Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Петрушка

посів, вирощування, збирання врожаю

ПетрушкаПетрушка - цінна зеленна пряна культура. Вона прикрашає стіл у будь-який час року, причому високими смаковими достоїнствами володіють у неї як листя, так і коріння. Щіпка петрушки своїм ароматом чудово присмачує гарячі страви (борщ, супи, бульйони, борщі), надає приємний, присмак овочевим маринадам і консервам. У пошані у господинь також сушена петрушка - її листя і коріння.
Заготовлена про запас пряність надовго зберігає свій натуральний колір і запашний запах. У листі і коренеплодах її містяться солі калію, кальцію, фосфору, заліза і т. д. Особливий аромат петрушці надають ефірні олії. Листя є джерелом багатьох вітамінів: С, В1, К, РР, провітамін А та ін У коренеплодах міститься більше 7% вуглеводів.
У петрушки є два різновиди - коренева і листкова. З сортів кореневої петрушки найбільш поширені Цукрова, Урожайна; з листових - Звичайна листкова.
Петрушка більш холодостійка культура, ніж морква, і при хорошому укритті (опале листя, тирса, торф) вона може перезимовувати на грядЦі і давати рано навесні зелень. Петрушку, крім городу, можна вирощувати в осінньо-зимовий період в домашніх умовах на підвіконні, посадивши у горщики по 2 коренеплоди.
Рано навесні, у квітні, починають готувати грядку. При перекопуванні на 1 м2. додають 0,5 відра гнойового перегною. Якщо грунт глинистий, то вносять ще по дві літрові банки піску й тирси на 1 м2. З добрив вносять по 1 столовій ложці сульфату калію, подвійного суперфосфату, сечовини і 0,5 літрову банку золи. Перекопують грунт на грядці, вирівнюють і поливають розчином марганцевокислого калію (1,5 г на 10 л води), витрачаючи 3 л на 1 м2. насіння петрушки

Насіння петрушки проростає дуже повільно. Для прискорення проростання їх потрібно замочити у вологій тканині, марлі і проростити при кімнатній температурі. На 6-й день, коли у 5-6% насіння з'явиться паросток, їх поміщають в холодильник (температура мінус - плюс 1-2 ° С) на 10-12 днів. При такій підготовці насіння сходи з'являються на 5-7-й день. Висівають пророслі насіння на грядку в борозенки, тільки у вологий грунт. Відстань між борозенками 45 см, між рослинами - 2-3 см.
Петрушку потрібно висівати на родючих грунтах, суглинних або супіщаних, рихлих. Протягом вегетації листові сорти слід підживлювати азотними добривами, а для вирощування коренеплодів - калієм і фосфором. Для отримання зелені можна петрушку висівати в кілька строків: рано навесні (друга половина квітня), влітку в першій декаді червня і восени під зиму (жовтень - листопад). За вегетацію петрушку 3-5 разів поливають залежно від погоди, знищують бур'яни і розпушують грунт у міжряддях після дощів і поливів.
Для отримання свого насіння петрушки потрібно зберегти коренеплоди, а навесні, числа 25 квітня, висадити 2-3 коренеплоду на грядку. При посадці потрібно намагатися, щоб верхня частина коренеплоду (по плічка) перебувала на рівні грунту. Висаджують коренеплоди один від одного на відстані 40 см, цвітіння рослин триває 35-46 днів. У міру дозрівання насіння швидко обсипаються, тому їх потрібно вчасно прибрати. Зберігають насіння в мішечку в приміщенні при температурі 18-20 ° С. При цьому способі зберігання схожість насіння підвищується.

Добавить свое объявление
Загрузка...

Петрушка в народній медицині

 

 

 

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved