Меню сайту
Овочі - статті, ідеї, пропозиції
|
Селера
посів, вирощування, збирання та зберігання врожаю
Вирощування селери
Дрібне насіння цієї культури не закладають в грунт, так як проростають вони на світлі, їх лише злегка притискують до поверхні. Ємності з посівами накривають склом або поліетиленовою плівкою і ставлять у тепле місце (20-25 ° С).
Проростає селера повільно: сходи з'являються через 10-20 днів. Увесь цей час земля повинна бути постійно вологою, її або обприскують, або поливають через піддон.
Після появи сходів ємність поміщають в прохолодне місце (14-16 ° С). При утворенні двох-трьох листочків сіянці проріджують або пікірують, висаджуючи у ящики на відстані 4-5 см.
Розсаду поливають в міру необхідності і підгодовують комплексним добривом.
У відкритий грунт розсаду селери висаджують у другій половині травня. Ця культура досить холодостійка, розсада витримує заморозки до -5 ° С. Однак довга холодна погода в травні (нижче +10 ° С) може призвести до утворення цветухи в перший рік життя (селера - дворічник). Тоді ні хороших черешків, ні тим більше коренеплодів отримати не вдасться. Оптимальна температура для росту і розвитку селери 18-22 ° С.
Грунти. Ця культура віддає перевагу легким, супіщані, пухкі і родючі. Кращі попередники - капуста, томати, бобові, огірки і картопля. Не можна садити селеру на грядки, де перед цим росли інші зонтичні: морква, петрушка, пастернак, кріп.
Грунт готують з осені: перекопують на глибину 20-30 см, вносять 3-4 кг перегною або компосту і 20-30 г подвійного суперфосфату на 1 кв. м, а навесні - 30-40 г комплексного мінерального добрива.
Розсаду висаджують на відстані приблизно 10 см з міжряддями 40-50 см.
Селера - дуже вологолюбна культура, тому поливи повинні бути регулярними і рясними (до 5 л на 1 кв. М). Землю навколо рихлять і прополюють.
У міру зростання посадки проріджують, видаляючи найбільш слабкі рослини. Остаточна відстань між рослинами повинна бути 15-20 см для листової і черешкової селери і 25-40 см (залежно від сорту) для кореневої.
Підгодовують два рази за сезон: через два тижні після висадки і три тижні потому. У підгодівлях кореневої селери повинен переважати калій, а листової - азот і калій у рівних співвідношеннях.
Черешкову селеру вибілюють. Для цього черешки підгортають землею за 2-3 тижні до збирання. У результаті черешки стають не тільки світлішими, але і набагато смачнішими .
Зелень листової селери зрізають у міру необхідності. Восени перед заморозками її зрізують повністю, заморожують або сушать. Черешкову починають прибирати у вересні. Коренеплоди викопують спочатку вибірково, починаючи з вересня, а в жовтні повністю. Зелень обрізають, а бульби зберігають при температурі 2-5 ° С.
Викопані коренеплоди селери можна посадити у контейнери і вирощувати зелень протягом усієї зими.
Добавить свое объявление
Загрузка...
|
|