Меню сайту
Овочі - статті, ідеї, пропозиції
|
Підживлення картоплі
Добавить свое объявление
Загрузка...
Інша необхідна міра по догляду за картоплею - підживлення, які за сезон зазвичай проводять три рази. Особливо сприятливо діють на формування бульб їх лежкість і смак ранні підгодівлі.
Ще до появи сходів картоплі потрібно граблями або бороною два-три рази провести суцільне розпушування ділянки для знищення кірки бур'янів що починають рости.
Розпушування особливо необхідне на важких грунтах.
Після появи сходів до початку цвітіння проводиться три-чотири розпушування між рядками і усередині рядка між рослинами.Рихлять грунт мотиками на глибину 6-8 см. Одночасно з розпушуванням знищують всі бур'яни. При розпушуванні не треба засипати рослини землею, а випадково засипані кущі потрібно звільняти від землі руками.
Перше підгортання проводять, коли бадилля досягне висоти 12-15 см, друге підгортання проводиться через 12-15 днів після першого. Підгортати картоплю треба вологою землею мотикою або підгортальником, плугом (при обробці на кінній тязі).Підгортати (присипати до рослини землю) перший раз треба на висоту 10-12 см, другий раз на висоту 15-20 см. У посушливих районах у суху погоду підгортати не треба, особливо на легких грунтах, можна обійтися тільки розпушуванням грунту.
Перед розпушуванням і підгортанням слід провести підживлення картоплі місцевими або мінеральними добривами. Підживлення потрібно робити, коли грунт вологий.
Якщо підгодівля робиться суха, то добрива розподіляють в міжряддях на відстані 8-10 см від рослин і закладають землею; при рідкої підгодівлі добриво вноситься під кожен кущ. Першу підгодівлю треба дати, коли рослина досягне висоти 10-15 см, а другу-через 15-20 днів після першої.
Для підживлення застосовують добрива в наступних дозах: зола деревна одна-дві жмені на кущ (попередньо змішана з землею), пташиний послід добре подрібнений 15 г на кущ. Суміш мінеральних добрив треба вносити з розрахунку одна столова ложка на кущ. Якщо ж вноситься суперфосфат, калійна сіль і азотисті добрива, то кожного з цих добрив треба вносити по чайній ложці.
Рідке підживлення картоплі складається з розрахунку дві столові ложки калійної солі, дві столові ложки азотистих добрив і чотири ложки суперфосфату на відро води-12 л). Цього розчину вносять по 1 л на кущ.
Якщо підгодовують гнойовою рідиною, то одну частину її розводять в 4-5 частинах води; якщо пташиним послідом то розбавляють його в 8-10 частинах води.
|
|