Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Вирощування грибів.

вирощування грибівДуже багато дачників хотіли б вирощувати в себе їстівні гриби. Але не всі знають , які з них можна вирощувати і з чого почати. А починати треба з деревних грибів : гливи , шиітаке , зимового опенька . І ось чому. Гриби , що ростуть на деревах , самі невибагливі  як у природі , так і в культурі. Вони не вимагають настільки ретельного догляду і стерильних умов , як грунтові гриби , наприклад печериці . Справа втому , що всі деревні гриби виділяють в деревину або субстрат , на яких ростуть , дуже багато вуглекислого газу , переважної зростання їх конкурентів - цвілевих грибів . Тому будь-які хімікати для обробки деревини просто не потрібні , а значить , і самі гриби будуть екологічно чистими.

Для вирощування їстівних грибів можна використовувати зерновий міцелій (благо він завжди є у продажі, але купувати його потрібно тільки у  фірм з доброю репутацією) , їм засівають пні або опецьки . Але краще рішення - субстратні блоки з перемелених в садовому подрібнювачі  гілок. На відміну від пнів гілки не бувають заражені грибами - трутовиками , а урожай грибів на таких блоках значно більший , ніж на колодах .
Що стосується гливи звичайної, то її простіше і зручніше вирощувати на субстратних блоках , які встановлюють на відкритому повітрі , в саду або під навісом. Плодоношення цього гриба проходить тільки в прохолодну й дощову погоду влітку або восени , тому в теплиці йому буде дуже жарко.

Зимовий опеньок, також вимагає термообробки субстрату , крім того , під час плодоношення опеньку потрібна підвищена вологість повітря. Тому при вигонці цього гриба застосовують спеціальні паперові циліндри , усередині яких автоматично створюються оптимальні умови - висока вологість повітря і необхідна концентрація вуглекислого газу.
Розвести річний опеньок в саду можна  різними способами , але простіше за все принести з лісу колоду з уже зростаючими,  грибами, покласти його поруч з відрізками колод дерев листяних порід - засів станеться сам по собі.

Всім відомо , що гриби розмножуються спорами , однак більш надійний « посів» в культурі походите допомогою зернового міцелію . Як правило , зерновий міцелій продають у поліетиленових пакетах з повітряним фільтром або ватною пробкою. Він являє собою зерна проса , ячменю чи пшениці , зарощенних грибницею потрібного гриба. Слід мати на увазі , що проникність повітряного фільтра має величезне значення , так як повітря дуже важливе для життєдіяльності  міцелію . Для правильної внутрішньої циркуляції повітря пакет повинен стояти вертикально , фільтром вгору. Зберігати міцелій в такій упаковці можна до півроку в побутовому холодильнику , але не в морозильній камері.

По суті своїй зерновий міцелій являє собою не насіння , а вегетативні точки зростання грибниці в субстраті. При такому посіві ( інокуляції ) зберігаються всі генетичні властивості гриба , в тому числі і його гібридних сортів.

Для культивування грибів в саду можна використовувати не тільки зерновий міцелій , а й субстрат деревних грибів - він продається у вигляді дерев'яних дюбелів або паличок , освоєних міцелієм . Однак свій вибір краще зупинити на зерновому міцелії : він є гарною  живильною добавкою в деревний субстрат , і на ньому  добре видно будь-які порушення якості міцелію (зелені або темні плями цвілі ) . З цієї ж причини слід уникати покупки міцелію грибів в маленьких яскравих пакетиках з зображеннями грибів , які іноді продають в квіткових магазинах . Краще придбати пакет зернового міцелію масою 18 кг і розфасувати його в поліетиленові пакетики з клямкою по 200 гр.
Важливо знати , що при стерильній технології вирощування грибів підготовані , але не плодоносячі блоки можна використовувати для засіву нових порцій субстрату.

Подібні статті

 

 

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved