Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...
ОНЛАЙН ТВ 100 каналів

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Органічне зелене добриво

органічне зелене добривоКожен, хто має хоч невеликий наділ землі і займається вирощуванням на ньому будь-яких сільськогосподарських культур, знає, що з роками земля втрачає свою родючість в наслідок чого врожаї з кожним роком зменшуються. Тим більше, коли на одній і тій же ділянці, рік з року вирощується одна і та ж культура. Сівозміна може поліпшити якість грунту, оскільки в процесі зростання рослини грунт віддає одні речовини, необхідні для росту і розвитку культури, і накопичує інші, які менш важливі для даного виду рослин. Але поліпшення від сівозміни овочів ніколи не зможе замінити органічне зелене добриво.
Більшість господарів, обробляючи  свою землю мало що знають про органічне зелене добриво. Дехто удобрює свої наділи по старинці - гноєм. У кращому випадку це - компост. Інші ж рясно посипають і поливають свою землю всілякими мінеральними добривами, благо зараз є з чого вибрати. А потім всю цю хімію подають на свій же стіл і годують своїх дітей та онуків.

   

Як не крути, а в цих способів підвищення родючості грунту крім переваг є свої недоліки. При використанні натуральних добрив бажано мати домашню ферму, щоб було від кого отримувати матеріал для цих самих добрив. При використанні ж мінеральних добрив ми отримуємо не чисту в екологічному плані продукцію, тому труїмо себе, своїх близьких, а якщо торгуємо надлишками, то і абсолютно сторонніх людей.
Цих недоліків немає у органічних зелених добрив, хоча результаті залишаються тим же. От і поговоримо зараз  саме про сидерати - рослини, що використовуються в якості зеленого добрива.

Органічне зелене добриво.


Сидерати - рослини, що вирощуються з метою їх подальшого закладення в грунт як органічне добриво. Зелена соковита маса рослин, заорюється  в грунт, як добриво, багате азотом, білками, крохмалем, цукрами, мікроелементами, а також коріння рослин - це зелене добриво.
Це тлумачення слова "Сидерати", взяте з Вікіпедії. В принципі, все зрозуміло. Ви вирощуєте рослини, спеціальні рослини, потім закладаєте  їх у грунт, де вони перетворюються в органічні зелені добрива. Тепер давайте розберемося: які це спеціальні рослини?
Для органічного зеленого добрива підходять тільки ті культури, які здатні за короткий період часу дати найбільший приріст зеленої маси. Крім цього, слід враховувати і той факт, що посів сидеральних культур необхідно проводити в осінні місяці, а це накладає ще одну особливість - стійкість до осінніх холодів і короткого світлового дня без шкоди для приросту зеленої маси.

Основний принцип використання зелених органічних добрив такий: через два-три тижні після посіву зелена маса сидеральних культур скошується і заорюють плугом, або ж перекопується на штик лопати. Таким чином, у грунті утворюється свого роду прошарок із зеленої маси, який при своєму розкладанні і виконує роль органічного зеленого добрива.

 

Виходячи з усього вищевикладеного кращими сидератами вважаються жито, овес, озимий ріпак, біла гірчиця. Ці культури відомі давно, і з успіхом застосовуються як для вирощування на корм, так і в якості сидеральної культури для зелених органічних добрив. Але в останні роки більш широке поширення отримала ще одна культура - редька олійна.
Ось на вирощуванні редьки олійної, як сидерата, ми і зупинимося. З кожним роком редька олійна набуває все більшої популярності саме як сидеральна культура для зелених органічних добрив. І це не дивно. Адже редька олійна за порівняно невеликий проміжок часу розвиває велику кількість зеленої і кореневої маси, яка і використовується для добрив. Крім цього редька олійна виступає в якості своєрідної фітосанітарії - вона з успіхом знищує збудників хвороб деяких рослин, бореться з нематодами, а завдяки своєму швидкому зростанню заглушає ріст бур'янів, навіть таких, здавалося ніким і нічим непереможних, як пирій.


Вирощування редьки олійної можна практикувати практично у всіх кліматичних зонах. Насіння зберігає схожість при заморозках до -3 ° С, а дорослі рослини прекрасно переносять морози в -5-7 ° С. Через таку морозостійкості редьку олійну на зелене органічне добриво можна вирощувати навіть на широті Приполярного кола, тим більше, що від появи сходів по цвітіння проходить всього лише 40 днів.
Завдяки своїй розвиненій кореневій системі редька олійна сприяє розпушуванню грунту, а перегнивання коренів - утворення в грунті каналів, за допомогою яких грунт буде збагачуватися киснем і дощовою вологою. При цьому редьці олійної не страшні практично ніякі посухи - вона здатна добувати воду з нижніх шарів грунту.
Вирощувати редьку олійну можна в плині усього теплого часу року, з тих пір, як зійшов сніг і до тих, поки він не випав. Але найкращим часом для посіву вважається серпень-початок вересня. Посіяна в цей період редька дає найбільшу кількість зеленої маси.
Зразкова витрата насіння - 3-4 грами на метр квадратний. Для того, щоб посіяти редьку олійну рівномірно найкраще змішати насіння з піском. 50 грам насіння на склянку піску. Потім засіяти ділянку отриманою сумішшю і забороновать. Насіння редьки олійної зійдуть на 4-6 день після посіву. Через три тижні після посіву з'являться перші бутони - сигнал до того, що редьку пора косити на зелене добриво. Відразу заорювати або прикопувати отриману зелену масу не бажано. Краще дати їй тиждень часу, що б вона полежала на ділянці, а вже потім її спокійнісінько закладати  під землю. Використовуючи дану технологію вирощування редьки олійної ми зможемо отримати  органічні зелені добрива вже через місяць після посіву.

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved