Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

 

 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 

Хвороби та шкідники капусти.

Чорна ніжкаЧорна ніжка


Захворювання викликається комплексом грунтових грибів.
Уражується розсада, у якої темніє і тоншає коренева шийка, рослини полягают і гинуть. Хвороба інтенсивно розвивається і викликає випад розсади при загущених посівах і високій вологості грунту. Інфекція зберігається в грунті і в рослинних залишках.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ


очищення скла і рам парників від сміття і грунту;
полив грунту розчином мідного купоросу (5 г на 10 л води);
при вирощуванні розсади дотримання оптимального режиму: температури повітря не вище 18 - 20 градусів, а грунт - не перезволожений;
підсипка піску до рослин шаром до 2 см для посилення утворення додаткових коренів;
вибракування хворих рослин перед висадкою розсади в грунт;
місцеве внесення добрив в лунки при висаджуванні розсади в грунт.

Кила капустиКила КАПУСТИ


Це одна з найбільш шкідливих грибкових хвороб капусти. Уражаються, крім капусти, ріпа, редька, редис, бруква, а також бур'яни з родини капустяних. Хвороба виявляється в будь-якому віці. На центральному і бічних коренях з'являються нарости (пухлини) - див.мал.. Розвиток надземних частин пригнічується. Рослини вянуть в жарку погоду, качани повністю не розвиваються.

При ранньому зараженні (у парниках) рослини врожаю практично не дають. Розвитку хвороби сприяють висока вологість (80-90%) і підвищена кислотність грунту. З уражених коренів спори збудника хвороби потрапляють у грунт, де зберігають свою життєздатність до 5-6 років і більше.

   

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ


заміна зараженого грунту в культиваційних спорудах;
вапнування грунту перед посівом у парниках за 10-12 днів (150-200 г на 1 м2), а на ділянці - восени (200-500 г на 1 м2);
знищення хворий розсади перед висадкою на гряди;
вирощування стійких сортів капусти ( Ладозька 22, Зимова Грибовська 13, Московська пізня 15).
Лікувальні властивості капусти
Капуста в народній медицині
Дієти на основі капусти

Несправжня борошниста роса


Грибкове захворювання. Найбільш небезпечно для розсади, але розвивається і на дорослих рослинах. На верхній стороні листків з'являються жовті розпливчасті плями, а на нижній стороні під ними розвивається сірий наліт. Сильно уражене листя жовтіє і відмирає, що веде до загибелі розсади. Хвороба швидко розвивається при високій вологості повітря. Зберігається інфекція в маткових рослинах, рослинних рештках і в насінні.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ


прогрівання насіння у воді при температурі 48-50 градусів протягом 15-20 хв з наступним охолодженням у холодній воді протягом 2-3 хв;
провітрювання парників і плівкових укриттів при вирощуванні розсади;
прискорення висадки розсади в грунт;
знищення рослинних залишків.

Хрестоцвіті блішкиХрестоцвіті блішки


Блішки - це невеликі (2-3 мм) чорні, сині або зелені з металевим блиском жуки, іноді з жовтими смужками на Підкрилля. Вони пошкоджують всі овочеві капустяні рослини. Зимують жуки під залишками рослин, опалим листям, у верхньому шарі грунту.

Рано навесні блішки виходять з місць зимівлі і перший час харчуються бур'янистими рослинами. Після появи сходів і з початком висаджування розсади починають харчуватися капустою. Жуки виїдають на листках невеликі ранки. Якщо виразок багато листя засихають. Майже всі хрестоцвіті блішки відкладають яйця в грунт на коріння рослин. Личинки з'являються через 1-2 дні після відкладання яєць і харчуються дрібними корінням. Потім личинки заляльковуються в грунті. Через 8-12 днів виходять нові жуки, які пошкоджують листя дорослих рослин. Восени жуки йдуть на зимівлю.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ:
знищення бур'янів;
висадка розсади овочевих культур у ранні строки і в похмуру погоду;
підживлення рослин гнойової рідиною й поливи для прискорення росту і розвитку молодих рослин;
щоденні ранкові обпилювання сходів рослин деревною золою або дорожнім пилом (поки сходи не зміцніють);
обпилювання тютюновим пилом (краще в суміші з вапном або золою в пропорції 1:1) при появі блішок 2-3 рази через кожні 4-5 днів;
перекопка ділянки після збирання врожаю для знищення жуків, що залишилися на зимівлю.

ВЕСНЯНА капустяна муха


За зовнішнім виглядом весняна капустяна муха схожа на кімнатну. Довжина її Р 6-6,5 мм. Личинка мухи-червоподібна, молочно-білого кольору, довжиною до 8 мм. Зимують лялечки у грунті. Виліт мух збігається з періодом цвітіння берези і суріпиці, початок відкладання яєць в нечорноземній зоні - цвітінням вишні, а масова яйцекладка - з цвітінням бузку. Муха відкладає яйця під більш розвинені рослини, на нижню частину стебла або під грудочки грунту. Личинки що вийшли з яєць поселяються в підземні частини рослин. У таких рослин корені загнивають, порушується надходження поживних речовин у надземні частини.

Пошкоджені рослини (стають млявими і набувають фіолетового відтінку. Розвиток личинок триває 20-30 днів, після чого вони перетворюються на лялечок; через 15-20 днів вилітають мухи нового покоління.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ
бракування розсади, пошкодженої личинками капустяної мухи;
висадка розсади в грунт на нормальну глибину;
підгортання капусти, особливо після поливу і підгодівлі для утворення додаткових коренів; посипання розсади на грядках тютюновим пилом;
посадка селери, запах якого відлякує капустяну муху;
після збирання врожаю видалення і знищення кочериг капусти.

Капустяна мухаЛІТНЯ капустяна муха

Літня капустяна муха схожа на весняну, але дещо більше її за розміром Р 7-8 мм. Розвивається в одному поколінні. Зимують лялечки у грунті, виліт мухи наголошується зазвичай в кінці червня.

Літня капустяна муха відкладає яйця так само, як і весняна. Через 5-14 днів з яєць виходять личинки, впроваджуються в коріння рослин. Тривалість розвитку личинки Р 24-32 дня. . Личинки річної капустяної мухи ушкоджують всі овочеві капустяні рослини таким же чином, як і весняна капустяна муха. Середньостиглі сорти капусти більш чутливі до пошкоджень, ніж пізні.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ
ті ж, що і з весняної капустяної мухою



Білан капустянийБілан капустяний


Метелик широко поширена в Україні Він досить великий (довжина тіла до 40 мм), з оулавовіднимі вусиками і з білими крилами; на передніх крилах верхні кути чорні. а у самок, крім того, на верхній стороні передніх крил є по 2 круглих чорних плями, розмах крил до 60 мм (рис. 10). Гусениця жовто-зелена, з чорними крапками і плямами, з жовтими бічними смугами.

Зимують лялечки на стовбурах дерев, чагарниках, стінах, парканах. в сараях і т.д. Метелики вилітають у квітні - травні. Самки відкладають купки яскраво-жовтих яєць, на нижню поверхню листя капусти. Всього самка відкладає 250-300, іноді до 600 яєць. Через 8-12 днів з яєць виходять гусениці, які грубо об'їдають листя, залишаючи тільки найбільш товсті жилки. Через 15-30 днів гусениці закінчують свій розвиток.

ЗАХОДИ БОРОТЬБИ


висадка розсади капусти в ранні терміни;
при появі шкідника збір яєць і гусениць;
знищення бур'янів з родини хрестоцвітних;
обприскування рослин з інтервалом 7-8 днів біопрепаратами проти гусениць першого-третього віку: дендробацілліном (20-30 г на 10 л води), лепідоцид (20-30 г на 10 л води).

Подібні статті

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 
 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved