Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Особливості вирощування цвітної капусти

вирощування цвітної капустиЦвітна капуста по своїй поживності займає одне з перших місць не тільки в капустяному сімействі, але й серед інших овочів . а ніжна структура клітковини дозволяє  організму легко її засвоювати? У цьому рослинному  продукті безліч вітамінів, мінералів та інших корисних речей. Для  прикладу вміст заліза в цвітній капусті  набагато  вищий  ніж в баклажанах, які вваються одними з найбільш щедрих постачальників  заліза для організму. Дуже  цінна  наявність в ній біотину, здатного справлятися з захворюваннями шкіри і волосся. Витяжку з цвітної капусти часто включають в лікувально-косметичні засоби. Але перш за все, вона корисна як дієтичне  харчування при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і печінки.


Де краще садити цвітну капусту


У цвітної капусти не надто потужне  коріння, тому вона віддає перевагу рихлому грунту  з високим вмістом гумусу. Бажано  вирощувати її на захищених  від вітру ділянках, в ідеалі - на південних схилах. Органічні добрива на грядки краще вносити восени при перекопуванні, а перегній - навесні, по 2 жмені в кожну посадкову  ямку. Навесні грунт також заправляють комплексним або складним добривом, наприклад нітрофоскою. Кислі грунти для цвітної капусти не підходять, тому їх необхідно вапнувати . При осінній підготовці ділянки можна внести в грунт гашене вапно або навесні – деревну золу (1 склянку на рослину).

   

Як виростити розсаду цвітної капусти


Від посіву насіння до висадки розсади на постійне місце, як правило, проходить 30-35 днів. Насіння ранніх сортів капусти, вирощуваної в теплицях і парниках, висівають  в першій половині січня: тоді наприкінці квітня - початку травня можна буде  збирати перший тепличний урожай. Для відкритого грунту насіння ранньої цвітної капусти висівають на розсаду в середині  березня, середній - в середині квітня. Осінній  урожай цвітної капусти (вересень – початок  жовтня) можна зібрати, якщо насіння на розсаду посіяти у відкритий грунт в  останній  декаді червня.
Сходи з'являються вже через 6-7 днів і  стрімко ростуть. Потрібно постаратися по сіяти насіння на однакову глибину, інакше сіянці, які зійшли швидше, закриють  світло запізненим товаришам. Цвітна  капуста дуже світлолюбна, тому при ранньому посіві, коли сонячний день ще короткий, розсаду бажано досвічувати.


Особливості догляду цвітної капусти


Вирощуючи цвітну капусту, потрібно  пам’ятати , що ця рослина  потребує  більше фосфорних добрив, тому азотні і калійні варто застосовувати в обмежених кількостях (їх надлишок може спровокувати деформацію точки росту). Через  2 тижні після висадки розсади рослини бажано підгодувати гнойової рідиною (Водний настій у співвідношенні 1:4) або розведеним  коров'яком (1:7) з додаванням фосфору (25 г на 10 л розчину). Другу  підгодівлю, яку проводять на початку формування головок, слід додати розчин мінерального добрива з мікроелементами.
Після поливів грунт навколо рослин рихлять на невелику глибину, щоб не пошкодити коріння, які розташовуються неглибоко. Коли сформується головка, її слід закрити від сонця довгими листям розетки (для цього їх потрібно зломити).
Якщо це неможливо, цвітну капусту прикривають  листям лопуха або обв'язують легкою тканиною.


Збір та зберігання врожаю цвітної капусти


Цвітну капусту збирають   вибірково, по мірі дозрівання. Зрізають головки з кількома  листками  - для їх захисту від пошкодження і забруднення.
Зберігати цвітну  капусту найкраще в сухому прохолодному підвалі або льосі - підвішеною за кочериги або покладеною  на гратчасті стелажі  в один шар. Дрібні головки цвітної  капусти можна доростити, якщо рослини висмикнути з коренем і посадити в підвалі в спеціально влаштовану пісочну грядку.

 


СОРТИ для захищеного грунту


Середньоранні: Московська Консервна. Сорт для вирощування у відкритому грунті в весняно-літній та літньо-осінній періоди і в захищеному грунті. Головка округло-плоска, щільна, біла або біло-жовта, округло-горбиста, грубозерниста, масою 0,3-1,5 кг, схильна швидко розходитися; прорастаемость зеленими листочками незначна, з короткою (9-21 см) зовнішньої кочеригу, стійка до вилягання. Містить сухої речовини -6,58-11,4%, цукрів - 1,18-2,74%, вітаміну С - 46,2-104 мг%; смак хороший. Від сходів до початку збору 81-106 днів, до масового збирання -97-117. Урожайність - 5,1 кг / м 2 з одної парникової рами. Товарність 69-90%. Транспортабельність середня. Лежкість погана. Сорт стійкий до захворювань.


Використовуються також сорти: ранньостиглі - Гарантія, Мовір 74, Сніжинка.

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved