Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Оптимальні умови   посадки картоплі

умови посадки картопліСтроки посадки картоплі

Cвоєчасна і правильна посадка справляє великий вплив на строки дозрівання і врожай ранніх і пізніх сортів картоплі. При цьому строки посадки, зазвичай, залежать від грунтово-кліматичних умов даного регіону, обраних вами сортів за строками дозрівання, а також від температури і стиглості грунту.
Картоплю садять, коли грунт на глибині 10 см прогріється до 10 °. і ця температура буде підтримуватися в нічний час. При цьому важливо, щоб грунт не налипав на лопату і легко кришився. На південних схилах і на легких грунтах час посадки настає значно раніше. Першими садять проросші бульби ранньостиглих сортів, потім більш пізні сорти. У північній зоні Нечорнозем'я цей термін настає в першій декаді травня. У більш південних районах і на ділянках з південним схилом, захищених від холодного вітру, картоплю садять на тиждень-два раніше, тобто в останній декаді квітня.
Сьогодні всі захоплюються астрологією. Відповідно до її правил картоплю треба садити в ІІІ- IV фазах Місяця. Місяць повинна знаходиться в Тельці, Терезах, Скорпіоні, Стрільці, Козерозі.

   

Методи посадки картоплі


Їх існує декілька методів посадки картоплі: гребенева, гладка і посадка в траншеї.
Посадки проводять, як правило, на рівній поверхні. Однак на ділянках, де грунтові води залягають близько або грунт перезволожений і швидко ущільнюється, роблять гребені. Висота гребеня - близько 15 см, відстань між ними - 70 см. Як варіант можна зробити гряди шириною близько 1 м, а заввишки - до 20 см.

Добавить свое объявление
Загрузка...

Чим хороша посадка на гребенях і грядах? Вона захищає рослини  від надмірної вологи, покращує повітряний і тепловий  режим. А ось в районах з посушливим кліматом або на піщаних грунтах краще садити картоплю в траншеях.
Для появи ранніх сходів оптимальна глибина посадки бульб  на легких грунтах - від 10 до 12 см, средньосуглинистих  та важких - від 8 до 10 см, а на глинистих - всього 4-5 см. Великі бульби виисаджують глибше, ніж дрібні. Однак різниця не  повинна перевищувати 3 см.
На грядах бульби розміщують по два ряди з міжряддями 60 см для ранніх сортів і 70 см для пізніх сортів картофе.На легких грунтах можна зменшувати ширину міжрядь до 60см.
Рослини ранніх сортів на відміну від пізніших мають меншу величину вегетативних органів і прямостоячі стебла, тому їх висаджують в рядах на відстані 25-30 см одна від одної.
Бульби більш пізніх сортів розміщують в ряду на відстані 30-35 см. Густота посадки залежить від величини посадочного матеріалу. Дрібні бульби висаджують на меншій відстані , ніж середні та великі.Садити картоплю краще в борозди спрямовані з півдня  на північ. Це необхідно, щоб кущі краще освітлювалися. Гребені і траншеї також робляться в напрямку  з півдня на північ.
В щільні грунти необхідно внести пісок, підсипаючи разом із золою або мінеральними добривами під кожну бульба при посадці. Радимо садити  картоплю гребеневим способом.В гребенях краще прогрівається грунт, більше повітря поступає до  бульб і столонів, менше росте бур'янів. Тай збирати врожай легше.
Як це краще зробити . Спочатку через кожні 70 см позначаємо рядки , а потім на землю розкладаємо бульби і присипаємо грунтом , взятим  з міжрядь. Присипати треба так, щоб  утворилися суцільні овальні гребені. Глибину  посадкового матеріалу розраховують  від верхівок бульб до вершини гребеня (близько 10 см) і від верхньої частини гребеня  до дна борозни в міжряддя (близько 20 см). На вологих ділянках  з близьким заляганням грунтових вод необхідно використати інший спосіб. За три дні до посадки через кожні 70 см зробити  гребені. Як тільки грунт у них прогріється, в середину на глибину  10 см висадіть бульби. Необхідно дотримувати відстань між посадками. Для ранньостиглих сортів - приблизно 25 см, для середньостиглих і пізньостиглих - 30 см. Це оптимальна густота, яка забезпечить високий урожай картоплі.
На піщаних і супіщаних грунтах, на ділянках з південним нахилом  гребені не роблять. Там,  грунт швидко прогрівається ще до посадки картоплі, його садять звичайним способом під лопату.
Але є ще один спосіб, який якнайкраще підходить для глинистих грунтів. У глині викопують ямки глибиною близько 15 см і шириною на штик лопати. Ямки розташовують по всій ділянці на відстані 85-95 см один від одного на всі боки . В ямки розкладають  пророщенуи  картоплю і накривають весь засіяну ділянку шаром сіна. Коли картопля зійде, її повторно накривають сіном. Надалі замість другого підгортання сіно вносять тільки  під картоплю. У цього способу є ще одна перевага на  такій  ділянці гинуть всі бур'яни.
Незалежно від того, яким методом ви скористалися,  картопля при посадці необхідно підгодувати. Краще вносити  добрива  під кожну  бульбу  в лунку, змішавши його з землею.
Для підгодівлі можна використати  золу, по дві столові ложки під кожну  бульбу.Якщо ви внесете добриво при посадці, то тоді подкармлювати  його під час вегетації не доведеться.
Щоб отримати більш ранню продукцію, укрийте посадки картоплі звичайною плівкою. Це створить необхідний  мікроклімат і прискорить появу сходів.
У плівці проробіть отвори, кожен  діаметром 1 см, і розмістіть  їх у шаховому порядку па відстані 10-15 см один від одного. Через отвори в грунт вільно проникатиме  атмосферна  волога, а посадки будуть провітрюватися. Краї плівки зміцните дошками або  присипте землею.

Подібні статті

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved