Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Багатофункціональний культиватор

своїми руками.

Термін "культиватор" походить від латинського слова культиватор, що значить - "той що обробляє". Іншими словами це сільськогосподарське знаряддя для розпушування грунту, або ж іншими словами - вдосконалена борона.

 У цій статті ми розглянемо, як виготовити механічного помічника власними силами.

Добавить свое объявление
Загрузка...


Для виготовлення найпростішого культиватора великих матеріальних витрат не потрібно. Всі деталі можна знайти або в металобрухті або на "барахолці".

Для виготовлення культиватора нам знадобляться колесо дитячого велосипеда, рама від старого велосипеда, стрілчаста лапа культиватора. Ось її якраз треба буде пошукати на звалищі металобрухту, в крайньому випадку, замовити зварнику. Ще знадобиться штовхає ручка, її можна виготовити з відрізка труби з привареною поперечиною.

   


Конструкція ручного культиватора настільки проста, що дозволяє зібрати його без креслень і кінематичних схем.Взагалі така конструкція культиватора дає великий політ творчої фантазії! На малюнку представлена загальна схема даного пристосування, а вже технічна реалізація залежить тільки від ваших умінь і фантазії.

Користь такої саморобний культиватор приносить відчутну. З його допомогою прополка п'яти - шести соток городу займе від 40 до 50 хвилин.

Мал. 2 Культиватор (штовхає ручка умовно не показана):

1 - колесо опорне (від дитячого велосипеда), 2 - лапа культиваторна стрілчаста (з колодкою кріплення), 3 - рама велосипедна.

За аналогією Ви можете виготовити електрокультиватор своїми руками. При цьому в основу рами потрібно буде приєднати електродвигун.

 

культиватор

 

Ножовий культиватор

Наступний культиватор складніший за попередній.Але таким культиватором зручніше користуватися в теплиці, в саду, на городі - скрізь, де важко розвернутися з великою технікою. Ширина захоплення його робочого органу всього 200мм. Ручкою служить труба діаметром приблизно 24мм, її довжина підбирається по росту. Нижнім кінцем ручка вставлена в масивну дерев'яну вісь, до неї кріпляться інші деталі культиватора і робочий органВісь піднята над поверхнею грунту і спирається на два колеса діаметром 200мм, вирізаних з металевого листа товщиною 3 мм. Колеса кріпляться двома шпильками М10 і чотирма гайками.

Робочий орган або ніж - це сталева пластина товщиною 3мм, зігнута у вигляді букви П з широкою горизонтальною частиною. Вона посаджена вільно, але два штифта, укручені в вісь, обмежують її відхилення від вертикалі на ± 20 °. Ніж гостро заточений з обох сторін.

Користуватися культиватором слід такІнструмент поставте на землю. З силою натисніть на ручку і потягніть культиватор спочатку на себе, при цьому ніж заглибитися в грунт на 30-40мм, потім від себе - ніж залишиться на тій же глибині, але повернеться в іншу сторону. У такому положенні він буде підрізати поверхневий шар грунту разом з кореневою системою бур'янів.


Ручний культиватор

Мал. 2 Ножовий культиватор: 1 - ручка, 2 - вісь, 3 - ліве колесо, 4 - шпилька, 5 - ніж, 6 - штифти-обмежувачі; А - заглиблення ножа (ліве колесо умовно знято); Б - робочий хід

Дисковий культиватор далі.>>>


Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved