Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Збирання основного врожаю картоплі.

Враховуючи можливість збереження бульб до нового врожаю, більшою популярністю користується визріла картопля .Максимальний приріст бульб більш пізніх сортів картоплі відбувається в період від масового цвітіння до початку відмирання нижніх листків бадилля. Надалі, вже після цвітіння і до повного природного відмирання бадилля, приріст врожаю скорочується вдвічі.
Тривале перебування бульб у грунті після відмирання бадилля  викликає зменшення їх ваги і погіршує лежкість під час зберігання. Тому після дозрівання залишати картоплю в землі, використовуючи її як сховище, можна не більше трьох тижнів.
Поки в листі картоплі є хлорофіл, в них відбувається процес фотосинтезу, а отже, утворення органічних з'єднань і зростання бульб. Тому зрізати бадилля і прибирати врожай в період, коли листя зелене, рано.І взагалі, для отримання найбільшого врожаю і високої якості бульб картоплю необхідно прибирати якомога пізніше, коли повністю відімре бадилля.
Однак якщо осінні заморозки торкнулися бадилля, картоплю слід негайно прибирати, інакше бульби почнуть витрачати поживні речовини на відновлення листя і тим самим зменшують свою вагу.
Кращі строки збирання картоплі - з останніх чисел серпня до 10 вересня. Якщо бадилля картоплі в цей час продовжує рости , то днів за десять до прибирання бульб його  необхідно зрізати.
Це прискорить дозрівання бульб і поліпшить їх лежкість у період зимового зберігання.Точні терміни збирання залежать від регіону: на півдні картопля може знаходитися в землі до листопада, а на півночі його треба прибрати до 21 вересня. Найголовніше - встигнути зібрати врожай до того, як земля промерзне.

   

Коли копати картоплю.


На добре удобреному грунті, а також на торфовищах середньо  і пізньостиглі сорти картоплі продовжують своє зростання до глибокої осені. У цьому випадку бульби прибирають в середині вересня, не чекаючи відмирання бадилля, якщо до цього воно не загинуло від ранніх заморозків. Кращий час для збирання врожаю - коли температура повітря не перевищує +17 °. Якщо під час викопування картоплі температура нижча +10 °, це може стати основною причиною плямистості (почорніння) мякоті бульб. Повністю закінчують прибирання до настання стійких заморозків, термін настання яких відомий в кожній зоні. При температурі нижче-4  пошкоджується і надземна маса рослин, і бульби в грунті. Під час зберігання такі підморожені бульби швидко псуються і сприяють загниванню здорової картоплі.

Добавить свое объявление
Загрузка...

На бідних мало удобрених грунтах картопля дозріває швидше, і прибирають його раніше, ніж на родючих і зрошуваних землях. Строки збирання для пізньостиглих сортів такої картоплі наступають на початку вересня (північ), в кінці серпня (лісостеп), на початку серпня (степ). Нестача вологи в грунті в вегетаційний період прискорює дозрівання бульб, тому викопують їх у міру дозрівання.
Час збирання врожаю літніх посадок залежить від кліматичної  зони і починається з другої половини вересня до першої половини жовтня. За кілька днів до початку викопування бульб необхідно скосити бадилля. Завдяки цьому відбувається відтік поживних речовин з бадилля в бульби, що сприяє їх кращому дозріванню, швидкому  утворенню міцної шкірки, підвищує термін зберігання. Здорове бадилля можна використовувати на компост, але якщо є підозра на якусь хворобу, її необхідно спалити.
Бадилля картоплі, уражену фітофторою, макроспоріоз та іншими хворобами, попередньо скошують і знищують, а бульби залишають на три тижні в землі, це допоможе утворенню  у них міцної шкірки.
Замість скошування бадилля можна підсушити за допомогою хімічних  препаратів, наприклад, сприснувши листя розчином мідним  купоросом  (50 г / л води). На рослинах спочатку з'являться плями, потім листя пожовтіє, скрутиться  і засохне.
Передчасне ж  збирання врожаю зупиняє природний хід дозрівання бульб, а в бадиллі залишаються значні запаси поживних речовин, завдяки яким можна забезпечити отримання  додаткового врожаю (до 80 кг з кожної сотки).
!До  речі, щодобовий приріст маси бульб в кінці літа – на початку  осені може скласти до 20 кг на кожні 100 кв. м.
Якщо під час вирощування картоплі ви користувалися отрутохімікатами, то прибирання недозрілих  бульб має ще один  істотний недолік: вимоги санітарних норм по вмісту  нітратів будуть порушені.
Надмірно високі дози органічних добрив, внесені під картоплю, затримують його розвиток і сприяють більш пізнього дозрівання. Тому в підготовці картоплі до прибирання дуже важливо перш за все «змусити його постаріти».
Для цього є кілька прийомів. Найефективніший обробка бадилля розчином подвійного суперфосфату. Витрата розчину  - приблизно 10 л на 50 кв. м ділянки. Обробку треба проводити тільки у другій половині дня, після 16 годин.
Завдяки цьому прийому посилюється відтік продуктів фотосинтезу з бадилля в бульби: в них збільшується вміст крохмалю і білка. Навпаки, кількість нітратів та солей важких металів знижується до безпечного рівня. До того ж, володіючи до моменту збирання більш міцною шкіркою, бульби  менше травмуються. Є в цього прийому і ряд інших переваг: він не вимагає знищення бадилля, виконується за допомогою нетоксичних хімічних сполук. Завдяки використання цього методу знижується ступінь ураження бадилля і бульб різними хворобами. Таку обробку краще всього проводити з 10 по 15 серпня, а до збирання картоплі  можна приступити через 20 днів.

Детальніше про: збирання врожаю ранньої картоплі та правила збирання врожаю картоплі
Подібні статті

 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved