Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

 
 
 

 

Догляд за посадками огірків


Догляд за огіркамиОсновні заходи догляду за огірками полягають в розпушуванні грунту, прополюванні бур'янів, прищіпку пагонів, регулярних поливах і підгодівлі.

Перше розпушування проводять незабаром після того, як з'являться сходи і позначаться рядки. Грунт розпушують між рядами, одночасно прополюють бур'яни. Потім розпушування повторюють приблизно через кожні 10 днів. Щоб не пошкодити кореневу систему рослин, рекомендується рихлити грядки огірків вилами, які встромляють між рядами огірків і відразу витягують, не роблячи рухів у бік.
 

 
Для отримання хорошого врожаю рослини формують, стимулюючи відростання плодоносних бічних пагонів. Пагони прищипують над третім чи четвертим листом, тобто виламують або вирізають верхівкові нирки. У результаті з'являється більше бічних батогів, які розкладають по черзі то направо, то наліво від центру ряду, щоб всі зеленці добре освітлювалися. Прискорити налив зеленців можна також пришпилить огіркові батоги до землі: це буде сприяти утворенню додаткових коренів і посиленню живлення рослин.

   

 У період вегетації огіркам необхідний регулярний полив. Недолік вологи в грунті уповільнює ріст рослин, сприяє появі гіркоти в плодах. Бажано поливати огірки ввечері відстояною за день на сонці водою, щоб не переохолодити коріння рослин.

Проте, слід пам'ятати, що перезволоження грунту так само згубно для цієї культури, як і брак вологи.


Надмірна вологість може привести до загибелі коренів, сприяє розвитку гнилі та інших хвороб огірка і появи шкідників, таких як павутинний кліщ.

У період плодоношення кожні два тижні огірки підгодовують мінеральними добривами або відповідними рідкими органічними підгодівлями. Зазвичай їх чергують, вносячи то розчин коров'яку чи пташиного посліду, то мінеральні добрива. Корисно також періодично присипати перегнійною землею коріння що з'явилися на поверхні грунту .

Вирощування огірків у захищеному грунті
Огірок займає перше місце серед овочів за площами в захищеному грунті , випереджаючи навіть томат. У теплицях і парниках огірки вирощують, в основному, так само, як у відкритому грунті, хоча є і деякі особливості, про які піде мова в цьому розділі.


При спорудженні теплиці слід враховувати, що огірки сильно розростаються, і тому робити її треба вище, щоб рослинам не було тісно. Всередині теплиці вздовж рядів розсади натягують дріт (шпалеру). У міру росту пагонів до неї знизу підв'язують дбайливо шпагатом розсаду за другий справжній лист.

При догляді за огірками важливо дотримуватися теплового режиму, намагаючись не допускати різких перепадів температури, украй шкідливих для цієї культури. Днем слід підтримувати температуру повітря в теплиці в межах 23-26 ° С, а вночі - 19-20 ° С.

 При вирощуванні огірків під плівкою не рекомендується відразу знімати плівку з рослин в сонячну погоду. Привчати рослини до відкритого повітрю слід тільки по кілька хвилин, поступово гартуючи їх. Повністю ж відкривати теплицю можна в теплу похмуру погоду.
 

Дуже важливо при обробітку огірків під плівкою підтримувати високу вологість повітря в спеку. Для цього рекомендується обприскувати стіни теплиці водою. Якщо ви приїжджаєте на свою дачну ділянку лише у вихідні дні, то для запобігання надмірної сухості в теплицю між рослинами можна поставити кілька відкритих посудин або відер з водою. Це підвищить вологість повітря і забезпечить нормальний розвиток огірків без поливу під час вашої відсутності

Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 

 

Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved