Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Рання картопля.

Добавить свое объявление
Загрузка...  

Рання картопляРання картопля


Хіба не свято, коли в червневу пору на столі з'являється смачна, розсипчаста молода картопля? А якою гордістю сповнюється серце городника: адже ця картопля вирощена своїми руками, причому отримана раніше, ніж інші. Скажемо прямо, отримати врожаї скоростиглої  картоплі не так вже й складно. Були б підібрані потрібні сорти і вчасно оброблена ділянка.

Про сорти у відповідному розділі. Але все ж таки нагадаємо: скоростиглі сорти треба вибирати районовані для конкретної місцевості.

Поради з вирощування картоплі

7 способів підвищення врожайності картоплі

Як виростити великий урожай картоплі

Оптимальна схема посадки для ранньої картоплі 60X25-30 і 70X20-25 (перша цифра позначає відстань у сантиметрах між рядами, друга - відстань між бульбами в рядах). При цьому на 1 м2 розмістіть 5-6, а на сотці - 480-650 кущів. Хорошим за розміром насіннєвим матеріалом вважаються бульби з масою 60-80 г. При посадці такими бульбами на 1 м2 витрачається 0,35-0,45, а на сотку - 35-45 кг картоплі.

Для отримання повноцінного врожаю важливо своєчасно і високоякісно підготувати насіннєву картоплю. Обов'язкова вимога – ретельне перебирання з видаленням хворих, загнивших і пошкоджених бульб. Лише від хорошого насіння дочекаєшся доброго врожаю.

Отримати ранню продукцію неможливо без попереднього пророщування насіннєвих бульб. При цьому активізуються життєво важливі біологічні та фізіологічні процеси, пов'язані з пробудженням нирок очок, формуванням паростків, а з них - стебел. Раніше з'являються сходи і прискорюється їх розвиток. У таких рослин швидше і краще розвивається коренева система, що дозволяє повніше використовувати запаси весняної вологи, активніше і протягом більш тривалого періоду засвоювати елементи харчування із грунту, формувати більш потужну масу надземних органів і енергоємний фотосинтетичний апарат.


Бульби ранньої картоплі.

Існує ряд способів пророщування бульб, але найбільш ефективні, прості і доступні наступні: на світлі, в темряві і комбіновано. Пророщування на світлі триває 25-30 днів. Тому, починають його за місяць до посадки. Пророщування ведуть в опалювальному приміщенні або в такому, де є хоча б тимчасові джерела обігріву (грубки, електрокалорифери). Температуру в приміщенні підтримують вдень на рівні 12-15 °, вночі знижують до 6-8.

Лікувальні властивості картоплі
Картопля в народній медицині
Картопляні дієти


Найкраще пророщувати картоплю в ящиках (типу болгарських для помідорів). Після перебирання бульби укладають в ящики, кожен з яких ставлять торцем до джерела світла. При пророщуванні значної кількості картоплі ящики встановлюють один на інший стовпчиками висотою до 1,6-2 м. В один ящик поміщається 8-10 кг картоплі. Якщо тари немає, бульби розкладають у 2-3 шари на підлозі смугами шириною 1,5 - 1,6 м з проходами по 0,5 м. Для економії обсягу приміщення роблять стелажі такої ж ширини, як смуги, в 4-5 ярусів з відстанню між ярусами 0,4-0,5 м. Щоб бульби не скочувалися, краю стелажів окантовують бортиками з рейки або дошки.

   


У
пророщених бульб утворюються короткі (до 1 см) товсті міцні паростки. Їх зростання стримують зниженням температури у нічний час до 4-6 °. Важливо, щоб паростки сильно не витягувалися, інакше стануть крихкими, легко обламуються, що різко знизить урожай.

Якщо світлого приміщення не знайдеться, то
бульби: можна пророщувати і в темряві, хоча це менш ефективно. При цьому треба ретельно стежити за температурним режимом у приміщенні, не дозволяючи занадто подовжуватися паросткам. Переростання уникнете, якщо температуру повітря підтримаєте на більш низькому рівні, ніж на світлі. У разі сильного подовження паростків температуру знижують до 4 - 6 ° не тільки вночі, а й на певні періоди вдень. Термін пророщування бульб у темряві скорочують до 15-20 днів. Втім пророщування в темряві уповільнює поява сходів, негативно позначається на врожаї і його якість.

Необхідна умова для пророщування бульб як на світлі, так і в темряві – підтримка в приміщенні вологості повітря в межах 90-95%. Для цього проходи в приміщенні і самі бульби періодично збризкують водою.

Бульби можна пророщувати в плівкових мішках. Розмістіть в мішку, щоб його можна було перегнути посередині. Наповнені бульбами мішки розміщують на вішала. Ще ефективніше комбіноване пророщування. Починають його за 45-50 днів до посадки, тобто на 25-30 днів раніше, ніж звичайне. Перебрані бульби розкладають у ящики і ставлять в приміщення. Через 25-30 днів на дно ящиків насипають торфо-крихту шаром 5 см, на ній розкладають бульби в один-два шари і засипають знову ж торфокрихтою (5 см).


Далі>>>

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved