Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Субстрат для шіїтаке

субстратний блок для шіїтакеВиростити шіїтаке можна на субстраті і на обрізках колод.

Шіїтаке на субстраті.

Кращий матеріал для майбутнього субстрату шіїтаке - перемелені садовим подрібнювачем гілки дуба , верби або вільхи. Перемелені гілки краще заготовлювати свіжозрізаних з дерева , більшу частину листя при цьому видалити. Отриману тріску використовують відразу після помелу. У крайньому випадку її можна висушити на сонці в тонкому шарі для зберігання.
Кількість субстрату визначається розміром пластикового пакета , в якому замочений субстрат піддається термообробці . Ми рекомендуємо для культивування шіїтаке на дачі або в саду використовувати блоки масою 1,3 кг з об'ємом субстрату в блоці 2,5 л . Субстрат поміщають в 3 -літрові пакети для заморозки продуктів. У таблиці наведено приблизні значення кількості тріски і води в розрахунку на один субстратний блок .

Підготовка субстрату.

Субстрат заливають водою ( див. таблицю) , перемішують і через 5 хвилин зливають зайву воду через сито , якщо вона є. Віджатий субстрат фасують по пакетах.

Основа субстрату      Маса тріски   вбраної води    Маса вологого субстрату
Тріска свіжих гілок     950 р.             150 мл .                          1100
Тріска сухих гілок       600 р.             500 мл .                          1100

З нового синтепону , який не був у вживанні , готують пробки діаметром 2-3 см. Для цього смугу синтепону довжиною 30-40 см і шириною 5-7 см скачують у рулон і обмотують його нитками. Можна зробити такі пробки з чистої вати. Пробки потрібно вставити в горло пакетів з субстратом і затягнути горло пакета навколо пробки мотузкою.

Пастеризація субстрату .

Пастеризувати субстрат зручно в 200 - літровій бочці , встановленої на багатті. У неї наливають 50 літрів води , а над водою на цеглі встановлюють сітку або решітку , на яку в кілька ярусів кладуть субстратні блоки. Закрита кришкою бочка стоїть добу для проростання в субстраті спор плісняви . Наступного дня потрібно розпалити багаття і кип'ятити воду 4-6 годин. Таким же чином пастеризацію можна зробити в парній при 80-90 ° С.
Бочка на багатті для пастеризації
Пастеризація субстрату на решітці

Засів субстрату міцелієм .

Засівши проводять в чистому приміщенні (без пилу) або на вулиці , всі роботи проводити в тазу. Чистий пластмасовий таз і столову ложку перед роботою протирають хлоровмісним препаратом. Подальший порядок дій :

• Розімніть призначений для посіву зерновий  міцелій , не виймаючи його з упаковки.
• Розв'яжіть пакет з охолодженим після пастеризації субстратом.
• Вийміть пробку і насипте на субстрат столову ложку ( без верху) зернового міцелію . Ущільніть пальцями або ложкою міцелій на поверхні субстрату. Вставте назад пробку і знову обв'яжіть мотузкою.

Інкубація міцелію
.
Для освоєння міцелієм субстратного блоку пакет з субстратом залишають у теплому місці при температурі +20 ... +26 ° С на 2 місяці або більше. Через плівку мішка можна стежити за просуванням міцелію принаймні захоплення субстрату. Блок повинен стати білим , або білим з коричневими плямами , або коричневим. Після утворення на поверхні блоку щільних темних зачатків грибів або маленьких плодових тіл блок готовий до плодоношення .

Субстратний блок шиітаке

Вигонка грибів шіїтаке .

Звільніть блоки від поліетиленового фасування. Вимийте блоки під струменем холодної води і встановіть їх в місці майбутнього плодоношення. Місце в саду треба вибрати в тіні серед рослин . Бажаний щоденний полив блоків , особливо після появи грибів . Гриби зрізають гострим ножем , не залишаючи пенька , врівень з поверхнею субстрату , намагаючись не пошкодити поверхню. Якщо це складно , збирайте гриби , зрізаючи капелюшки , а потім видаляйте  пеньки.
Після першої хвилі плодоношення , якщо блок об'ємом 2,5 л важить менше 700 г , його треба замочити у воді на строк від доби до тижня , поки блок не набере масу до 1 кг. За сезон можна зібрати до 6 врожаїв. Плодоношення закінчується , коли блоки починають розсипатися. Відпрацьований субстрат - хороше добриво .

Вирощування шіітаке на відрізках колод.

Урожай на колодах істотно нижчий , ніж на субстратних блоках з перемелених гілок. Витрата міцелію для засіву колод повинен бути достатньо високим , не менше 200 г на кожен погонний метр колоди. Дерева краще спиляти в період між осіннім листопадом і початком руху соків навесні. Деревина повинна мати відносну вологість
від 40 до 50 % (відношення маси води в дереві до повній масі ) . Краще вибрати дуб , але можна засіяти вербу , вільху і березу. Відрізки колод діаметром від 8 до 20 см роблять довжиною 80-150 см. Завдяки танназе ( фермент , який розкладає дубильні речовини) шіітаке має перевагу перед іншими грибами при освоєнні деревини дуба.
Свердління отворів і засів колод роблять на чистій поліетиленовій плівці . Можна зробити отвори діаметром 20 мм і глибиною 6 см , розподілені віялом по діаметру в середині бічної поверхні відрізка колоди. Відстані між отворами по колу - 6 см. Чистими руками отвори заповнюють зерновим міцелієм і ущільнюють його так , щоб до країв отвору залишався 1 см. Щоб міцелій не висипався , отвори закладають будівельною замазкою або садовим варом. Колоди , щеплені таким методом , можна відразу поставити на місце їх майбутнього плодоношення : затінене рослинами з трьох сторін , відкритою стороною на захід чи на схід. Краще вибрати місце в низині , де підвищена вологість землі і повітря. Термін інкубації шіїтаке - від 1 року до 3 років. Термін життя шіітаке на колодах - 5-7 років.

Подібні статті

 

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved