Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Як виростити здоровий урожай капусти

Як виростити врожай капустиСімейство капустяних   радує нас своєю різноманітністю: білокачанн,. кольорова, листова, брокколі, кольрабі, брюссельська, савойська ... Для кожної хочется знайти місце на своїй ділянці. І хоча в агротехніці кожного виду капусти є свої особливості, є чимало  і спільного .


Готуємо насіння до посіву


Насіння капусти, як і насіння всіх інших овочевих та квіткових культур, потребує відповідної підготовки до висіванняі. На ньому  точно так само можуть знаходитися шкідливі мікроорганізми, тому передпосівна обробка просто необхідна. На сьогоднішній день фірми-виробники насіння полегшують нам життя - продають вже оброблене насіння  (зазвичай це вказано на пакетиках).
Але якщо інформація про це відсутня або ви хочете використовувати власне насіння, потрібно обов'язково їх обробити.
В продажі  є багато універсальних препаратів. І до того ж, купуючи  одну  упаковку або пляшку з рідиною, ви зможете обрбити посівний матеріал різних культур.
Це зручно і вигідно. Найбільш поширені: Фітоспорін-М. Максим та ін
Якщо ви не хочете купувати спеціальний  препарат, то можна протравити насіння в рожевому розчині марганцю (взявши його на кінчику ножа і розчинивши в 0,5 л води)протягом 25 хвилин. Після цього насіння потрібно промити в чистій воді і просушити.
Хороший ефект дає і термічна обробка насіння. Для цього його  потрібно витримати в гарячій воді (але не вище 50 ° С) протягом 20 хвилин, після чого остудити.
Після таких процедур  дайте насінню відпочити 1-2 діб і замочіть його  у стимуляторі  росту . Наприклад, в розчині Гумату. Можна скористатися ся народним засобом знезараження насіння, який одночасно стимулює його  проростання: просто замочіть насіння на ніч в розчині соку алое (1 ст. ложку соку алое розвести в 200 г теплої води).

   

 Як підібрати грунт для розсади


Якщо грунт на ділянці кислий , хороший  урожай капусти виростити буде важко.
І цьому є дві причини. По-перше, при  високій  кислотності грунту знижується  ефекфективність добрив і рослинам буде не вистачати поживних  речовин (навіть якщо  їх регулярно підгодовують), По-друге  капуста частіше хворіє килою.
Тому при необхідності  грунт обов’язково  потрібно вапнувати. Для цього  використовують гашене вапно, крейду, торф'яну золу або доломітове борошно. Кращий засіб  в цьому випадку - доломітове борошно: в ньому  багато кальцію, який особливо  необхідний цій культурі. До того ж вносити  доломітове борошно на грядки можна і навесні, тоді як гашене вапно-тільки восени (Щоб не нашкодити рослинам).
Які добрива  кращі
Капуста всіх видів особливо полюбляє  органіку. Готуючи грядки з осені, при  перекопуванні бажано внести перепрілий  гній або компост (1 відро на 1 м2). Кількість мінеральних добрив при цьому  можна зменшити. А якщо внести органіку з розрахунку 1,5 відра на 1 м2, то від мінеральних добрив можна взагалі відмовитися. Корисна  для капусти і деревна зола (1-2 склянки на 1 м2). З мінеральних добрив восени можна внести подвійний суперфосфат (до 35 г/м2) і сірчанокислий  калій (до 45 г/м2), а весною  - сечовину (до 45 г/м2). Кількість  мінеральних добрив, які вносяться на грядки для ранньої капусти, має бути обмежена (особливо азотних), так як  в такій капусті накопичується більше  нітратів.

Сівозміна

Капуста належить до сімейства капустяних тому її небажано вирощувати на грядках, де до цього росли попередники  цього ж сімейства (редька, ріпа, редис. бруква, крес-салат, турнепс, ріпа. гірчиця).
У цьому випадку грунт накопичує хвороби і шкідники, які специфічні для цього сімейства, та й рослини забирають з нього  певні поживні речовини. Саму капусту можна вирощувати на одному місці не більше 2 років поспіль, а повертати її на ті ж грядки - не раніше, ніж через 3 роки.
Хороші попередники для капусти: картопля, огірки, квасоля, цибулю, морква,  буряк.


Особливості вирощування розсади


Хорошу  розсаду капусти в кімнатних умовах звичайно виростити не вдасться. Це пов'язано з температурним режимом. Судіть самі, 18-20 ° С - максимум, який для неї прийнятний на етапі проростання насіння (4-5 днів). А відразу ж після цього температуру потрібно знизити до 7-10 ° С. Після появи перших справжніх листочків  температуру потрібно підвищити до 15-18 ° С.
Крім того, рослинам постійно необхідне свіже повітря. Тому розсаду ранньої капусти , як правило, вирощують у теплих  парниках і теплицях, а середньої  і пізньої - у розсадниках. Вдалою може вийти розсада на утепленому балконі.
пікіровка розсади капусти
Пікіруючи капусту ( малюнок зліва), намагайтеся  якомога менше пошкодити її кореневу систему. Цього можна уникнути, якщо вирощувати розсаду в торф'яних горщиках.
Не остання річ – загартовування . Загартовану розсаду дуже просто визначити візуально - по захисному восковому  нальоту на листках. Така розсада не боїться  заморозків до-4-5 ° С, менше хворіє. Починати  загартовувати рослини потрібно приблизно за 10 днів до їх висадки у відкритий грунт. Спочатку в теплу погоду вдень з парників  знімають укриття, а якщо розсаду вирощують на веранді або лоджії – відкривають вікна. В останні кілька днів можна залишати розсаду невкритою  і на ніч.
На фініші: відкритий грунт Розсада ранньої капусти вважається готовою  до висадки, якщо рослини висотою 12-15 см і мають 5-блисточков. Розсада среднеспілої  та пізньої капусти висотою 15-18 см повинна мати 4-5 листочків. Рослини заглиблюють  в грунт до першого справжнього листка, намагаючись не засипати точку росту.
Ранню капусту висаджують зазвичай в наприкінці квітня - початку травня під тимчасове укриття, пізню - у другій половині  травня. Розсаду капусти середнього терміну дозрівання  висаджують в першій половині червня.
Можна вирощувати капусту через посів  насіння у відкритий грунт. Це роблять рано (у середині квітня) - капуста не боїться ранкових заморозків.

Подібні статті

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved