Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Захист рослин.

Біологічні методи захисту рослин

Це використання хижих комах, корисних птахів, тварин і рослин для знищення шкідників у садах. Часом можна побачити, що іноді шкідники гинуть як би самі по собі. Насправді їх знищили ті комахи, які паразитують на личинках, яйцях або дорослих особинах шкідливих комах.
 

   


Біологічний метод захисту рослин дуже ефективний, дешевий і безпечний. Його головна перевага на відміну від застосування отрутохімікатів у тому, що він не знищує корисних комах і тварин і не порушує рівновагу в природі. Ось чому застосування біологічних методів захисту рослин від шкідників останнім часом одержує все більше поширення.

 
Хижі комахи (ентомофаги) здатні систематично і довготривало скорочувати чисельність комах шкідників рослин (фітофагів) в середньому на 40%. Деякі хижі комахи здатні ефективно розмножуватися тільки суміщаючи харчування нектаром і комахами жертвами. Ось чому для залучення в город хижих комах слід висівати їх кормові рослини-нектароноси. Це, як правило, складноцвіті зонтичні і волотисті рослини, безліч дрібних квіток яких представляють собою джерело нектару і утворюють місце, де можуть сидіти корисні комахи, в тому числі бджоли і метелики.

 
Кращими нектароносами для корисних комах є , гречка, квітуча моркву (насінники), квітучий пастернак (насінники), квітуча петрушка (насінники), квітуча селера (насінники), квітучий кмин (насінники), квітуча цибулю, соняшник, еспарцет, гірчиця, конюшина , материнка, звіробій, татарник та інші складноцвіті зонтичні і волотисті  рослини.
 
Введення в сівозміну культур ріпаку, гірчиці в десятки разів збільшує чисельність корисних комах у грунті. Для захисту рослин від колорадського жука висівають вздовж картопляних полів фацелію, пастернак, люцерну.


 Наявність корисних (хижих) комах в достатній кількості або зараженість шкідників паразитами дозволяє скасувати суцільні обробки пестицидами. Тому при необхідності достатньо провести лише локальні обробки пестицидами, після яких чисельність ентомофагів відновлюється через 3-4 дні.

Пристрої для збору колорадського жука

Культиватор своїми руками.


Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

 

 

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved