Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Поради з вирощування картоплі 

Поради з вирощування картоплі Як виростити хороший урожай картоплі на своїй присадибній ділянці? Відповідь на це запитання проста - треба виконати поради з вирощування картоплі, які дав нам пенсіонер Віктор Черепков, тривалий час працював у ВНДІ картоплярства. Перерахуємо їх по порядку:
• Щоб виростити багатий урожай картоплі  використовуйте на посадку високоякісний сортовий матеріал класу не нижче супереліти або еліти. Звертайте увагу на терміни дозрівання, які у картоплі можуть бути від 50 до 120 днів, а також на стійкість посадкового матеріалу до хвороб, шкідників і придатність до грунтових умов. Бульби картоплі на посадку здобувайте в спеціалізованих господарствах.
• Перед посадкою картоплі обов'язково прогрійте бульби, проростити їх, озеленити на сонці і обробіть регуляторами росту (Іммуноцітофіт, Альбіт, Міва-Агро, Крезоцін, Циркон, Епін-екстра).
• Є така порада по вирощуванню картоплі: для збільшення числа проростаючих вічок зробіть на кожній  бульбі глибокий надріз в поперечному напрямку.
• Бульби ріжте на частини тільки в разі крайньої необхідності. При розподілі картоплі дезинфікуйте ніж в киплячій воді. Розрізаним бульбам, що мають паростки, необхідно до посадки пролежати не менше 2-3 діб.
Щоб виростити високий урожай картоплі, важливий порада - відводите їй добре освітлену і дреновану ділянку, на якій росли капуста, морква, буряк або огірки. На колишнє місце або після томатів, баклажанів та перцю повертайте картопля не раніше ніж через 3 роки.

 

• Середньостиглі сорти картоплі розміщуйте рядками з інтервалом 25-30 см і міжряддями 80-90 см.
• Ще одна порада по вирощуванню - в кожну лунку покладіть по жмені перепрілого гною і золи. Калійні та фосфорні добрива краще вносити при оранці. Бульби картоплі кладіть паростками вгору на глибину 6-8 см, якщо грунт суглинковий, і 8-10 см, якщо він піщаний.
• При появі сходів і під час цвітіння не завадить така рекомендація по вирощуванню картоплі, як проведення позакореневого підживлення макро-і мікродобривами та регуляторами росту рослин.
• Для боротьби з бур'янами і поліпшення аерації грунту двічі прорихлити міжряддя до відростання сходів, а після 2-3 рази окучити рядки. Для захисту від колорадського жука проведіть 1-2 килимові обприскування посадок картоплі хімічними засобами захисту.
• Від фітофторозу та альтернаріозу обприскайте кущі 2-3 рази Фітофторіном-М або чергуючи препарати Абіга-Пік, бордоською рідиною, Купзат, Ордон.
• За 5-7 днів до збирання картоплі видаліть бадилля. Перед тим як відправити урожай в сховище, дайте бульбам полежати ще тижнів три, а потім переберіть їх.
Сподіваємося, що перелік цих корисних порад з вирощування картоплі в присадибних господарствах дозволить їх господарям виростити хороший урожай.

7 способів підвищення врожайності картоплі

 

Подібні статті

 

 

Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved