Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Селера

посів, вирощування, збирання та зберігання врожаю

Вирощування селериВирощування селери

Дрібне насіння цієї культури не закладають в грунт, так як проростають вони на світлі, їх лише злегка притискують до поверхні. Ємності з посівами накривають склом або поліетиленовою плівкою і ставлять у тепле місце (20-25 ° С).

Проростає селера повільно: сходи з'являються через 10-20 днів. Увесь цей час земля повинна бути постійно вологою, її або обприскують, або поливають через піддон.

Після появи сходів ємність поміщають в прохолодне місце (14-16 ° С). При утворенні двох-трьох листочків сіянці проріджують або пікірують, висаджуючи у ящики на відстані 4-5 см.

Розсаду поливають в міру необхідності і підгодовують комплексним добривом.

   


У відкритий грунт розсаду селери висаджують у другій половині травня. Ця культура досить холодостійка, розсада витримує заморозки до -5 ° С. Однак довга холодна погода в травні (нижче +10 ° С) може призвести до утворення цветухи в перший рік життя (селера - дворічник). Тоді ні хороших черешків, ні тим більше коренеплодів отримати не вдасться. Оптимальна температура для росту і розвитку селери 18-22 ° С.

Грунти. Ця культура віддає перевагу легким, супіщані, пухкі і родючі. Кращі попередники - капуста, томати, бобові, огірки і картопля. Не можна садити селеру на грядки, де перед цим росли інші зонтичні: морква, петрушка, пастернак, кріп.

Грунт готують з осені: перекопують на глибину 20-30 см, вносять 3-4 кг перегною або компосту і 20-30 г подвійного суперфосфату на 1 кв. м, а навесні - 30-40 г комплексного мінерального добрива.

Розсаду висаджують на відстані приблизно 10 см з міжряддями 40-50 см.

Селера Селера - дуже вологолюбна культура, тому поливи повинні бути регулярними і рясними (до 5 л на 1 кв. М). Землю навколо рихлять і прополюють.

У міру зростання посадки проріджують, видаляючи найбільш слабкі рослини. Остаточна відстань між рослинами повинна бути 15-20 см для листової і черешкової селери і 25-40 см (залежно від сорту) для кореневої.

Підгодовують два рази за сезон: через два тижні після висадки і три тижні потому. У підгодівлях кореневої селери повинен переважати калій, а листової - азот і калій у рівних співвідношеннях.

Черешкову селеру вибілюють. Для цього черешки підгортають землею за 2-3 тижні до збирання. У результаті черешки стають не тільки світлішими, але і набагато смачнішими .

Зелень листової селери зрізають у міру необхідності. Восени перед заморозками її зрізують повністю, заморожують або сушать. Черешкову починають прибирати у вересні. Коренеплоди викопують спочатку вибірково, починаючи з вересня, а в жовтні повністю. Зелень обрізають, а бульби зберігають при температурі 2-5 ° С.

Викопані коренеплоди селери можна посадити у контейнери і вирощувати зелень протягом усієї зими.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved