Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Підготовка грунту під картоплю

Картоплю можна вирощувати на різних окультурнених грунтах. Єдина умова – ділянки віведені під його посадку, не повинні розташовуватись в затінених і занадто вологих місцях. Найкраще для цього підходять родючі супіщані і легкі суглинкові  грунти. Вони дають не лише високі врожаї, але й найсмачніші клубні. Особливо гарні такі грунти для одержання гарного урожаю ранніх і середньоранніх сортів картоплі. Високі врожаї картоплі  можна отримувати також на родючих средньосуглинкових  і  торф'яних грунтах. А ось важкі глинисті, піщані та підзолисті  грунти  з невеликим орним шаром необхідно покращувати. Наприклад, важкі глинисті грунти стануть  врожайнішими якщо внести на кожен квадратний метр ділянки по 0.15 кубометри  грубозернистого піску і по 10 кг органічного  добрива.
Піски перетворюються на родючі грунти після додавання 1 кв. м по 0.05 кубометра глинистого дернового  грунту і по 7 кг оганічних добрив.
Для поліпшення підзолистих грунтів можна внести до 12 кг органічних   добрив на 1 кв. м і глибоко все перекопати, щоб забезпечити гарне кришіння і перемішування пласта.
До  речі, внесення мінеральних добрив в глинисті, пісчані  та підзолисті грунти, а також хороший догляд за картоплею  забезпечать отримання високого врожаю бульб вже в перший рік вирощування.
Якщо вам дістався сирі, заболочені  ділянки, не падайте у відчай - терпіння і труд все перетруть. Перед посадкою картоплі  таку ділянку можна осушити за допомогою канав. Як  вже писалося, непридатними для вирощування картоплі є тільки ті ділянки, які знаходяться в тіні будівель або поруч з деревами, що ростуть з східної чи південної сторони.
До  речі, грунт для картоплі повинен бути пухким: в ущільненому  грунті виростають дрібні і деформовані бульби. Коріння, столони (це підземні стебла по 6-7 штук довжиною 15-20 см кожен) і бульби картоплі добре ростуть у пухкому, вологому і повітропроникному  шарі грунту. Тому його перекопування  має велике значення для того,  щоб отримати високий урожай і поліпшити якість бульб.
Для повноцінного розвитку рослин необхідно створити однорідну структуру грунту з дрібними грудками. А якщо природного зволоження недостатньо - вжити заходів для збереження вологи в
кореневмісному шарі. Не менш важливо запобігати і небезпеці  перезволоження в разі надмірного випадання опадів, а також якісно очищати грунт від бур'янів, шкідників і збудників хвороб.

Грунт, підготовлений до посадки картоплі, повинна відповідати  наступним вимогам:

Забезпечення пухкості орного шару.                
Достатній орний шар (відхилення від заданої глубини не повинно перевищувати ± 2 см).
Вирівняна поверхня поля.
Високий ступінь кришення ( вміст грудок розміром < 25 мм не менше 95%).
Максимальне знищення та підрізання бур'янів (не менше 96%)
Відновлення відсутніх мікроелементів (закладення добрив вище 95%)

Якщо ви подбаєте про хороші умовах для маточної бульби, то навіть на цілинній землі зумієте в перший же рік отримати пристойний урожай картоплі. Єдина небезпека це бульби. Якщо своєчасно не вжити заходів, вони можуть бути сильно вражені проволочником (личинкою жука-шелкуна). До пори до часу цей ворог врожаю був одноосібним господарем необробленої землі, на якій з року в рік зростали вільні трави. Тому, навіть якщо грунт цілиний родючий і дуже підходить за своїм складом для вибраних вами сортів картоплі подбайте про безпеку майбутнього врожаю.
   

 

    Способи покращення грунтів для посадки картоплі

При використанні бідних або середніх за родючістю грунтів ефективним є передпосадкове внесення до лунки або борозни по дві-три жменьки перегною або компосту під кожен кущ.
Доцільно використовувати фосфорно-калійні добрива,попередньо перемішавши їх з органічними. На 1 кв. м компосту додають 3-4 кг суміші мінеральних добрив. Для покращення смакових якостей картоплі застосовують лише органічні добрива. По можливості слід уникати використання отрутохімікатів, обмежуючись агротехнічними способами боротьби з хворобами та шкідниками.
У разі якщо рослина з якихось причин отримало ззавелику дозу азотних добрив або ви затрималися з посадкою, вона може почати «жирувати». Необхідно прискорити перехід таких рослин до періоду утворення бульб.
Найпоширеніший сільський спосіб - це зола (стакан на кв. м). Можна скористатися і мінеральними добривами, взявши для площі в 1 кв. м 15 г сірчанокислого калію і 30 г суперфосфату.    Коріння картоплі доставляють рослині харчування та воду. Чим потужніша коренева система, тим повніше вона забезпечує потреби рослини. Картопляні корені можуть проникати на глибину до 250 см і поширюватися в сторону від стебла на 120 см. Хороший ріст коренів картоплі можливе лише в пухкому грунті. Цим пояснюється чуйність урожаїв картоплі на надглибокої більше 50 см - обробки грунту.            

 

Подібні статті

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved