Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

 

 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Як виростити здорову  розсаду помідорів

вирощування розсади помідорПідготовка грунту.

Звичайно, простіше і зручніше використовувати для розсади готові грунтосуміші - «Жива земля», «Томат і перець» та ін, так як вони приготовані з урахуванням всіх необхідних вимог . Але можна приготувати грунт і самостійно. Один з варіантів грунтової суміші для посіву такий: 1 частина торфу, 1 частина перегною і 1 частина дернової землі. На відро цієї суміші додають 1 ст. ложку деревної золи, 1 ч. ложку суперфосфату і 1 ч. ложку сульфату калію. Пам'ятайте, грунт не можна брати з грядок, де раніше росли пасльонові (томат, перець, баклажан, картопля) і гарбузові (особливо огірки). Для профілактики інших можливих захворювань і знищення шкідників його проморожують - виносять на мороз на кілька днів, а потім дають відтанути в теплі. І так 2-3 рази. Однак проморожування в  повному обсязі позбавляє грунт від патогенів. Набагато більш ефективний метод  знезараження -прожарювання. Грунт поливають окропом, ретельно перемішують, насипають на деко, ставлять у духовку на 25-30 хвилин (при температурі 200-220 ° С). Правда, при цьому способі знищуються і корисні грунтові мікроорганізми.

Більш лояльний  спосіб – пропарування  на водяній бані. У відро або бак на дно кладуть цеглу або решітку, наливають воду так, щоб цеглини або решітка знаходилися вище рівня води. У решето або тканинний мішечок насипають грунт, кладуть на грати, закривають відро кришкою і ставлять його на невеликий вогонь на 2 години.

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Для профілактики грибних захворювань грунт для розсади можна пролити міцним розчином марганцівки (3 г на 10 л води) і додатково обробити фунгіцидами. Краще використовувати біологічні фунгіциди: Алірін-Б, Гамаір, Екстрасол, Планріз, які ефективні і проти бактеріальної інфекції.

Посів  розсади помідорів.

Насіння томату висівають за 60-65 днів від передбачуваної дати висадки розсади  (у теплиці без обігріву - на початку березня, у відкритий грунт під укриття - на початку - середині квітня). Ємності для вирощування сіянців (шухлядки або коробочки висотою не більше 5-7 см)  наповнюють грунтом, не сильно ущільнюючи його. Потім роблять борозенки глибиною 1 см через 5-7 см, поливають їх водою кімнатної! температури. Насіння розкладають в  борозенки і закладають на глибину 1 см! (При більшій глибині сходам важче  пробитися, при меншій – насіннєва  оболонка може залишитися на сім'ядолях, заважаючи подальшому зростанню). Відстань! між насінням 1,5-2 см. Посіви злегка!  Мульчіруют тим же грунтом (не поливають)  і ставлять у тепле (температура повітря  не нижче 22 ° С і не вище +24 ° С) світле!  місце, зверху прикривають плівкою. Сходи зазвичай з'являються через 5-6 днів.

   


догляд за розсадою помідорДогляд за розсадою томатів


Перший час сіянці ростуть повільно. Але вже в наступні 15-20 днів їх зростання помітно посилюється. Щоб уникнути витягування сіянців, необхідно по можливості поліпшити освітленість рослин, стежити за температурою і регулювати полив.

Коробки або шухлядки потрібно щодня повертати різними сторонами до шибки-це дозволить запобігти однобокому  витягуванні сіянців.

Найпоширеніше захворювання юної розсади - чорна ніжка (найчастіше виникає через погане провітрювання і неправильний  полив). У рослин спочатку темніє нижня частина стебла, потім вона тоншає  і загниває. У початковій стадії захворювання розсаду можна зберегти, якщо підсушити грунт у стебла. Для цього під коріння рослин підсипають шар чистого сухого піску товщиною 1-1,5 см.

Після появи сходів протягом 7 днів температуру бажано підтримувати в певних межах: вдень - 16-18 ° С, а вночі - 13-15 ° С. Потім її можна підвищити до 18-20 ° С вдень і 15-16 ° С вночі. Такий режим дотримують до тих пір, поки сіянці ростуть у ящику (до пікіровки). За цей час рослини поливають 2-3 рази. Перший раз - при появі сходів, потім через 5-7 днів. Такий режим поливу в період низької освітленості (березень) не дає витягатися сіянцям.

Останній раз сіянці поливають за кілька годин до пересадки.

пікіровка розсадиПікіровка  розсади томатів

Коли у сіянців з'явиться другий справжній лист, їх пікірують (розсаджують) в окремі горщики місткістю від 0,5 до 0,8 л. Можна на перший час висадити і в горщики або касети меншого обсягу (0,2 л).

При пікіровці відбраковують хворі і слабкі рослини. Якщо сіянці витягнулися, то стеблинки  при пересадці в горщики можна заглибити наполовину, але не до сім'ядольних листочків. Після пікіровки перші 3 дні підтримують температуру вдень 20-22 ° С, а вночі -16-18 ° С. Як тільки розсада приживеться, температуру знижують: вдень до 18-20 ° С, вночі до 15-16 ° С. Поливають рослини в горщиках  1 раз на тиждень до повного намокання грунту. До чергового поливу він повинен трохи підсохнути, але тривала перерва в поливах шкідлива.

Підживлення розсади помідорів.

Через 12 днів після пікіровки розсаду підживлюють  повним комплексним водорозчинним добривом. Його розчиняють згідно інструкції в відстояній  воді кімнатної температури. Якщо сіянці були раніше розпікіровані  в маленькі горщики, то через 20-25 днів їх обережно перевалюють разом з грудкою землі в горщики більшого розміру, де вони будуть рости до посадки. Така подвійна пересадка гальмує ріст сіянців, не даючи їм сильно витягуватися, і сприяє формуванню  розвиненої кореневої системи. Після пересадки розсаду рясно поливають теплою водою. Надалі поливати рослини краще розчином повного комплексного добрива, що включає мікроелементи. Для цього підійде будь-яка готова суміш для овочевих та квіткових культур з перевагою калію над азотом 2:01. Частота поливів  варіює від двох разів на тиждень (при похмурій погоді) до 10 (при сонячній і жаркій).

Якщо листя томата мають блідозелений колір, то це значить, що рослинам необхідна додаткова підживлення будь-якими азотними добривами (наприклад, 1 ст. Ложка сечовини на 10 л води). Потім потрібно помістити горщики на 5-6 днів на  прохолодне місце з температурою повітря близько 10 ° С і не поливати кілька днів. Я Ріст рослин призупиниться, вони позеленіють  і придбають злегка фіолетовий відтінок. Після цього розсаду можна перенести в звичайні умови.
Якщо ж рослини нарощують занадто потужну вегетативну масу, їм необхідна кореневе підживлення фосфорними добривами  (3 ст. Ложки суперфосфату на 10 л води). Через добу після підживлення  розсаду потрібно поставити в тепле місце (з температурою повітря вдень +26 ° С, а вночі - 20-22 ° С) і кілька днів не поливати (щоб грунт трохи підсох). Через тиждень рослини переносять у звичайні умови.


Температуру режим
Оптимальний температурний режим для вирощування розсади: при сонячній по ¬ годе вдень - 22-23 ° С, вночі -16-17 ° С, у похмуру погоду температуру знижують вдень до 17-18 ° С, а вночі до 15-16 ° С.
Як тільки листя томатів почнуть змикатися і затінювати стебла, рослини тут же витягнуться. Достатньо й кількох спекотних днів, щоб тісно розставлена ??розсада набрала у висоту 10-20 см, ставши ламкою і малопридатною до перевезення. Тому горщики обов'язково слід розлучити (по мірі росту рослин), не допускаючи змикання листя.
У середині квітня можна приступати до загартовування розсади. У холодну погоду кватирку відкривають на кілька годин, намагаючись уникати протягів. У теплі дні (при температурі повітря від +12 ° С і вище) рослини виносять на балкон або веранду: спочатку на 2-3 години протягом 2-3 днів, а потім на цілий день. У Сонячної погоду їх необхідно притіняти, захищаючи ніжні листи від яскравих сонячних   променів (щоб уникнути опіків).
Для збереження квіткових бутонів на першій квітковій кисті необхідно за 4-5 днів до посадки в теплицю обприскати розсаду борним розчином (1 г борної кислоти на 1л води) або Епін (згідно інструкції). Обприскувати краще вранці або в похмуру погоду, інакше на листочках з'являться опіки.
Правильно вирощена розсада повинна  бути кремезною, з розвиненою кореневою системою, мати 7-9 листків насиченого  зеленого забарвлення і сформоване перше суцвіття.

Подібні статті

 




 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

 

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2011 Кobzar All Rights Reserved