7 способів підвищення врожайності картоплі!
В більшості випадків наші земельні наділи рідко перевищують площу в декілька сотих.А хочеться і город і сад і зону відпочинку)). Саме тому від посадженого ми завжди чекаємо максимальної віддачі.
Ось 7 способів підвищення врожайності картоплі.
Для маленьких участків:
Спосіб 1!
Все починається з пророщування насіннєвих бульб . Їх потрібно помити, витерти та висушити в теплі. Бульби мають бути здорові, не підгнивші, без ознак захворювань та вічками – не менше 6 штук.По розміру бульби не можуть бути однаковими, тому більші бульби потрібно класти на дно трилітрової банки а менші зверху.
Банки заповнюються бульбами нижче горловини, щоб було зручно обприскувати їх водою. Банки
ставимо на підвіконник, або на підставки на рівні підвіконника. Періодично міняємо місцями та повертаємо різними боками до сонця та світла. З часом почнуть зявлятися білі та рожеві паростки які швидко стануть фіолетово зеленими.Через декілька днів після їх появи ви помітите що бульби втрачають вологу шкірка почне морщитися бульби стануть мякими. В цей час їх потрібно кропити водою кімнатної температури, але так щоб на дні банки не накопичувалась вода.!!!
Коли прийде час садити картоплю, її можна акуратно викласти в відро, а можна класти в лунку просто з банки. Лунки копаємо на штих лопати. На дно всипаємо 2-3 жмені перегною та жменю деревної золи, кладемо дві бульби вливаємо 2-3 літри води та засипаємо землею з лопати.
Засаджену ділянку можна розрівняти граблями. Подальший догляд традиційний прополка підгортання полив 2-3 рази в тиждень. Обробка від колорадського жука та фітофтори. Молоду картоплю можна копати в кінці червня. Завдяки тому що картопля 50 днів перебувала під впливом сонячного світла в ній накопичилися природні стимулятори росту. Вони підвищують стійкість до негативних факторів зовнішнього середовища.
Спосіб 2 !
За 5-7 днів до посадки ставимо бульби в тепле місце. Підвищення температури активізує проростання вічок та сприяє появі ранніх сходів.
Спосіб 3 !
Пророщування бульб на розсіяному світлі. За 30-40 днів до посадки розложіть бульби на підвіконнику на папері або в неглибокі картонні (деревинні) ящики застелені папером.
Спосіб 4 !
Ще ефективніше комбіноване пророщування. Бульби , витримані 30 днів на світлі засипають шаром торфу (5см) перегною або тирси і періодично змочують водою. В результаті отримуємо посадковий матеріал з сильною кореневою системою. Цей спосіб обробітку підвищує врожайність на 20%!!!
Спосіб 5 !
Півлітрову пластикову бутилку розрізаємо пополам, в дні робимо 2-3 отвори . Всипаємо в стаканчик жменю перегною, тирси або торфу. Зверху кладемо 1-2 бульби і знову засипаємо перегноєм або тирсою 5 см.. Періодично змочуємо водою. Весною копаємо лунку , добавляємо попіл, перегній вибираємо зі стаканчика бульби попередньо залиті водою.
Для великих ділянок
Спосіб 6!
Підготовлену відібрану картоплю потрібно засипати в мішки і поставити в тепле приміщення наприклад в сонячну веранду або літню кухню. Пророщування в мішках починають з початку березня. Для рівномірного проростання всіх вічок на бульбі роблять стимулюючий надріз який запобігає впливу верхнього вічка. Бульбу надрізають поперек по найменшому діаметру, не дорізаючи до кінця на 1-1,5 см. Надріз робиться восени або взимку коли бульба знаходиться у стані спокою. Після кожного надрізу бульбу дезінфікують 5% розчином марганцю. Цей прийом добре позначається на врожйності.
Спосіб 7 !
Ефективна також обробка бульб розчином мінеральних добрив. В 10 літрах води розчиняють 600 г аміачної селітри, 80г суперфосфату, , 600 г калійного добрива. Всеце виливають в бочку або корито. Картоплю невеликими партіями почергово мокають в цей розчин. Можна використовувати капронові колготки диряву посуду з ручками, москітну сітку, тюль. Замочену картоплю виймають та висипають на плівку.Так оздоровлюють посадковий матеріал. Якщо його замало бульби можна різати на дольки. Робити це слід завчасно за 5-7 днів до посадки а краще за місяць . При цьому на зрізі утворюється тверда плівка, що захищає долі від проникнення бактерій. Оптимальна маса дольки 25-30 г.В залежності від величини бульби можна різати на 2-4 частини залишаючи в кожній не менше двох вічок.
Терміни посадки картоплі в різних зонах різні . Садити картоплю потрібно не раніше розпускання бруньок на березі і не пізніше цвітіння черемхи.
|