відразу ж після збирання врожаю. Це дозволить використати  вологу, необхідну для швидкого проростання насіння бур'янів. Глибина лущення залежить від розташування в грунті насіння  бур'янів.
При лущенні відбувається поверхневе розпушування, часткове обертання  грунту та підрізання бур'янів.При розміщенні картоплі після зернових, бобових культур,однорічних і багаторічних трав обробку грунту теж починають з лущення, яке проводять відразу після збирання попередньої культури. Глибину лущення вибирають залежно від сстану  грунтів і видів бур'янів. Якщо ділянка була чистою  і  насіння на поверхні немає, то лущення проводять глибоко, до 12 см. Для дрібного лущення по грунту  використовують залізні граблі, а для глибкого – борону  або спеціальні вила.


Оранка


Через 1-2 тижні після лушення  по мірі появи паростків бур'янів, проводять оранку зябу плугами. Зяблеву оранку краще проводити на глибину 27-30 см, а при незначному  родючому шарі грунту - на всю його глибину.
Кращий час для зяблевої оранки для глинистих грунтів - третя декада серпня, а для легких грунтів - перша декада вересня.Зяблева оранка або копка грунту має бути глибокою, з хорошим обертанням пласта. Щоб збільшити глибину розпушування і поліпшити умови для росту картоплі в майбутньому році на грунтах, що мають невеликий орний шар, копку необхідно проводити в два прийоми. Робиться це так.
Верхній шар першої борозни треба відкинути з оброблюваної  ділянки, а другий шар скопати і залишти на дні борозни.Потім верхній шар повернути і скинути на  скопаний   нижній шар першої борозни. І так по всій ділянці.
Щоб прискорити «дозрівання» - грунту навесні і забезпечити можливість її ранньої обробки, а отже, ранню посадку картоплі, роблять борозни-канавки. Вони необхідні для стоку води нньою весною.Багато городників лінуються проводити осінню обробку грунту : мовляв, буде день - буде їжа. Але врахуйте: для важких глинистих і неокультурених грунтів осіння перекопка обов'язков. Їхструктура далеко не ідеальна. Оскільки під землею коріння рослин  дихають, вони споживають кисень що міститься в порах землі і виділяють вуглекислий газ. Значить, занадто щільні глинисті грунту сильно заважають диханню. При цьому коренева система рослин  відчуває нестачу кисню. Дерново-підзолисті  грунти  і сірі лісові грунти також мають важкий механічний склад, тому теж потребують ретельної осінній обробки.За зимовий період такі грунти ущільнюються і навесні потребують розпушуванні, яке при пізніх строках посіву забезпечує одноразове  знищення бур'янів. На відміну від дерново-підзолистих лугові заплавні грунти не потребують систематичної, глибокої і ретельної обробки. На легких, пухких, добре окультурених грунтах восени  перекопування можна і не робити. Навіть краще не робити, замінюючи її глибоким  розпушуванням.
Оптимальну для більшості овочевих культур щільність мають чорноземні грунти. Система їх обробки спрямована в першу чергу на максимальне накопичення і раціональне використання вологи, а також на ефективну боротьбу з бур'янами, хворобами та шкідниками. Глибока осіння перекопка ділянки на таких грунтах - обов'язкова умова для отримання хорошого врожаю на наступний рік. Багато городників зловживають глибокої обробкою грунту на своєму городі. Робити цього не слід. Справа в тому, що флора і фауна верхнього шару грунту погано приживається в більш  глибоких її шарах, і навпаки. Виробляючи часту перекопку  та ще з оборотом пласта, ми закопуємо мікроорганізми що формують грунт , які звикло  живуть  зверху, в глибину грунту, де  вони гинуть , а мешканців глибин виносимо на поверхню, також  сприяючи їх загибелі.
До  речі, осінню обробку грунту неможна замінити весняною . Роботу необхідно завершити до початку проливних дощів. Кращий час для такої обробки: кінець вересня  початок жовтня.


Перекопування та вапнування.


Якщо на вашій ділянці грунт родючий, добре дренований , з великою кількістю дощових черв'яків, то в цьому випадку  необхідно застосовувати більш просту  осінню обробку землі. Зайвий раз її не слід
перекопувати лопатою, так як, якщо не буде трав'яного покриву, опади викличуть посилену фільтрацію води в підгрунтові шари і віднесуть з собою поживні  речовини. Також важливо пам'ятати, що кожна перекопування турбує черв'яків - головних виробників гумусу.
При необхідності треба провести вапнування грунту, це слід робити тільки при осінній її обробці, і не частіше ніж один раз на п'ять років. При цьому не забудьте, що внесення вапна не тільки розкислить  грунт, але і підвищує його  родючість, так як без кальцію не утворюється структур що зв’язують воду . При вапнуванні  важкі грунти стають більш пухкими, що значно покращує їх водно-повітряний режим.
Після вапнування поліпшуються умови обробки важких грунтів, їх значно легше перекопувати. Легкі грунти, наоборот, стають зв'язними і вологоємними . Вапнування підсилює  діяльність різних мікроорганізмів, що засвоюють азот або розкладають гумус, завдяки чому поліпшується харчування рослин .
Для осіннього вапнування застосовуються самі розмаїті лужні матеріали: мелений вапняк, гашене вапно, доломітове борошно, крейда, мергель, цементний пил, деревна і торяна  зола і так далі. Їх кількість залежить від первинного стану  грунту.
Одночасно при осінній обробці треба вносити мінеральні добавки. На 1 кв. м важкого  глинистого грунту необхідно щорічно вносити не менше одного відра грубозернистого річкового  піску і стільки ж торф'яної крихти.
У торф'яні грунти при осінній обробці необхідно в такій же ж кількості вносити річковий пісок і подрібнену в порошок суху глину. Після закінчення осінньої обробки грунту на вологих ділянках необхідно зробити гряди заввишки 15-20 см, щоб у квітні якомога раніше почати весняні городні роботи.

 

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved