Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Виготовлення субстратних блоків для вирощування гливи

субстратні блокиВиготовлення субстратних блоків для вирощування гливи

Субстратний блок для культивування гливи являє собою поліетиленовий мішок щільно набитий тирсою або іншими рослинними матеріалами.

Зробити субстратні блоки не складно. Складніше вигнати високоякісні плодові тіла. Глива дуже любить вологий свіже повітря. Тому для вигонки гливи будинку треба придбати ультразвуковий зволожувач повітря , що проводить « холодний пар » або туман. У сухому повітрі або у вологому з високим вмістом вуглекислого газу (під поліетиленовим ковпаком ) глива не утворює високоякісних плодів. Тому в саду або на лоджії без вентилятора і зволожувачів можна отримати плоди гливи тільки восени або ранньою весною , а влітку тільки в дощову погоду.

Виготовлення готових до плодоношення субстратних блоків гливи :

1 . Основу субстрату складуть тирса , стружки , тріска з гілок (крім дуба) . Поживна добавка перлова крупа. Для приготування одного субстратного блоку масою 2,2 кг візьміть 400 г суміші сухих стружок і тирси або 230 грамів лушпиння соняшника . Поживна добавка - 300 г зерна в оболонці (просо , ячмінь , овес) в крайньому випадку - перлової крупи.

2 . Стружки і тирсу залийте в каструлі надлишком холодної води або окропу. Приготуйте в склянці холодної води розчин сухих пекарських дріжджів ( 1 чайна ложка). Додайте в субстрат чайну ложку гашеного вапна - Ca ( OH) 2 і розчин дріжджів. Варіть тирсу 10 хвилин. За хвилину до закінчення варіння додайте зерно або крупу. Злийте зайву воду через сито або друшляк . Після охолодження субстрату відіжміть суміш руками і ретельно перемішайте субстрат.

3 . Перекладіть суміш в поліпропіленовий мішок або в поліетиленовий мішок « фасовку » що « шарудить » з поліетилену шириною рукава 25 см і довжиною 38 - 40 см зав'яжіть його герметично мотузкою. Для більшої герметизації приклейте горловину мішка скотчем до його поверхні. Залиште мішок з субстратом на 16 - 24 години при кімнатній температурі. Наступного дня зробіть пастеризацію при температурі 80 - 100 градусів С.

4 . Для пастеризації помістіть мішечок з субстратом в закриту кришкою з вантажем каструлю з киплячою водою на 2 години. В саду можна пастеризувати мішечки з субстратом в 200 літровій бочці з кришкою. Встановіть бочку на вогнище , налийте в неї 50 літрів води. Над водою на цеглі встановіть решітку. Субстратні блоки поставте в кілька ярусів на сітку. Розпаліть багаття і кип'ятіть воду 6 годин.

5 . Охолодіть субстрат до температури нижче 25С , не виймаючи з пакета. На чистому столі чистими руками розімніть руками зерновий міцелій . Зробіть стамескою або ножем 4 вертикальних равностоящих прорізи розміром 4 см в бічній поверхні мішка з субстратом. Вкладіть у кожну проріз по 1 чайній ложці зернового міцелію . Заклейте герметично прорізи в мішку « скотчем ».

6 . Для інкубації міцелію в субстраті розмістіть пакети вертикально при кімнатній температурі 16 - 24 С. Через 4 - 7 днів переконайтеся , що міцелій утворив білі плями заростання навколо заклеєних перфораций . Після заростання перфораций міцелієм зробіть хрестові прорізи в скотчі розміром 1х1 см , на тому ж місці де вони були і поставте мішки назад у кімнату інкубації. Через 20 - 30 днів субстратний блок стане білим і буде готовий до плодоношення

Подібні статті

 

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved