Головна   ОНЛАЙН ТВ 100 каналів

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

 Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 
 
 

 

Хрін.Вирощування хрону .

Хрін розмножується лише вегетативно, частинами коренів. При багаторічному вирощуванні коріння сильно розгалужуються і засмічують грунт, тому під цю культуру відводять спеціальну ділянку, на яку вносять органічні добрива.

Городники зазвичай вирощують місцеві форми хрону. При одно-дворічній культурі плантація менш засмічується залишками коренів. У перший рік з 1 м2 знімають до 0,8-1, а в другій - 1,5-2 кг коренів. Майже 30-50% урожаю складають бічні корені.

Хрін добре росте на родючих ділянках з суглинистих або супісчаних грунтів, на чорноземах і осушених торфовищах. Кислі грунти вапнують. На глинистих важких землях корені утворюються дерев'янисті, сильно гіркі, їх важко вибирати з грунту.

Перед посадкою розсіюють мінеральні добрива, грунт ще раз глибоко перекопують. На 1 м2 потрібно 30-40 г аміачної селітри, по 20-30 г подвійного суперфосфату і калійної солі.

Висаджують молоді відрізки бічних коренів (живці). Бічні корені у верхній частині, прилеглій до товстого кореневища, відрізають поперек, а в нижній - косим зрізом. Це для того, щоб правильно посадити живці в землю. Довгі коріння ріжуть на 2-3 частини.

Найбільш придатні живці завтовшки з палець (1 - 1,5 см) і довжиною до 15-25 см. При нестачі посадкового матеріалу можна взяти відрізки коренів довжиною 5-10 см і навіть стару верхню частину потовщеного кореня.

Для отримання рівних, гладких коренів перед посадкою нирки в середній частині черешка видаляють, протираючи їх мішковиною. Залишають тільки бруньки на верхньому (1-1,5 см) і нижньому (2-3 см) кінцях черешка. З верхніх ростуть листові пагони, а з нижніх - коріння.

Якщо ж живці призначені для подальшого розмноження хрону, то нирки не видаляють, і тоді утворюється більше бічних пагонів, з них заготовляють нові живці.

Можна одержати врожай товарних коренів за один сезон. У цьому випадку ранньою весною за 2 тижні до посадки живці зі сховища переносять у тепле приміщення, присипають вологим торфом. Коли нирки проростуть, їх залишають тільки на кінцях черешків. Останні висаджують у борозни на постійне місце.

Кращий строк посадки хрону - рання весна. Можна висаджувати влітку і восени, але урожай товарної продукції буде лише на наступний рік.

Іноді посадковий матеріал заготовляють навесні, викопуючи бічні корені від старих кореневищ в той момент, коли рослини ще не розпустили листя. Викопані корені до посадки тримають в прохолодному, затіненому місці (погребі, підвалі, ямі), оберігаючи від висихання, прикриваючи шаром торфу, зволоженої тирси.

Розрізають їх тільки перед посадкою. Дуже важливо, щоб черешки встигли до настання холодів добре вкоренитися.

На городі під хрін відводять невелику ділянку. На 1 м2 вирощують 4-6 рослин, витрачаючи на посадку 100-150 г черешків. Відстань між рослинами в ряду 35-40 см, між рядами - 70 см. Хрін не любить затінення. На низьких ділянках його висаджують на гребені або гряди висотою 40 см.

Способи садіння живців - похило, під кутом 45 °, або горизонтально. Висаджують в борозни глибиною 10-15 см. Іноді в грунті гострим кілком роблять щілини, в які і вставляють живці.

При похилому способі держак встановлюють в бік борозни, нижній кінець прикривають шаром землі 10-15, а верхній - 3-5 см. При горизонтальній посадці держак кладуть на дно борозни і присипають землею на 4-6 см.

Після посадки грунт злегка ущільнюють, надалі тримають його ї в рихлому стані, не допускаючи появи бур'янів. У суху, жарку погоду поливають. Нестача вологи викликає швидке утворення квітконосних пагонів, які виснажують рослини. Квітконосні пагони негайно видаляють.

На початку літа гострим ножем вирізають зайві розетки, розташовані ближче до верхнього кінця держака, На рослині залишають не більше однієї розетки листя. Восени хрін прибирають до настання заморозків. Попередньо зрізають бадилля.

Молоде листя використовують при засолюванні огірків

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

 

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved