Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Рання картопля.

Рання картопля

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

У міру підсипання торфо-крихту в шухлядах і в теплиці змочують водою, а ще краще розчином суміші добрив (на відро води 30 г калійної солі, 60 г суперфосфату і 15 г сечовини).

На присадибних ділянках при великій потребі у насіннєвому матеріалі для другого етапу комбінованого способу використовують відкриті майданчики, вільні від снігу. Насипають торфокрихту шаром 15-25 см, розкладають на ній пророщені бульби, засипають торфокрихтою шаром 5-10 см і накривають плівкою. Для змочування торфокрихти плівку піднімають на час. У результаті такого пророщування через 20-25 днів отримують розсаду заввишки 5 - 10 см з добре розвиненою кореневою системою.

Щоб
рання картопля за короткий період вегетації накопичила такий же урожай, як і пізній, потрібна відповідна агротехніка. Ось деякі рекомендації. Картоплю розміщують на родючій,  що добре прогрівається і швидко висихає (після повені) ділянці. Рослини добре розвиваються на досить пухких і чистих від бур'янів грунтах.

Поради з вирощування картоплі

7 способів підвищення врожайності картоплі

Як виростити великий урожай картоплі

Ділянку під ранню картоплю копають восени, по можливості в більш ранні терміни - в кінці серпня - початку вересня. Восени ж нарізають на цій ділянці гребені, що сприяє кращому усмоктуванню вологи, стоку талих вод, швиРання картоплядкому просихання і прогріванню грунту. Гребені можна вдіяти ручним підгортальником. Навесні їх треба підправити. Якщо гребені за зимовий період сильно зруйнувалися, грунт заплив  або гребені з осені не нарізалися, то проведіть культивацію чи боронування ділянки в можливо ранні терміни, потім перекопайте і вирівняйте грунт. На обробленому грунті наріжте підгортальником гребені.

Розграфлений гребенями ділянка виглядає охайною. А головне, на гребенях грунт краще прогрівається. Якщо на ділянці грунт пухкий і теплий, то без картоплі не залишитеся. Оранку або скопування проводите на всю глибину залягання основної маси коренів, не менше ніж на 22 см. Органічні добрива під ранню картоплю вносите восени з обов'язковою їх закладенням лопатою або ручним культиватором. У виняткових випадках органічні добрива можна внести і навесні, але у вигляді напівперепрілого гною або компосту. Якщо внести навесні свіжий гній або компост, то благотворного впливу на розвиток і продуктивність ранньої картоплі вони не зроблять, тому що дадуть ефект лише в другій половині літа. Органічних добрив вносять до 10 кг на 1 м2, або 1 т на сотку. Мінеральні добрива (сечовина, суперфосфат, калійна сіль) вносять врозкид: перед оранкою - скопуванням, культивацією і боронуванням. А ще краще вносити локально, безпосередньо під бульби, або поруч з ними складні добрива - нітрофоску, амофос, городню суміш і ін Беруть їх з розрахунку 10 г на 1 м2. Рання
картопля дуже чуйний на магнийсодержащем добриво, особливо на легких супіщаних і піщаних грунтах. Тому рекомендуємо вносити по 40-50 г на 1 м2 доломітового борошна.

Звичайно,
отримання ранньої картоплі зумовлює ранні строки посадки, її починають, коли грунт прогріється до температури 5-10 °. У гребенях намітьте поглиблення, у них-то і закладіть бульби підгортальником. Цей же інвентар в нагоді і в разі висадки бульб в борозни. Глибина посадки в обох випадках невелика - 8-10 см.
У чому особливості догляду за раннім картоплею? При нестачі вологи в посушливу погоду кількість обробок і їх глибину зменшуйте - проводьте лише для руйнування грунтової кірки і боротьби з бур'янами (у міру їх появи).
Важливо починати догляд за посівами картоплі, коли бур'яни ще перебувають у фазі білих ниток, зазвичай на 6-7-й день після садіння бульб.

Лікувальні властивості картоплі
Картопля в народній медицині
Картопляні дієти


У цей час бур'яни легко знищити. Але якщо упустити ранній термін, боротьба з бурянами ускладниться, що призведе до їхнього інтенсивного розвитку і різко знизить врожайність картоплі. При надлишку вологи проводите глибокі обробки, щоб збільшити випаровування, грунту і знизити рівень накопичення вологи в борознах.

Поливати або не поливати картоплю - залежить від погоди. Якщо стоїть суша, то полив зазвичай приурочують до періоду інтенсивного накопичення врожаю, що падає на фазу бутонізації - цвітіння.

   

Щоб отримати більш ранню продукцію, посадки картоплі укрийте плівкою. Це створить сприятливий мікроклімат під укриттям, прискорить появу сходів на тиждень-два. У плівці пробийте отвори в шаховому порядку, кожне діаметром 10 мм на відстані 10-15 см одна від іншої. Через отвори вільно проникнуть атмосферні опади, посадки будуть провітрюватися. Краї плівки присипайте землею.

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved