Меню сайту
Овочі - статті, ідеї, пропозиції
|
Передпосівна підготовка насіння капусти
Капусту вирощують розсадним способом. Для профілактики захворювань сухе насіння перед посівом о6робляють нагрітою (45-50 ° С) водою протягом 15 хв. Після цього їх опускають на одну хвилину в холодну воду. Потім на 12 годин замочують в живильному розчині (в 1 л води розводять чайну ложку нітрофоски, або нітроамофоски, або іншого складного добрива), промивають чистою водою і поміщають для загартовування на одну добу в холодне місце або в холодильник при температурі 1-2 ° С . Це прискорює проростання насіння і підвищує їх холодостійкість. Після загартовування вологе насіння підсушують, щоб вони не прилипали до пальців, і приступають до посіву на розсаду.
Насіння ранніх сортів капусти починають висівати на розсаду з 15 березня. Для продовження збору ранньої капусти насіння сіють з інтервалом в 2-З дні до кінця березня. Посів насіння середньопізніх і пізніх сортів капусти проводять з 10 квітня. В кінці квітня можна посіяти і відразу у відкритий грунт під плівку.
Насіння висівають в заздалегідь приготовлену грунтову суміш. Для її приготування використовують садову землю, змішану з перегноєм (співвідношення 1:1), в яку додають пісок, торф або торф'яний компост. Можна придбати готовий грунт «Капуста».
На одне відро грунтової суміші додають одну столову ложку суперфосфату, 1 столову ложку гранульованої «Агріколи-1». Все ретельно перемішують і насипають в неглибокі ящики висотою 5-6 см, розрівнюють і поливають розчином «Хом» (1 г на 1 л води). Після цього роблять борозенки глибиною 1 см на відстані 3 см один від одного. Насіння висівають в борозенки через 1 см.
Після посіву борозенки засипають цієї ж грунтовою сумішшю, легко утрамбовують і поміщають скриньку на підвіконня. На 4-5-й день повинні з'явитися сходи. Оптимальна денна температура для вирощування розсади становить 15-18 ° С. При більш високій температурі, особливо у випадках, коли її супроводжує підвищена вологість, розсаду може вразити чорна ніжка.
Сіянці для пікіровки вирощують в ящиках протягом 10-15 днів. На початку утворення першого справжнього листка сіянці пікірують в горщики або стаканчики (розміром близько 7х7 см), заглиблюючи їх до сім'ядольних листочків. Горщики або стаканчики заповнюють тієї ж грунтовою сумішшю, що і для посіву насіння.
Стаканчики або горщики з розпікувати розсадою встановлюють в обігрітому парнику, а при більш пізньому посіві можна проводити пікіровку в холодний парник. Температура в приміщенні протягом перших 2-3 днів повинна бути 17-18 ° С, а як тільки сіянці приживуться, її знижують вдень до 13-14 ° С, вночі до 10-12 ° С. Через 22-25 днів після пікіровки рослини утворюють 2-3 справжніх листочки. Стандартна розсада перед висадкою на постійне місце повинна мати 4-5 листочків і висоту 12-15 см.
Підживлення розсади зазвичай проводять 2 рази: у фазі появи другого цього листа і за 3-5 днів до її висаджування в грунт. Для цього в 10 л води розчиняють 20 г аміачної селітри, 20-30 г суперфосфату і 20-40 г хлористого калію. Щоб рослини не захворіли чорною ніжкою, а також для утворення додаткових коренів, підсипають торфогрунт або перегній на 1-2 см. За 45 днів до посадки в грунт розсаду поливають розчином вапна (800 г вапна на 10 л води). Це обереже її від захворювання килою.
За 2 тижні до висаджування розсади у відкритий грунт проводять загартовування. Сіянці гартують не тільки низькими температурами (+ 5-6 ° С), а й природним світлом, виносячи на балкон або відкриваючи плівку, якщо розсада на грядці. Загартована розсада після висадки в грунт переносить заморозки до -5 ° С. Дорослі рослини витримують морози до -8 ° С.
Розсаду поливають водою з температурою 18-20 ° С по мірі висихання грунту з обов'язковим провітрюванням приміщення. За тиждень до посадки у відкритий грунт полив припиняють, щоб стримати зростання розсади. Напередодні і в день посадки розсаду рясно поливають, що забезпечує вибірку її зі збереженням грудки землі і корінців.
Лікувальні властивості капусти
Капуста в народній медицині
Дієти на основі капусти
Розсаду середньостиглих і пізніх сортів вирощують під тимчасовими укриттями з поліетиленової плівки світлопрозорої на грядках протягом 30-35 днів. Насіння сіють у кінці квітня - початку травня в борозенки. Відстань між рядами 8-10 см, у ряду 3-5 см, глибина загортання - 1-2 см. Після посіву гряди обов'язково мульчують торфом.
|
|