Овочі Овочі
Овочі Овочі
Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Підготовка ділянки під капусту

Де краще саджати капусту

Капуста добре росте на відкритих сонячних ділянках. південних або південно-східних пологих схилах. Грунт має бути родючим , пухким ,  не перенасичений вологою.
Осіння підготовка ділянки під капусту -  перекопування в поєднанні з вапнуванням грунту та внесенням  органіки. Мінеральні  добрива зазвичай вносять навесні, насипаючи в кожну посадкову лунку 1,5-2 ст. ложки  суперфосфату. 1 ч. ложку сечовини, 1 склянка деревної золи.


Капуста дуже вимоглива до родючості і структури грунту. Найкращими грунтами для неї є суглинисті з високим вмістом органічних речовин (гумусу), з нейтральною або слабокислою реакцією, хорошою вологоутримуючою здатністю. 

   

 
 Ранню білокачанну капусту вирощують на добре прогрітих, що швидко просихають, піднесених ділянках. Вона добре вдається на окультурених легкосуглинистих і супіщаних грунтах. Для середньостиглої капусти підходять осушені торфові грунти і низькі ділянки зі середньосуглинистими грунтами. Під пізню капусту відводять дерново-підзолисті, середньосуглинкові, суглинні і низинні торфові грунти.


  Оптимальна реакція грунтового середовища (рН) для ранніх сортів 6ілокочанной капусти - 6,5-7,2, а для середніх і пізніх на підзолистих і дерново-підзолистих грунтах - 6,6-7,5, на торфовищах - 5-5,5 . Якщо грунти кислі (рН 3,5-4,5), ділянку під капусту починають готувати з осені. Перед копкою в сухий грунт вносять доломітове борошно, або вапно-пушонку, або порошкоподібну крейду з розрахунку 1-2 склянки на 1 кв.м, відразу ж перекопують і залишають до весни.

 Кращими попередниками для капусти є бобові і зернові культури, огірки, цибуля, картопля, буряк, томати і багаторічні трави. На одному місці капуста може рости не більше 2-З років, і знову саджати її на цьому місці рекомендується не раніше ніж через 4 роки.
 

Ранні сорти капусти можна вирощувати разом з пізніше висадженими в міжряддях наприкінці травня помідорами чи з буряком, висівається в міжряддях у червні, яка почне розвиватися лише після збору врожаю капусти.

Навесні на ділянку вносять органічні і мінеральні добрива. З органічних - гнойовий перегній або гнійно-торф'яної компост з розрахунку 3-4 кг на 1 кв.м; з мінеральних - 1 столову ложку порошкоподібного суперфосфату або нітрофоски, 1 склянка деревної золи і 1 чайну ложку сечовини на 1 кв.м. Після внесення добрив грунт неглибоко перекопують і ретельно розрівнюють граблями. Після цього підготовлену ділянку, а також розсаду добре поливають водою і приступають до посадки

Подібні статті

Лікувальні властивості капусти
Капуста в народній медицині
Дієти на основі капусти

Добавить свое объявление
Загрузка...

Овочі

Овочі

 

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved