Секрети вирощування ярого часнику
Здавалось би часник – зовсім невибаглива культура але не у всіх городників виростає хороший врожай. В чому ж секрет. Все по порядку. Грядку під ярий часник слід готувати з осені. Зелену масу(траву, листя капусти, гичку моркви,буряка) подрібнюють та закопують на штих лопати.Потім з перегноєм перекопують верхній шар землі і залишають в такому вигляді до весни.
На початку весни, але до 15 квітня (термін залежить від погоди) поливають грядку гарячою водою та роблять рівчаки на відстані 25-30 см один від одного.Грядки розміщують з півночі на південь.Поперек грядки роблять бороди і накривають по землі плівкою.
До поливу грядки часник готують до посадки. Знімають верхні зубчики (нижні та середні вживають в їжу). Заповнюють ними скляну банку і заливають водою до самого верху.Зверху кладуть кришку щоб всі зубчики повністю були в воді.Так залишають на ніч.
Ранком воду зливають , зубчики замотують в тканину та ставлять біля батареї.Тканина повинна бути вологою. В такій тканині вони повинні лежати біля батареї три дні - за цей час на зубчиках повинні зявитися дрібненькі корінці.
Посадка ярого часнику.
Коли часник готовий до посадки плівку з грядки знімають, рівчаки посипають золою, маркером намічають ямки для посадки ярого часнику, а це 8 см один від одного.. В ці ямки , обережно щоб не пошкодити корінці , кладуть зубчики, засипають землею та накривають плівкою.
Догляд ярого часнику.
Як тільки часник зійде його слід підкормити сечовиною: одна столова ложка на 10 літрів води(бажано теплої) Наступне підживлення, коли на стеблах зявляється перо.Полив проводиться під корінь.Дуже корисним, для ярого часнику, в цей період буде наступний розчин – 1 л настою зеленої маси або коров’яку на 10 л води. Потім як звично прополка та рихлення.
Коли на стеблах часнику на 1/3 від землі утворюється сірий покрив. Це знак що через тиждень часник слід збирати та готувати до зберігання.
Зберігання часнику.
Сушити часник краще в підвішеному стані на сквозняку , але ні в якому разі не на сонці. Наступний етап почистити його від стебел і коріння розсипати в один шар на підлозі і знову просушити. Після чого часник можна збирати в картонну коробку та зберігати там до наступного врожаю.
Подібні статті:
Добавить свое объявление
Загрузка...
|