Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вплив сонця та вологи на ріст картоплі

Як всі, напевно, знають - без сонця не можуть рости рослини на землі. Сонце дарує нам свою енергію в різний час року по разному. Влітку енергії сонця набагато більше. А ось взимку навпаки.

У цій статті хочу торкнутися питання, як краще вирощувати картоплю, використовуючи енергію сонця. Картопля сонцелюбива культура, і в той же час грунт в якому вона росте, не повинен перегріватися. Тобто картопля любить сонце, але не любить спеку. Найсприятливіший час росту картоплі - весна. Тривалість світлового дня в цей час року досить велика, земля волога, ще не до кінця прогрівшись.

   

Сонце та його вплив на ріст та розвиток картоплі.


Картопля - дуже світлолюбна рослина. При недостачі світла її розвиток сповільнюється, листя втрачають здатність до асиміляціі вуглекислого газу.
Тому дуже важливо правильно розташувати рядки картоплі. Якщо розмістити їх в північно-південному напрямку, то рослини  протягом дня будуть освітлюватися  рівномірніше в порівнянні
з західно-східним напрямком.
Надземні органи картоплі краще ростуть і розвиваються на довгому дні, а утворення бульб - при короткому. Якщо  освітлення тривале  і  інтенсивне, рослини добре ростуть і розвиваються навіть при понижених  температурах.

Вологість


Картопля - рослина вкрай вимоглива до вологості грунту. В залежності від вологості, температури грунту і біологічних особливостей сортів одна рослина  за період вегетації випаровує приблизно 60-70 л води, що відповідає 300 мм атмосферних опадів. Причому потреба в цілющій волозі  у картоплі змінюється за фазами розвитку.
На ранньому періоді розвитку він не потребує поливу. Однак в той момент, коли появляються бутони, потреба по волозі збільшується. Це викликано в першу чергу тим,  що одночасно  з появою бутонів на нижній частині стебел починають рости столони. Саме на них закладаються бульби, які потребують додаткової вологи. Якщо в цей момент у вашому районі встановилася суха погода, обов'язково полийте сходи, хоча б один раз, але рясно.
Воду краще підливати під корінь або в міжряддя.
До речі, максимальне споживання картоплею вологи йде в період сходів і росту бадилля. Критичний період  фаза від початку цвітіння до припинення приросту бадилля. Недостаток вологи в цей період призводить до сильного зниження  врожаю бульб.


Турботливі хазяйські руки


(підгортання, прополка, розпушування)
Крім прополювання, картопля потребує розпушування та підгортання. Розпушування взагалі образно називають сухим поливом оскільки воно підсилює приплив повітря до коріння і не дає
волозі випаровуватися. За літо необхідно провести  мінімум два розпушування .Взагалі, в регіонах з вологим кліматом полив краще замінити  цією процедурою, тим більше що завдяки їй легше боротися з . Підгортати картоплю рекомендується двічі за сезон в зонах з весняними заморозками - тричі. Перший раз – після появи сходів, у другій - коли сходи підростуть до 20см , а  третій - через два тижні після другого підгортання.

Подібні статті

 

Добавить свое объявление
Загрузка...
 


 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved