Головна  

Меню сайтуКартопля

Посадка бульб
Підживлення
Підгортання
Профілактика хвороб
Рання картопля
Хвороби та шкідники
Збирання та зберігання
Під плівкою
Лежкість
Огляд сортів

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Метод Мітлайдера для вирощування високих врожаїв картоплі

Планування участку по методу Мітлайдера.Відео онлайн

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

На дачних і присадибних ділянках все менше місця виділяється під грядки, і все більше місця звільняється для відпочинку (альтанки, міні-басейни, мангал і т.д.). Через це багатьом дачникам і городникам доводиться ламати голову, як виростити на залишилися сотках помідори, огірки, кабачки, перці, та ще й посадити картоплю. При маленьких площах ділянок хочеться домогтися особливо високої врожайності. Тому все популярнішим стає метод Мітлайдера - картопля з 150 кв.м. за цим методом дає врожай до 700 кг, чого цілком вистачає для забезпечення сім'ї з 4 осіб запасами на всю зиму.

картопля по мітлайдеруМетод Мітлайдера підходить не тільки для відкритого грунту, але також успішно використовується в парниках, теплицях і навіть в ящиках на підвіконні або на балконі. Вузькі грядки, чистота, доглянутість і акуратність - ось основні відмінності цього поширеного методу. А головне, на грядках йде безперервний процес дозрівання овочів: на одній грядці піднімається розсада, на другий утворюються зав'язі плодів, на третій відбувається збір урожаю, а на четвертій - прибирання рослин і підготовка грунту до наступної партії насіння.

Переваги методу Мітлайдера:

з одної вузенької грядки за літо можна кілька разів зібрати врожай різних овочів;
рослини дають дружні сходи і дозрівають практично одночасно;
вузькі грядки забезпечують більш високий урожай, ніж звичайні, а місця займають менше.
Вузькі грядки на одній сотці займуть лише третину площі, а врожаю дадуть на 10-15% більше, ніж на сотці, засіяної звичайним способом. Отже, ви не тільки отримаєте на 15% більше овочів, а й землі обробляти потрібно буде на третину менше. Високий урожай забезпечується за рахунок регулярного поливу, збалансованої підгодівлі і гарної освітленості, яку забезпечують вузькі ряди з широкими проходами.

Як посадити картоплю по Мітлайдеру

Ділянка для посадки картоплі  повинен бути рівним і добре освітленим протягом дня. Ретельно перекопайте землю, звільнивши її від бур'янів і кореневищ, щоб жоден корінець не сховався від ваших очей. Тепер можна почати розмітку, убиваючи по чотирьох кутах грядок кілочки висотою близько 40 см і натягуючи між кілочками мотузки.

Стандартні вузькі гряди мають ширину 0,45 м і довжину 9 м, між грядами залишаються широкі проходи в один метр. Якщо ділянка дуже маленький, достатньо буде проходу в 0,6 м - менше не робіть, інакше кущі картоплі будуть створювати один одному тінь, та й доглядати за ними буде незручно. За наявності нахилу на городі, рекомендується зробити гряди в кілька рівнів, щоб вони були горизонтальними. Це забезпечить більш ефективний полив та догляд за рослинами і дасть найкращі результати. Якщо ж схил занадто крутий, слід зробити ящики-гряди глибиною 20 см і заповнити їх штучно підготовленої почвосмесью (тирса, перліт, мох сфагнум-, пісок, соснова кора - два-три з перерахованих компонентів, без використання землі).

Після розмітки перекопайте грядки (міжряддя не чіпайте), додаючи заодно в грунт передпосівний добриво, і зробіть бортики із землі висотою 10 см. Бортики полегшать вам полив грядок, сприятимуть економії води та боротьби з бур'янами. Між бортиками на грядках повинна залишитися рівна поверхня не менше 30 см завширшки. Розмітьте по поверхні два ряди лунок в шаховому порядку з відстанню близько 30 см між лунками в ряду і глибиною лунок 8-10 см. У кожну лунку внесіть по 1 ст.л. біогумусу, покладіть зверху картоплину і зарівняйте  ямку.
Успіх залежить від правильного догляду
Посадка картоплі по Мітлайдеру  у разі дбайливого догляду за грядками з підживленням , поливом та знищенням бур'янів. Вам потрібно буде стежити, щоб грунт під картоплею не пересох, і щоб кожній рослині діставалося однакову кількість води і підживлення. Підживлення слід вносити спочатку, як тільки зійдуть сходи, потім - коли паростки виростуть до 15 см, останній раз в  період бутонізації картоплі. Підгортати кущі не потрібно.

Вибравши вирощування картоплі за методом Мітлайдера, ви забезпечите собі гарантований урожай, адже це безпрограшний метод, що поєднує в собі кращі прийоми гідропоніки (вирощування без грунту) та овочівництва на природному грунті. Вузькі гряди забезпечують рослинам оптимальний доступ до живильних речовин, що містяться в грунті, і дозволяють економно використовувати воду. На будь-якому типі грунту, при виборі будь-якого сорту картоплі можна досягти високої врожайності при мінімумі фінансових витрат.


Подібні статті

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved