Меню сайту
Овочі - статті, ідеї, пропозиції
|
Збирання та зберігання врожаю помідор.
При своєчасній посадці та виконанні всіх прогресивних прийомів догляду за рослинами вибірковий збір плодів на ранніх сортах починають в середині червня, а на початку липня проводять вже масові збори. До цього часу починають вже дозрівати помідори і на середньостиглих сортах. Дозрівання плодів на рослинах, висіяних насінням у грунт, починається в другій половині - наприкінці липня. При догляді за цими посівами необхідно проводити проріджування рослин. залишаючи до кінця проріджування рослини на відстані 22 -25 см один від одного.
Найкращими смаковими якостями володіють плоди помідорів, прибрані в кінці повної зрілості.
Серпень - час дозрівання та збору врожаю. У догляді за помідорами головне - прискорити дозрівання плодів що зав'язалися і уберегти їх від загнивання. Для цього потрібно продовжувати видаляти пасинки, зайве листя, обов'язково прищипнуть верхівки всіх плодоносних пагонів, видалити квіткові кисті, на яких плоди вже не встигнуть сформуватися. У низькорослих сортів кисті з плодами слід вивернути до сонця. Непогано також в цей період (з 15 серпня), окрім всіх основних підгодівлі, додатково підживити помідори: розвести у 10 л води по 1 столовій ложці сечовини, суперфосфату і сульфату калію, витрачаючи 0,5 л розчину на одну рослину.
Добавить свое объявление
Загрузка...
Помідори в народній медицині.
Період від зав'язування до почервоніння плодів у ранньостиглих сортів триває 40-50 днів, у середньостиглих-50-70 днів. Якщо перезрілі плоди залишати на рослинах, то загальний врожай знижується, і навпаки, якщо регулярно збирати недозрілі (бурі) плоди, то загальний урожай набагато збільшується. Червоні плоди можна зберігати при температурі 1-2 ° протягом 25 - 20 днів, вологість повітря при цьому повинна бути не менше 80%.
Найбільш доцільно все сформовані плоди знімати з кущів бурими, тобто початківцями біліти, і закладати їх на дозрівання. Цей нескладний прийом прискорює налив зелених плодів що залишилися на кущі.
Перед закладанням на дозрівання, щоб оберегти плоди від почорніння, їх потрібно обов'язково прогріти. Як це роблять? У відро гарячої води з температурою 60 ° опускають приблизно по 1 кг помідорів на 2 хв, потім протирають їх м'якою ганчіркою, підсушують на сонці і лише потім укладають на дозрівання.
Щоб прискорити процес дозрівання, його проводять в приміщенні при температурі 20-25 °. Плоди укладають у невеликі ящики в 2-3 шари, не більше, видаляючи квітконіжки. У ящики додають трохи червоних помідорів. Виділяючи газ етилен, вони прискорюють процес дозрівання своїх зелених «побратимів».
На світлі дозріваючі помідори набувають більш інтенсивного забарвлення, ніж у темряві.
Плоди зберігаються зеленими протягом 2,5 місяців і більше, якщо відібрати абсолютно здорові помідори, після прогрівання укласти їх в ящики плодоніжками вгору в 2-3 шари. Кожен шар потрібно пересипати сухим торфом або тирсою, можна кожен плід загорнути в папір. Зберігати їх слід при температурі 8 - 10 °.
І останнє. Потрібно пам'ятати, що запізнюватися зі збиранням помідорів можна. Необхідно зняти всі плоди з кущів до тих пір, поки нічна температура не опуститься нижче 8 °. Зібрані при температурі нижче 3 - 4 ° помідори при зберіганні буду загнивати.
На смакові якості помідорів впливають умови зростання рослин: при недоліку світла і тепла, надлишку вологи в грунті та повітрі, пересичена азотними добривами плоди стають водянистими, менш солодкими, вміст вітаміну С в них зменшується.
Для приготування пюре, пасти, соусів, соків плоди повинні бути червоними, з гладкою поверхнею, без тріщин і поглиблень, в яких накопичуються пісок, земля, шкідливі мікроорганізми. Видалити їх важко, і продукт виходить поганої якості.
Дієта на основі томатів
Як отримати насіння помідорів.
Плоди на насіння потрібно відбирати з скоростиглих здорових і врожайних рослин. Збирають їх із першої та другої кисті. Материнські рослини заздалегідь відзначають і стежать за дозріванням на них плодів. На насіння краще брати визрілі, але не перезрілі плоди. Тому після почервоніння помідорів їх знімають через 7-8 днів.
Зрілі плоди миють, розрізають упоперек по діаметру, з насіннєвих камер ложкою або дерев'яною паличкою в скляну, глиняну посуду вибирають насіння. Через 2-3 дні насіння перебродить у власному соку. Ознакою скисання служить поява плівки і освітлення соку.
Потім їх промивають чистою водою, розсипають на полотні або обгортковому папері, добре просушують, складають у паперовий пакет і зберігають при температурі 18-20 °. Перед посівом перевіряють на схожість обов'язково.
Лікувальні властивості томатів
|
|