Головна  

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вирощування огірків на балконі.

Вирощування огірків на балконах та лоджіях.


Балкон - місце з обмеженою площею для облаштування грядок, зниженою вологістю повітря і грунту і часто з недостатньою освітленістю. Тому звичайні сорти для цих цілей не підійдуть. Потрібні компактні тіньовитривалі і посухостійкі сорти з невеликими листям і великою кількістю зав'язей: «Міський огірочок», «Балконний», «Балаган», «Календар», «Колібрі», «Махаон".

Для вирощування огірків найбільше підходять балкони, орієнтовані на схід або південний схід, так як північні гірше освітлені і прогріті. Проте ці умови для вирощування незрівнянно кращі, ніж на підвіконні в квартирі.

Для вирощування огірка на балконі  можна використовувати різні ємності: вазони, горщики, ящики, а також подвійні пластикові пакети. Горщики, вазони і ящики краще підбирати з подвійним дном: у верхньому знаходяться дренажні отвори для зливу зайвої води, нижнє дно здійснює функцію піддона. Слід пам'ятати, що огірки витрачають велику кількість води, тому поливи повинні бути рясними і регулярними. Ємності заповнюють грунтовою сумішшю, що не досипляючи 5-6 см до верхнього краю. У процесі вегетації в міру усадки грунту її знову можна буде досипати до колишнього рівня. Найзручніше користуватися готовими грунтовими сумішами, провапнованими  і заправленими добривами. У грунт можна додавати влагоутримуючі  добавки (наприклад, агрогель). Мінімальний обсяг субстрату для однієї рослини - 5 л, інакше грунт у період плодоношення буде сильно пересихати.

   

Як правило, розсаду огірка на відкритих балконах висаджують з 10-15 травня, на засклених балконах і лоджіях - починаючи з 1-5 травня. Посадку потрібно закінчити до середини червня.

Оптимальний вік розсади огірка для балкона - 10-20 днів (рослини з 2-3 справжніми листками). Якщо розсада звичайних сортів огірка починає завалюватися на бік (переростати) у фазі 5-6 справжніх листків, то у балконних огірків  завдяки міцному стеблу і дрібним листю молоді рослини можуть стояти вертикально і у фазі 6-8 справжніх листків. Таким чином, висаджуючи дорослу  розсаду, можна забезпечити більш сильний забіг рослин у розвитку і прискорити початок плодоношення огірка на балконі.
Огірки, вирощувані на балконах, потрібно обов'язково підв'язувати до опор (їх розміщують з бічних сторін балкона або уздовж стіни). Кожну  рослину у міру зростання потрібно буде регулярно обкручувати навколо шпагату - вертикальної мотузки, прикріпленої зверху до стаціонарної балконної опори. На балконах, лоджіях, а також на верандах дуже зручно використовувати мобільну шпалеру   Зручність мобільної шпалери полягає в тому, що рослини в будь-якому віці можна без зусиль переносити з місця на місце. Мобільна шпалера може бути у вигляді П-образного контуру з дерева або металу у вигляді сходів або іншої конструкції. Рослини можна пускати по самому контуру або прив'язати до контуру шпагат, обкручуючи  їм стебла (як в теплиці).

Огірки на мобільній шпалері потрібно формувати. Вище по стеблу бічні пагони залишають, прищипуючи їх до середини висоти шпалери на 2 листки, а вище - на 3-4 листки. Коротка прищипка бічних пагонів в нижніх вузлах стебла прискорює ріст стебла у висоту, посилює налив зеленців.

Верхівку стебла можна формувати по-різному: прищипувати її при досягненні рослиною висоти мобільної  шпалери, прищипувати над 3-5-м вузлом вище шпалери або, обережно обкрутивши  або перегнувши  стебло через шпалеру, відпустити його вниз і надалі прищипнути на висоті 50-60 см від поверхні горщика або вазона.

Якщо потрібно посилити декоративний ефект, залишають досить довгі бічні пагони в нижній частині стебла.

Ще один варіант вирощування огірків   на балконі та лоджіях - в підвісних горщиках або корзинах (кашпо). Більшість огірків, вирощуваних на балконі, характеризуються хорошим розгалуженням. Їх можна використовувати як ампельні рослини, що не прищипуючи або прищипуючи відрослі  кінці пагонів.

Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved