Меню сайту




Овочі - статті, ідеї, пропозиції
|
Вирощування ревеню
Багаторічна рослина сімейства гречаних. Відомо 40 видів ревеню, але в
культурі обробляють лише 6, з яких найбільш поширені 3: хвилястий, компактний і черешковий (чорноморський).
Коріння - стрижневі, проникають у грунт на глибину 2-2,5 м. На голівці кореневища розташовані великі бруньки, з яких щорічно розвиваються потужна розетка листя і квітконосні пагони.
Рослина добре витримує затінення, однак врожай в даному випадку дозріває пізніше. Для вирощування ревеню використовують південні і південно-західні схили що добре прогріваються легкі родючі грунти з глибоким орним горизонтом. Грунтові води повинні залягати на відстані не менше 125 см від поверхні
землі. Гарні врожаї отримують і на середньо важких грунтах, багатих органічними речовинами.
Добавить свое объявление
Загрузка...
Насіння ревеню проростає при температурі 2-3 ° С. Рослина здатна витримати заморозки до-8 - Ш ° С. Найбільш сприятлива температура для росту і розвитку ревеню - 16-20 ° С.
Сучасні сорти.
Зорянка. Ранньостиглий сорт (від появи сходів до збору врожаю - не більше 30 на добу). Черешки - вишневого кольору, довжиною до 44 см, дозрівають дружно. М'якоть - зелено-рожева, кисло-солодкий. Урожайність - до 4,5 кг/м2.
Велетенський. Пізньостиглий сорт. Черешки-дуже довгі, тендітні, смачні.
Московський 42. Ранньостиглий сорт. Черешки - довгі, товсті, плоскі. Листя - гладкі, великі, з хвилястими краями. Урожайність - до 6 кг з куща. Придатний для консервування. Стійкий до стеблування.
Тукумський 5. Ранньостиглий сорт. Черешки - світло-зеленого кольору, з малиновою пігментацією, довжиною до 55 см. Пагони утворюється мало. Урожайність-до 4 кг/м2.
Стійкий до плямистості.
Циклон. Кущ дуже великий, виростає швидко. Черешки - зеленого кольору, нетовсті. Листя середнього розміру.
Вирощування ревеню.
Терміни та схема посіву. Насіння на розсаду висівають під зиму або рано навесні. Для її отримання проводять посів з міжряддями 25-30 см.
У кінці серпня або на початку вересня розсаду (слабку вибраковують) висаджують на постійне місце у відкритий грунт на глибоко скопану і добре удобрену ділянку за схемою 130x130 см. Лунки діаметром 30-40 см заповнюють перегноєм або компостом.
Кореневища ревеню висаджують за схемою 1 х 1 м.
Догляд. Через 3 тижні після сходів розсади рослини проріджують, залишаючи між ними проміжок 10-15 см, видаляючи слабкі. Догляд полягає також в розпушуванні міжрядь і прополюванні .
Полив. З травня по серпень у культури потреба у воді особливо велика. Під кожне рослина виливають 20-25 л води.
Підгодівлі. Через 3 тижні після сходів розсади вносять мінеральні добрива (Г/м2): аміачну селітру - 20, суперфосфат - 20, калійну сіль - 20.
Збирання врожаю ревеню.
Його отримують на 2-й рік після посадки кореневищ і на 3-й рік після висіву насіння.
Збирання починають з середини травня. Черешки, які досягли 26-30 см, виламують разом з листям, залишаючи у підстави близько 3 см. Збирання врожаю проводять кожні 15 днів, залишаючи на рослині по кілька великих листів.
|






|