Головна    

Меню сайтуКартопля

Капуста

Білокачанна
Брокколі
Брюссельська
Пекінська
Цвітна
Кольрабі
Огляд сортів
Шкідники та хвороби
 

Томати

Як вирощувати томат
Підготовка грунту
Посадка томатів.Пасинкування
Агротехніка
Збирання та зберігання
Хвороби та шкідники
Огляд сортів
 

Огірки

Вимоги до грунту та посадка
Догляд за рослинами
Збір та зберігання
Вибір сортів
 

Коренеплоди

Буряк столовий
Редис
Петрушка
Редька
Ріпа
Селера
Пастернак
 
 
 
 

Овочі - статті, ідеї, пропозиції

Вимоги до грунту та посадка огірків

Посадка огірківОгірки розміщують на добре прогрітих   ділянках, захищених від північних і північно-східних вітрів. Погано ростуть огірки на кислих грунтах. Тому при кислотності рН 5 і нижче в грунт потрібно вносити вапно, крейду і золу. Найбільш сприятлива для них реакція грунтового розчину рН 6,2-6,8. Огіркові рослини дуже чуйні на родючі грунти, й чутливі до високої концентрації мінеральних добрив.
Кращими попередниками огірків є картопля, помідори, цвітна капуста, коренеплоди, бобові й інші культури. Не можна висівати огірки після кабачків, патисонів, баклажанів, так як в грунті накопичуються хвороботворні мікроорганізми і шкідники, які вражають огірки. На 1 м2 грядки додають по 3 кг перегною і 3 кг торфу, 2 кг деревної тирси, 2 столові ложки подвійного гранульованого суперфосфату, по 1 столовій ложці аміачної селітри та сульфату калію, 2 склянки золи. Все це ретельно розкидають по ділянці і потім перекопують його на глибину не менше 20 см.

   


Огірок більше за інших овочевих рослин потребує підвищеного вуглецевого харчування, а для отримання хорошого врожаю огірків вміст вуглекислого газу (С02) в повітрі має бути 0,3-0,5%. Велика кількість С02 виділяється при розкладанні гною. Тому огірки підгодовують розчином гною (1:10), використовуючи 1 л цього розчину, розведеного в 10 л води і обов'язково процідженого на 1 м2 площі. Таку підгодівлю можна зробити в період плодоношення з інтервалом 10-12 днів. Грядка для огірків повинна бути шириною 90-100 см. Перед сівбою грунт поливають розчином марганцевокислого калію (0,5 г на 10 л води) з розрахунку 3 л розчину на 1 м2. Через деякий час приступають до посіву.
У відкритому грунті огірки без укриття сіють з 25 травня по 1 червня сухим насінням, а з 1 червня по 6 червня - набряклим. Температура грунту при посіві на глибині 12 см повинна бути не нижче 15 ° С, інакше насіння не проросте або поява сходів буде розтягнутою, що негативно впливає на розвиток рослин, а також на врожай. Посередині грядки вздовж роблять борозенку і на глибину 2-2,5 см сіють насіння з відстанню один від одного 10 см.
Посадка огірківРослина огірка є дуже вимогливо до тепла. Насіння починає проростати при температурі вище 13-15 °, оптимальна температура для проростання насіння - 25-28 °. При температурі 25-26 ° сходи огірка з'являються через 3 дні, а при температурі 16-18 °-через 6-7 днів. Подальший ріст і розвиток рослин проходять при температурі 18-26 ° С. Навіть короткочасне зниження температури грунту до 6-7 ° несприятливо впливає на ріст і плодоношення. При температурі нижче 12-14 ° огірки ростуть повільно, у них запізнюється цвітіння і плоди не утворюються. При температурі 1 - 5 ° С рослини огірків гинуть, сходи і дорослі рослини не переносять заморозків.
Після появи справжнього листка сходи проріджують, залишаючи на 1 м 2 не більше 5-6 рослин. При проріджуванні не слід висмикувати рослини, краще зрізати їх на рівні грунту. Якщо запізнитися з проріджуванням, то рослини витягуються, дають пізні бічні пагони а врожай знизиться. Після проріджування до рослин підсипають шар торфу або тирси 3-4 см.
Грядки з огірками потрібно тримати чистими від бур'янів і проводити регулярне розпушування грунту. Навколо рослини рихлять вручну на невелику глибину (1,5 - 2 см), обережно, щоб не пошкодити кореневу систему, залишаючи захисну зону спочатку 5-6, потім 10-12 см від стебла. Решту площі грядки рихлять вилами, встромляючи їх між рядами рослин на повну глибину ріжків і відразу витягуючи, не роблячи жодних рухів у сторони. Таке розпушування надає позитивний вплив на розвиток кореневої системи, яка розміщується у верхньому шарі грунту.

Подібні статті

Добавить свое объявление
Загрузка...
 


Овочі

Овочі

Грунти

Підготовка городу

 

Саджай та заробляй

Оцінюєм можливості
Вирощування овочів
Вирощування зелені
Екологічно чисті продукти
Тепличне господарство
 

Захист рослин

 

Зберігання рослин

Домашня консервація

Домашня консервація

Добрива органічні чи мінеральні
Альтернативні добрива
Добрива для городу
Деревний попіл
Курячий послід
Компост
Дощові червяки
Органічне зелене добриво
Як вибрати добрива для городу

При використанні матеріалів сайту посилання на ovochi.in.ua обов'язкове!

© 2022 Кobzar All Rights Reserved