Головна
 
 

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Буряк лікує.

Лікування бурякомБУРЯК ЗВИЧАЙНИЙ - лікарський засіб при недокрів'ї.
Лікарською сировиною служать листи та коренеплоди. Коренеплоди при тривалому зберіганні не втрачають корисних і смакових якостей.

Хімічний склад. Коренеплоди містять сахарозу, глюкозу, фруктозу і пектинові речовини. Буряк багатий вітамінами В1, В2, В6, С, каротиноїдами, пантотенової, фолієвої та органічними кислотами, білками і амінокислотами, в значній кількості містить солі заліза, марганцю, калію, кобальту, магнію і йоду. Бадилля буряка багатше від коренеплоду вітаміном С і фолієвою кислотою, але бідніше клітковиною.

Властивості. Страви з буряка володіють лікувально-дієтичними властивостями, впливають на обмін речовин і кровотворення. Комплекс вітамінів в поєднанні із залізом, кобальтом, фолієвою кислотою і амінокислотами дозволяє використовувати його як засіб для лікування недокрів'я.

   

 

Особливо корисно вживати буряк в салатах, вінегретах, борщі людям які страждають ожирінням, гіпертонічною хворобою, захворюваннями печінки і нирок.

Свіжовижатий сік  коренеплодів використовують при лікуванні запальних захворювань легень та плеври, а в суміші з медом (1:1) - при гіпертонічній хворобі.

Лікування печінки


Пектинові речовини і органічні кислоти, що містяться в буряку, сприяють посиленню рухової активності кишечника, тому буряк використовують для лікування  запалення товстої кишки і при захворюваннях печінки. Значний вміст вітамінів і мінеральних солей (калію, магнію, йоду) дозволяє рекомендувати її як протиатеросклерозний і протиаритмічний засіб.

Лікування нежитю



Трохи сік буряка що перебродив при закапуванні по 2-3 краплі в кожну ніздрю 3 рази в день дає хороший ефект при хронічному нежитю. Прокип'ячений буряковий сік або свежонатертого коренеплоду використовують для лікування  гнійних виразок що погано гояться. Примочки з соку або натерті коренеплоди накладають на уражені місця і прибинтовують. Пов'язки змінюють 3-5 разів на день.

 

Лікувальні властивості картоплі | капусти | квасолі | моркви | буряка | часнику | цибулі | перцю | редьки | петрушки | гарбуза | томатів читайте далі на сайті.

<<Назад

Увага!При використанні матеріалів сайту консультація лікаря обов'язкова!


Добавить свое объявление
Загрузка...





 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved