Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Хвороби та шкідники картоплі.

Неінфекційні хвороби

Шкідники та інфекційні хвороби Хвороби від неправильного зберігання

Хвороби картоплі при неправильному його зберіганні


ФітофтораФітофтора. Бульби заражаються при вирощуванні, а в підвалі виявляються через 2 - 3 тижні після закладання на зберігання. Розвитку хвороби сприяють висока температура і підвищена вологість повітря. На уражених бульбах розвиваються й інші хвороби, і хворий картопля частково або повністю згниває. При температурі 2 - 4 ° грибниця зберігається протягом усього періоду зберігання і навесні з насінням потрапляє в грунт. Це основне джерело інфекції.

Поради з вирощування картоплі

7 способів підвищення врожайності картоплі

Як виростити великий урожай картоплі

 

Кільцева гнильКільцева гниль. Масовий розвиток хвороби починається при закладці на зберігання непросушені зараженого картоплі. Хвороба передається на молоді бульби від насіння, тому при підготовці насіння треба видаляти хворі бульби.
Порошиста парша. Поширена хвороба при зберіганні. На хворій бульбі під шкіркою з'являються світлі горбки діаметром 3 - 4 мм, потім вони підсихають, лопаються. Утворюються поглиблення з рваними краями. У цих заглибинах - порошкоподібна маса скупчень спор гриба. Через ці поразки в бульби проникають збудники інших хвороб. Рослини уражуються паршею при вирощуванні.

Порошиста паршаПорошиста парша. Поширена хвороба при зберіганні. На хворій бульбі під шкіркою з'являються світлі горбки діаметром 3 - 4 мм, потім вони підсихають, лопаються. Утворюються поглиблення з рваними краями. У цих заглибинах - порошкоподібна маса скупчень спор гриба. Через ці поразки в бульби проникають збудники інших хвороб. Рослини уражуються паршею при вирощуванні. Хвороба сильніше розповсюджується на важких холодних грунтах в дощове літо. Головний спосіб боротьби - закладка сухого неушкодженого картоплі.
Мокра бактеріальна гнильМокра бактеріальна гниль. Одна з найпоширеніших хвороб картоплі при зберіганні. Захворювання часто починається ще до прибирання при перезволоженні важкого грунту. Загнивання проявляється в місці прикріплення бульби до столону. При високій температурі бульби сильно уражаються вже в перший період зберігання. Механічні пошкодження бульб сприяють поширенню хвороби, тому при збиранні картоплі такі бульби відбирають і використовують в першу чергу.
Потемніння мякотіПотемніння м'якоті. Неінфекційна хвороба. Виникає від ударів, натисків. Спочатку плями сірі, пізніше темніють, при варінні робляться майже чорними. Найчастіше захворювання вражає бульби, зібрані невизревшімі. Сухий грунт і брак у ній калію також сприяють поширенню захворювання. Сильніше воно проявляється при температурі зберігання 10 - 15 ° або близько 0 °, а також при нестачі кисню при зберіганні.
Удушення (задихання) бульб. Неінфекційна хвороба. Причина - нестача в грунті повітря при вирощуванні. Це часто буває на важких грунтах у вологу погоду. Особливо уражаються невизревшіе бульби. Під час прибирання на хворих бульбах видно розрослися чечевички. При нормальних умовах чечевички засихають і картопля зберігається нормально, але при порушенні умов зберігання вже через 2 - 3 тижні починається масове гниття картоплі.
Основний метод боротьби з хворобами при зберіганні - ретельна підготовка підвалів для закладки овочів і картоплі, закладка якісної продукції та створення оптимального режиму зберігання для кожного виду продукції.
Після прибирання з підвалу або льоху залишків запасів минулого року, сміття приміщення провітрюють, а потім роблять дезінфекцію, спалюючи сірку-димок (гран.) або сірчані брикети (25 - 30 г на 1 куб. М). Підвал добре провітрюють, Можна зробити і вологу дезінфекцію. Для цього готують суміш хлорного вапна з розрахунку 200 - 300 г вапна на 10 л води, суміш залишають на 2 години, потім відстояний розчин використовують для обприскування або побілки. 1 л розчину витрачається на 4 кв.м поверхні. 1-2 дні підвал тримають закритим, а потім його ретельно провітрюють і білять свіжогашеним вапном. Вапняний розчин готують з розрахунку 2 - 2,5 кг вапна на відро води. У розчин додають 200 г мідного купоросу. Після побілки підвал добре просушують, земляну підлогу посипають вапном-пушонкою. Щоб у підвал не потрапили гризуни, отвори припливно-витяжної вентиляції закривають металевими сітками. Для контролю за температурою і вологістю повітря в сховищі треба мати термометр.

Шкідники та інфекційні хвороби далі>>>

Лікувальні властивості картоплі
Картопля в народній медицині
Картопляні дієти

   

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved