Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування цибулі ріпчастої

вирощування цибулі ріпчастоїЦибуля ріпчаста

Цибулю ріпчасту частіше вирощують задля цибулі-сіянки (маленьких цибулинок діаметром 1-2 см), отриманих  торік з насіння. Від якості сіянки , її підготовленості до посадки багато в  чому залежить те, якою виросте цибулю-ріпка.

Перед посадкою сіянку, яка зберігалася  при невисокій температурі (нижче 18 ° С), слід прогріти, щоб процеси росту прийшли в рух. Спочатку протягом 15-20 днів цибулька сіянку  прогрівають при температурі 20 ° С. Далі температуру на 8-10 годин піднімають до 30-40 ° С. Це потрібно не тільки для активізації зростання цибулинних зачатків, але і для профілактики стрілкування  рослин у майбутньому. Дуже важливо не перегріти сіянку, інакше результат буде протилежним очікуваному: проростання сіянки катастрофічно знизиться.

Якщо немає спеціальних пристосувань з регулятором температури, для прогріву цибулин можна скористатися звичайнісінькою  настільною лампою. Її потрібно поставити у відро, а зверху встановити сітку з дроту, дерев'яну решітку з дрібними осередками чи будь-яке решето, на які насипати цибулю. Обов'язково покладіть в ємність термометр, щоб контролювати температуру, і прикрийте відро кришкою. Можна прогріти посадкову цибулю, склавши її в мішечок і повісивши на батарею опалення. У цьому випадку на прогрівання знадобиться 4-5 днів.

У разі якщо прогріти сіянку поступово не вийшло, перед посадкою її потрібно на 10-15 хвилин залити гарячою водою (45-50 ° С), а потім відразу ж остудити в холодній.

Після прогрівання цибулинки сіянки обробляють стимулятором росту ( Циркон, Гумісолу, Ріст-1, та ін) Або на 5-6 годин занурюють у розчин комплексного  мінерального добрива. Залишилось продезінфікувати посадковий матеріал у розчині мідного купоросу (1 ч. Ложка на 10 л води), слабкому розчині марганцівки або покупному протруйнику (їх сьогодні продається багато).

   

Як доглядати за ріпчастою цибулею?

Догляд за рослинами потрібно починати ще до появи сходів. Зокрема, в цей час особливо важливо не допускати, щоб на цибулевих грядках утворилася щільна кірка землі, тому пройтися з сапкою між рядками буде корисним. Розпушування також допоможе позбутися від бур'янів. Та й надалі землю на грядках потрібно утримувати в пухкому стані, щоб забезпечити доступ до коріння рослин достатньої кількості кисню і вологи. Загалом протягом вегетаційного періоду проводять близько 4-5 розпушень грунту (після поливів).

Поливи важливі для цибулі в першу половину вегетації (травень - червень). У цей час рослини поливають рясно і регулярно (1-2 рази на тиждень). У липні цибулини починають дозрівати, зайва волога цьому процесу не на користь, тому поливи скорочують (2-3 тижні перед збиранням цибулю краще взагалі не поливати). Але якщо літо дуже вже сухе, посадки поливають, щоб не було в'янення і цибулини не зупинилися в рості.

Дуже полегшує догляд за цибулею мульчування грунту: волога зберігається довше, земля залишається пухкою, бур'янів зазвичай проростає мінімум.

Якщо утворюються стрілки, їх треба відразу ж виламувати: це допоможе цибулинам повноцінно сформуватися. Коли цибулинки досягнуть середнього розміру, їх потрібно розгортають  (потроху відгрібають  від цибулин землю) - так вони виростуть більшими і швидше дозріють.

Чим і коли підкормлювати цибулю-ріпку?

Цибуля - рослина, яка з вдячністю відгукується на підгодівлю і органікою, і мінеральними добривами. Перший раз підгодівлю слід провести через 20 днів після висадки бажано розведеною гноївкою (1 кг гною на 10 л води) або пташиним послідом (1 кг посліду на 12-15 л води). Добриво вноситься з розрахунку 10 л розчину на 1 м2). Таку поживне для рослин поливання наступного разу можна зробити приблизно через 3 тижні.

Якщо підкормити цибулю мінеральним добривом, краще в першу чергу внести азот. Наприклад, аміачної селітри (10-15 г / м2). Через 3 тижні до азотних добрив потрібно додати калійні в такій же кількості (наприклад, калійної солі 10-15 г / м2). Можна вносити сухі мінеральні добрива, посипаючи ними грядки перед поливом, або попередньо розчиняти добрива у воді.

Корисні статті

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved