Головна
Добавить свое объявление
Загрузка...

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Хвороби та шкідники моркви


Морквяна муха


Це невелика комаха доставляє багато неприємностей на морквяній  грядці. Молоді рослини, пошкоджені морквяної мухою, починають відставати в рості, їх листочки спочатку забарвлюються в червоно-фіолетові тони, а потім засихають. Пробравшись у коренеплід, личинки морквяної мухи прогризають в ньому безліч ходів. Морква стає потворною, тріскається, її тканини грубіють. Для зберігання вона вже непридатна.
Зимує шкідник в грунті, тому так важлива глибока осіння перекопка ділянки під моркву. Крім того, не можна вирощувати моркву на тому ж місці, де минулого року росли зонтичні (петрушка, кріп, коріандр, пастернак, селера, фенхель). А ось цибуля - відмінний сусід для моркви, оскільки морквяна муха не виносить її  запаху. Морква дякує йому тим же: відлякує своїм запахом цибульну муху. Багато городників чергують на грядці ряди моркви та цибулі.
Морквяна муха летить на запах, тому важливо самому не «запрошувати її в гості», тобто якомога менше травмувати рослини. Наприклад, постаратися висівати моркву якомога рідше, щоб менше проріджувати. Якщо ж ця процедура необхідна, попередньо потрібно обприскати рослини відваром чорного або червоного пекучого перцю - це трохи заглушить морквяний запах. Не любить морквяна муха і запаху  аміаку, тому ще по сходам моркву можна обприскати розчином аміаку водного (1 ч. Ложка на 10 л води). Хорошим профілактичним засобом від морквяної мухи вважається густе посипання міжрядь деревною золою.

 

морквяна листоблішкаМорквяна листоблішка


І дорослі особини, і личинки цього шкідника харчуються соком листя моркви. Листя скручуються, вся надземна його частина стає як би «махровою», а коренеплоди знебарвлюються, грубіють, втрачають смак.

Морквяні грядки не слід влаштовувати по сусідству з хвойними (туя, нік, ялина, та ін), так як зимують листоблішки саме на хвої. У боротьбі з цим шкідником ефективне дворазове обприскування інсектицидами Іскра, Фітоверм. Перше обприскування проводять у травні, під час появи дорослих листоблішок, друге - у червні, коли починають відроджуються личинки.

морквяна попелицяМорквяна попелиця

Морквяна попелиця зимує на рослинних рештках. Спочатку з'являються безкрилі особини, нездатні далеко просунутися, але наступне покоління вже обзаводиться крилами і перелітає на морквяні грядки, несучи з собою бактеріальну і вірусну інфекцію. Тому так важливо восени знищувати післязбиральні залишки і перекопувати під зиму грядки. Морквяна попелиця не любить запаху  чорнобривців, картоплі, цибулі, часнику, гірчиці  білої, й саме їх потрібно висаджувати поруч з морквяними грядками. Попелиця стрімко розмножується в жарку суху погоду, тому регулярні поливи дощування в такі періоди обов'язкові.

ФомозФомоз і фузаріозна гниль

Якщо на черешках листя з'явилися бурі плями витягнутої форми, а самі листя почали в'янути і сохнути, можна припустити, що морквяні рослини відвідало таке неприємне грибкове  захворювання, як фомоз. Коренеплоди заражених рослин можуть почати гнити вже в землі (особливо якщо погода сира), але часто гниль виявляють уже в сховищі.

Щоб захистити моркву від цієї хвороби, культуру на колишнє місце повертають тільки через 3-4 роки, а насіння перед посівом обов'язково протруюють і прогрівають при температурі близько 50 ° С протягом півгодини. Такі ж заходи вживають для захисту рослин від фузаріозної гнилі, яка може бути як сухою, так і мокрою.

чорна ніжка морквиАльтернаріоз  або чорна гниль

На молодих рослинах (до появи 3-4 справжніх листочків) Альтернаріоз проявляється як захворювання «чорна ніжка »: сіянці в'януть і полягають. Якщо морква заражена в більш пізньому віці, грибкова  інфекція через черешки листя проникає в коренеплід, на якому пізніше з'являються чорні сухі вдавлені плями. Крім моркви, альтернаріозом  уражаються всі представники сімейства зонтичних (петрушка, селера, пастернак), тому потрібно подбати про сівозміну, розташувати посіви зонтичних якомога далі один від одного. Хвороба передається і через насіння, що робить його  протруювання і прогрівання необхідністю.

церконоспорозЦеркоспороз

Це грибкове  захворювання особливо активно проявляється в дощові  роки. Невеликі коричневі плями на черешках листя і стеблах збільшуються, перетворюються під вдавлені виразки, вкриті сірим грибним нальотом. З розвитком хвороби  листя відмирає, що ні дає можливості нормально розвинутися коренеплодам:  вони залишаються дрібними. Зимує гриб серед   рослинних залишків, тому вчасне  їх прибирання служить профілактикою  церкоспорозу.

Подібні статті

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved