Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Способи поліпшення грунту  для вирощування картоплі

Весняна обробка грунту

Перекопують ділянку восени і навесні. Восени - на повний штик лопати ,  закладаючи добрива. Це сприяє знищенню  шкідників і збудників хвороб. Якщо восени  обробка не проводилася, то навесні грунт скопувати на повний багнет лопати. При цьому намагаємося вибрати з грунту корені   багаторічних бур'янів, що значно полегшує боротьбу  з ними протягом  вегетації. Дерн перевертаємо і подрібнюємо.Личинки хруща, дротяники та інших шкідників теж  видаляємо і знищуємо. Удобрюємо . Глибше, ніж на 15 см не копаємо, так внесені добрива і подрібнена дернина залишаються в нижньому шарі.Розпушуємо  і залишаємо участокна кілька днів (до двох тижнів) «подихати». У зонах з достатнім  і підвищеним зволоженням ефективна нарізка гребенів перед посадкою, причому це можна робити і з осені . Гребнева поверхня має велику площу  випаровування  швидше  прогрівається, в гребені вища температура, нижча вологість грунту, кращий повітряний режим. При використанні бідних  або середніх за родючістю грунтів ефективним є передпосадкове  внесення фосфорно-калійних добрив разом з органічними. На один квадратний метр додають 3-4кг такої суміші.


Давайте систематизуємо особливості обробки грунту.

  1. Важливо пам'ятати: треба не тільки глибоко перекопати землю але і  створити перекопуванням умови виникнення більш родючого  шару грунту. Щороку при перекопуванні ділянки захвачуємо нижні шари грунту на 2-3 см глибше, ніж в попередній раз.Для чого? Щоб через кілька років не отримати ущільнений шар грунту, який буде заважати проникненню коренів на потрібну їм глибину, від чого ріст рослини може призупинитися.При перекопуванні вносимо органічні або мінеральні добрива  - це аксіома! Обробку грунту ми проводимо щорічно.Регулярність перекопок запорука гарного доступу повітря і вологи до коренів рослин, поліпшення умов для розкладання органічних добрив і життєдіяльності корисних мікроорганізмів, очищення ділянки від коренів бур'янів і дрібних каменів.
  2. Поліпшення структури грунту - ось що потрібно тримати в голові  кожен сезон. Глинисті грунти необхідно зробити пухкими, а піщані, навпаки, ущільнити. Процес ущільнення  грунтів називається глинування  . Для поліпшення структури піщаних грунтів в них додають компост і торф. Кількість добрив розраховуємо так (на 1 кв. М): суперфосфат - 40-100 г, азотні туки - 20-30 г (туки - азотні добрива  що містять 20,5% азоту), деревна зола - 250 г, кісткове борошно – 50г (використовується як фосфорне добриво, але на відміну від суперфосфату повільніше розкладається, діючи довше).

Глинясті  грунти  щільні, волого - і повітронепроникні, погано просихають і прогріваються. При їх перекопуванні вносимо пісок , а також  перегній (не менше відра на 1 кв. м). торф, компост, листову землю або мінеральні добрива: 60-100 г суперфосфату, 250-500 г золи на 1 кв. м. Якщо грунт кислий, то його вапнують, вносячи 1-1,5 кг вапна на 1 кв. м.
Деякі ділянки розташовані на торф'яних грунтах, які  теж потребують покращення. Недоліками такого грунту є її підвищена кислотність, надлишок органіки погана теплопровідність.
Для поліпшення структури вносимо в торф'яники пісок і глину.Піску беремо в два рази більше, ніж глини, змішуємо їх і розкидаємо  по ділянці рівномірним шаром, а потім перекопуємо на глибину до 30 см. На 1 кв. м знадобиться близько 4 відер піску і 2 відра глини. Важливо також провести вапнування, торфові грунти відрізняються підвищеною кислотністю (1-1.5кг вапна на I кв. м).

Строки обробки грунту.

   


Для того щоб дізнатися, чи не пора копати, скористаємося простим методом: взявши грудку землі з невеликої глибини (8-12 см), стискаємоїї. Якщо вона  легко ламається і так само легко потім розсипається, впавши з висоти до 1м - термін прийшов. Якщо ж грунт липне до лопати і занадто вологий,  то перекопування проводити  рано, а якщо грунт сухий і розсипається в цьому випадку ви запізнилися. В обох випадках обробка  грунту утруднюється, а його  структура погіршується.


Посів і посадка.


За день до посадки грунт знову рихлимо,  ретельно вирівнюємо граблями і гарненько поливаємо. Садимо рано вранці або ввечері, а в похмуру погоду в будь-який час дня. Поливати посаджені рослини потрібно щиро , насичуючи грунт так, щоб промочити нижчі шари землі. Безпосередньо перед посівом в грунт вносять так зване стартове добриво у таких пропорціях: одна
частина азоту (для стимулювання первинного зростання), 4 частини  фосфору і 4 частини калію (для активізації розвитку кореневої системи).

Обробка грунту під картоплю

Грунт під картоплю починають обробляти восени про це ми ще напишемо. А зараз повернемося до більш актуальних  робіт  по городу - весняних. Навесні, як тільки поверхня грунту підсохне і набуда  здатності кришитися, її необхідно розпушити бороною або граблями. Це зменшить випаровування  і поліпшить проростання бур'янів, які будуть знищені наступною обробкою грунту.
Коли грунт відтане і «дозріє» на всю глибину орного шару, його необхідно  переорати чи перекопати на повну глибину і негайно розпушити і вирівняти поверхню ріллі.
Передпосадкова (весняна) обробка грунту проводиться для того, щоб створити умови для швидкого розвитку куща і кореневої системи, особливо в перший період вегетації картоплі. Цьому сприяють дрібна посадка на глибину 4 см, при появі сходів високе підгортання і формування гребенів висотою 23-25 см і шириною біля основи 75 см. Чим менша щільсть грунту в зоні утворення бульб і краще постачання кореневої системи киснем, тим вищий урожай. Менш придатні для картоплі легкі, що  швидко втрачають вологу піщані грунти, важкі суглинки і перезволожені торфовища. Вона  краще за інших рослин переносить підвищену кислотність грунту, але найбільш придатні для нього слабокислі  грунти. На більш щільних грунтах  сходи затримуються, і в ряді випадків посаджені  бульби загнивають. Тому важливо підтримувати грунти  у пухкому стані
протягом усього вегетаційного періоду. У пухких грунтах краще проходить газообмін між грунтовим і атмосферним повітрям. Потреба проростаючих бульб у кисні у багато разів
більша, ніж в насіння інших рослин. Нестача кисню в грунті  може призвести до загибелі проростаючи  бульб, а в більш пізній період - і дорослих рослин. Ще більш високу потребу в
кисні відчувають столони і зростаючі бульби.

Подібні статті

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved