Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Вирощування савойської капусти

савойська капустаЗовні савойську капусту від білокчанної  відрізняють гофровані листи від темно-зеленого до жовтуватого (всередині  качана) кольору. Чим ближче до серединки, тим листя тонше і ніжніше. Ця капуста надзвичайно  корисна: вона допомагає нормалізувати  роботу кишечника, служить відмінною  профілактикою простатиту. Вона – відмінний  попереджуючий  засіб для тих, хто страждає від ішемічної хвороби серця, цукрового діабету, атеросклерозу. Настій з свіжого листя допомагає відновити  ослаблений зір. Але савойська капуста цінується не тільки за свої корисні якості  - у неї дуже гарний смак.


Де краще садити  савойську капусту


Щоб отримати великі качани савойської капусти, її потрібно вирощувати на добре  заправлених органікою (гноєм, курячим послідом, компостом) і мінеральними удобрених  грядках. Любить ця капуста сонячні , захищені від вітру місця. Грядки краще підготувати з осені: при перекопуванні внести гній або пташиний послід, вапнувати. Навесні залишиться додати в грунт  мінеральні добрива і про рихлити  його .


Як виростити розсаду савойської капусти


Савойська капуста в наших широтах  вирощується через розсаду. Щоб збирати  урожай савойської капусти  з кінця червня до пізньої  осені, треба посіяти кілька різних за термінами дозрівання сортів. Ранню савойську капусту висівають на початку березня, середню та пізню - у першій половині квітня. Розсаду підгодовують некореневим способом двічі. Коли у рослин утворюються два справжніх листки їх обприскують живильним розчином (0,5 ч. Ложки комплексного  мінерального добрива на 1 л води). За тиждень до висадки у відкритий грунт обприскування проводять розчином сульфату калію і сечовини (по 0,5 ч. ложки на 1 л води).
У відкритий грунт або під плівку можна висаджувати рослини віком 45-50 днів (до цього часу у розсади повинно бути 4-5 листків).

   


Особливості догляду савойської капусти


Розпушування грядок, невисоке підгортання кілька разів за сезон, регулярний  рясний полив - обов'язкові умови для одержання гарного врожаю савойської капусти. Коли почнуть  зав'язуватися качани, рослини підживлюють (1 кг коров'яку або курячого посліду на 10л води або 30 г  комплексного мінерального добрива на 10 л води).


урожай савойської капустиЗбирання  та зберігання врожаю савойської капусти


Незважаючи на ніжні листи, савойська капуста більш морозостійка, ніж білокачанна, так що збирати  пізні сорти  можна до холодів. У той же час затягувати зі збиранням, сподіваючись на надбавку капусти в вазі, не варто - перезрілі качани розтріскуються. Зберігати савойську капусту  можна тільки пізньостиглі сорти: в сухому підвалі чи приміщенні з температурою близько 0 ° С вони  можуть пролежати без втрат до 3 місяців.

Корисні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved