Головна
 
ФУТБОЛ дивитися онлайн

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Полив та догляд за посівами моркви

догляд за посівами морквиМорква вимагає постійної уваги. Догляд за морквою  полягає в періодичному розпушуванні грунту, поливі, підгодівлі і боротьбі з шкідниками та хворобами.

Після того як з'являються перші сходи, можна приступати до першого розпушування. Діяти потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити ніжні паростки. Розпушування проводять дрібне, цілком достатньо розбити лише верхній ущільнений шар грунту. Краще всього вибрати для розпушування момент відразу після дощу. Якщо дощу довгий час немає, морква поливають і тільки після цього приступають до розпушування.

Після того як у рослин стануть з'являтися перші листочки, приступають до проріджування сіянців. Відстань між рослинами повинна становити не менше 3-4 см.
Оскільки морквяний запах, який з'являється при механічному пошкодженні рослин під час проріджування та розпушування, приваблює шкідників, таку роботу слід проводити у вечірній час. Відбраковані рослини відносять подалі від грядок і закривають тирсою, землею або компостом, щоб заглушити запах.

Іноді хороша на вигляд морква має гіркуватий присмак. Причина цьому - оголення верхньої частини коренеплоду під час визрівання. Частина, яка знаходиться під впливом сонячних променів, набуває зеленого  кольору. Це прямий покажчик наявності  соланіну - дуже шкідливої речовини. Згодом соланін поширюється в усі тканини коренеплоду. Тому під час росту і визрівання моркви обов'язково потрібно кілька разів підгорнути рослини, ретельно засинаючи землею верхню частину коренеплодів.

Полив моркви


До поливів  потрібно поставитися з усією відповідальністю. Морква - культура, яка не любить ні зайвої вологи, ні сухості. Якщо грунт сухий, коренеплоди виростають грубими, з поганими смаковими якостями. Якщо ж вологи занадто багато, їх ріст припиняється, а бадилля, навпаки, надмірно розростається.

Моркву потрібно поливати рівномірно. Так, наприклад, якщо провести рясний полив в посуху, коренеплоди, швидше за все, розтріскаються. Тому поливати моркву потрібно помірно, але регулярно. У теплу і сонячну погоду, коли волога з грунту швидко випаровується, морква поливають 3 рази на тиждень. Молоді рослини не можна заливати водою: цілком достатньо використовувати приблизно 4 л води на 1 м2. З ростом коренеплодів кількість води поступово збільшують. У середині циклу моркву поливають всього 1 раз на тиждень, використовуючи при цьому приблизно 8-10 л води на 1 м2. Дорослі рослини поливають більш інтенсивно, доводячи кількість води до 20 л на 1 м2. Наведені розрахунки проведені для сонячної погоди без дощів.

   

Чим підживлювати моркву.


Якщо грядки спочатку добре заправлені добривом, моркву досить підкормити 3 рази протягом усього вегетаційного періоду. Перший раз рослини підживлюють через місяць після появи сходів. Для цього в 10 л води розводять 1 ст. ложку нітрофоски і поливають отриманим розчином моркву з розрахунку 5 л на 1 м2. Другу підгодівлю можна провести через 2 тижні тим же розчином, але на 1 м2 знадобиться вже близько 8 л розчину. На початку серпня моркву слід підгодувати розчином калійного добрива (1 ст ложка на 10 л води.) - Це зробить коренеплоди солодшими, а також дозволить їм раніше дозріти, що позитивно відіб'ється на зберіганні. Взагалі в другу половину вегетаційного періоду, поливаючи рослини моркви, бажано потроху додавати у воду настій золи (1 л настою на 10 л води). Зола - найприродніший калійне добриво, яке відмінно засвоюється всіма рослинами, а також захищає їх від багатьох хвороб і шкідників. Можна 1 раз на тиждень перед поливом просто посипати морквяні грядки деревною золою.

Також добре реагує морква на позакореневе підживлення розчином борної кислоти (1 ч. Ложка на 10 л води). Досить двох обприскувань: у першій половині липня, коли підземна частина моркви активно зростає, і в першій половині серпня, коли морква починає дозрівати. До речі, бор люблять усі коренеплоди.

Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 


 



 

 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved